Pobírání rodičáku a zaměstnání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 18:24
Pobírani rodicaku a zamestnani

Ahoj, prosím jak to holky je, pobírám ještě čtvrtým rokem rodičovský příspěvek a teď nadtupuji do zaměstnání, do nového úplně kdo mi bude platit sociální a zdravotní? Dekuji

Reakce:
Uživatel je onlinematkabagristy
Vesmírná mluvilka 33821 příspěvků 29.04.19 18:33

Pojištění bude platit zaměstnavatel, rodičák dobereš při zaměstnání

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 19:11

@matkabagristy ale musím to hned nahlásit při podpisu smlouvy, že rodicak ještě pobírám ne? Děkuji za rady

Vesmírná mluvilka 33821 příspěvků 29.04.19 19:15
@Anonymní píše:
@matkabagristy ale musím to hned nahlásit při podpisu smlouvy, že rodicak ještě pobírám ne? Děkuji za rady

pokud se budou ptát, ale je to sociální dávka, co nemá se zaměstnáním nic společného

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 20:06

@matkabagristy ale pak nechápu, nemůžou přeci platit za mě oba dva, i zaměstnavatel a sociální urad, který doteď za mě platí zdravotní a sociální ne? musím to přeci někde nahlásit nebo ne?

nozu
Extra třída :D 12431 příspěvků 29.04.19 20:15
@Anonymní píše:
@matkabagristy ale pak nechápu, nemůžou přeci platit za mě oba dva, i zaměstnavatel a sociální urad, který doteď za mě platí zdravotní a sociální ne? musím to přeci někde nahlásit nebo ne?
úřad za tebe hradí jen zdravotní (tedy stát, přesněji řečeno). Jakmile nastoupíš do práce, zaměstnavatel tě přihlásí ke zdravotnímu a sociálnímu a na zdravotní pojišťovně si to přehodí. Maximálně si můžeš po nějaké době na své zdravotní pojišťovně zkontrolovat, zda vše proběhlo.
Jediný zádrhel, kdy bys musela v práci hlásit, že pobíráš rodičovský příspěvek, je situace, kdy bys brala extrémně nízký plat a z něj ti pak měla účetní strhávat zálohy na zdravotní pojištění ne procenticky z platu, ale minimální paušální hodnotou (pokud % z platu nedosáhne určité částky dané zákonem, strhává se tato částka, tedy procenticky víc). Pak by bylo dobré, aby v práci věděli, že bereš rodičovský příspěvek - strhávali by ti zdravotní jen tím procentem a zbytek se dorovnává nějak od státu, protože pobíráš dávku. Kdysi mi to vysvětlovala naše mzdová účetní, tak snad jsem to přetlumočila přesně a nic se od té doby nezměnilo…
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 20:18

@nozu děkuji moc za vysvětlení, na té pojišťovně si to pak určitě radši ověřim

sonik8721
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 29.04.19 20:55

Holky, já teda nevím… :think:
Ale zakladatelka píše, že nastupuje do úplně nového zaměstnání, to chápu, jakože i při rodičáku byla tedy zamestnana a tím pádem za ní zdravotní platil zamestnavatel ne?
Pardon, možná dělám zmatky :mrgreen: Jen z toho teď nejsem moc moudrá :)

Vesmírná mluvilka 33821 příspěvků 29.04.19 21:09

@sonik8721 sluníčko, nic takového se tady neřeší

Váš příspěvek
Reklama