Pobírání rodičovského příspěvku na úřadu práce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
11
1.1.22 19:51

Pobírání rodičovského příspěvku na úřadu práce

Ahoj. Je nějaký problém pokud bych se přihlásila na úp a pořád přitom pobírala rodičovský příspěvek? Žádala jsem o volno do věku 4 let na kterém jsme se nakonec nedohodli a já mám dávky nastavené až do doby než půjde syn do školky. Jde mi o to že pokud bych měla nárok na podporu( s čímž nepočítám) tak aby mi náhodou nevzali ty příspěvky? 🤔
Nikde jsem nenašla podobný případ ani radu. Děkuji 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11802
1.1.22 19:57

Při registrací na UP jsi UCHAZEC o zaměstnání, který hledá aktivně zaměstnání do kterého může hnedka nastoupit. Což ty nejsi, tak tam nemusíš chodit. Veškeré odvody máš kryté RP. Ale jinak registrace a podpora v nezaměstnanosti je možná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11468
1.1.22 20:02
@Ren92 píše:
Ahoj. Je nějaký problém pokud bych se přihlásila na úp a pořád přitom pobírala rodičovský příspěvek? Žádala jsem o volno do věku 4 let na kterém jsme se nakonec nedohodli a já mám dávky nastavené až do doby než půjde syn do školky. Jde mi o to že pokud bych měla nárok na podporu( s čímž nepočítám) tak aby mi náhodou nevzali ty příspěvky? 🤔

Proc chceš na UP, kdyz budeš pobírat rodicak? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12452
1.1.22 20:11

Ničemu to nevadí. Podporu i RP můžeš mit zároveň, ale když nemáš pro dítě skolku tak proč chceš jít na pracak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1577
1.1.22 20:14

Možná by chtělo něco si o tom přečíst a nespoléhat na eMimino. Nicméně, na pojišťovně nahlas že jsi osoba pečující o dítě do 6 let ( skrz zdravotní) a mělo by to stačit. O příspěvek bys ale nepřišla ani kdybys nastoupila do prace 🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
1.1.22 20:19
@epsice píše:
Možná by chtělo něco si o tom přečíst a nespoléhat na eMimino. Nicméně, na pojišťovně nahlas že jsi osoba pečující o dítě do 6 let ( skrz zdravotní) a mělo by to stačit. O příspěvek bys ale nepřišla ani kdybys nastoupila do prace 🤣

Je to osoba pečující o dítě do 7 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11802
1.1.22 20:52
@epsice píše:
Možná by chtělo něco si o tom přečíst a nespoléhat na eMimino. Nicméně, na pojišťovně nahlas že jsi osoba pečující o dítě do 6 let ( skrz zdravotní) a mělo by to stačit. O příspěvek bys ale nepřišla ani kdybys nastoupila do prace 🤣

Je vtipný poučovat druhé a přitom sám vědět kulový :palec: a)je do 7 let b) se tam ani nemusí hlásit takto, když pobírá RP

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12452
1.1.22 21:11
@epsice píše:

Jo, chtělo by si o tom něco přečíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52731
1.1.22 21:13

Muzes pobirat RP a zaroven podporu. Kazdou zmenu hlas na pojistovne do 8 dnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36376
1.1.22 21:35
@Ren92 píše:

Můžeš pobírat zároveň, ale počítej s tím, že na Tebe budou mít stejné nároky jako na ostatní uchazeče o zaměstnání včetně vstupního školení, dokazování, že si aktivně hledáš práci a pravidelne schůzky, to vše bez dítěte za zadkem. Pokud se nebudeš moct dostavit na schůzku k vůli nemocnému dítěti, nikoho to nezajímá.

Znám případy z okolí, když to rodina udělala. Souběžným pobíráním RP a podpory chtěla zvýšit příjem matky a splatit tak dluh. Docela psycho, vždy tam byla jen než skončil nárok na tpodporu.
Jiný případ známé(tam nešlo o souběh), které končil čtyřletý RP v červnu a do práce chtěla jít až od září, když bylo dítě přijaté do školky. Taky se do ní pracovnice navážela, když přišla i s dítětem, relativně velkým a klidným, které neměla kam dát(manžel pracuje). Práci si taky od září normálně našla, ale ty dva měsíce tam trpěla.

Osobně bych do toho nešla, ale dovedu pochopit, že někomu za to ty peníze stojí(jiný důvod si neumím vysvětlit), ještě tak nástup na rekvalifikaci, ale tam nemusíš být uchazeč, stačí se registrovat jako zájemce o zaměstnání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
1.1.22 22:47
@TopSecret píše:

Protože mi končí papírově rodičovská dovolená a tím pádem i pracovní poměr v práci. Takže na ten pracák musím tak nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
1.1.22 22:52
@TopSecret píše:
Protože mi končí papírově rodičovská dovolená a tím pádem i pracovní poměr v práci. Takže na ten pracák musím tak nebo ne?
@JancaS84 píše:
Ničemu to nevadí. Podporu i RP můžeš mit zároveň, ale když nemáš pro dítě skolku tak proč chceš jít na pracak?
@epsice píše:

Právě jsem z toho všeho čtení už trošku mimo obraz a začínám se z toho být dost zmatená. Protože hlavní věc která se všude píše že po skončení rodičovské dovolené pokud se nenastoupí do práce tak se musím nahlásit na úřad práce 🤷 🤷 🤷

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
1.1.22 22:55
@TopSecret píše:

Já ale budu pobírat už jenom zbytek dávek. Rodičovská dovolená jako taková mi právě konci a mám i ukončí z pracovního poměru. Takže já na ten pracák musím nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
1.1.22 23:42

Možná jsem to předtím nenapsala úplně přesně tak tedy ještě jednou a znovu.
V lednu mi končí rodičovská dovolená a na volnu do 4 let jsme se nedohodli takže jsme ukončili prac. poměr.
Takže jestli to chápu správně můžu…

1. buď na pracák

a nebo za

1. jenom nahlásit na pojišťovně že jsem osoba starají i se o dítě do 4 nebo 7 let? A tím nemusím řešit žádný úřad práce nic? Chápu to správně? Už jsem z toho celého neskutečně zmatená protože všude se píše něco jiného
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
2.1.22 03:05

Píšeš, že už ti zbývá jen zbytek dávek, to je kolik? Ty jsi žádala zaměstnavatele o rodičovskou dovolenou na tři roky? A částky rodičovského příspěvku sis rozložila také na tři roky? Rodičovská dovolená a pobírání rodičovského příspěvku spolu nesouvisí.

Nahlaš se na své zdravotní pojišťovně, že jsi osobě pečující o dítě do 7mi let. Budeš sice bez peněz (kromě toho zbytku RP), ale alespoň budeš mít placené zdravotní pojištění.

Nebo se nahlaš na UP, budeš mít podporu, ale musíš „plnit jejich podmínky.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat