Pobírání rodičovského příspěvku při zaměstnání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Radka Radka
Nováček 7 příspěvků 01.04.19 10:56
Pobírání rodičovského příspěvku při zaměstnání

Dobrý den,
Ráda bych se Vás optala zda jde pobírat rodičovský příspěvek (mám ho do roku 2020-do 4let)a jít do práce na plný pracovní úvazek.
Synovi budou tři roky v kvetnu, teď začíná chodit do školky. Naskytla se mi nová nabídka práce a já na ni kývla (nejprve zkrácený a potom od září plný),ale vůbec netuším zda jde pobírat rodičovský příspěvek když budu pracovat nebo ho mám ukončit
Děkuji vám za radu.

Reakce:
P4ja
Echt Kelišová 9125 příspěvků 01.04.19 10:58

@Radka Radka RP můžeš pobírat i při zaměstnání. Jen je omezení v docházce do školky ale jen do dvou let věku dítěte a to se tě netýká, takže pohoda.

Kriss Tina
Extra třída :D 10172 příspěvků 01.04.19 10:58

Můžeš ho pobírat při práci. Já měla RP do synovych 3 a půl roku (do září, aby vyšel než půjde do školky), ale do práce jsem šla už v dubnu na plný úvazek.

Radka Radka
Nováček 7 příspěvků 01.04.19 11:00

Super..
Děkuji, já si nebyla vůbec jistá jestli to jde.. :kytka:

prokopa
Stálice 84 příspěvků 01.04.19 11:41
Pozor na OČR

Pobírat ho při zaměstnání můžeš, ale pak nemůže jít na paragraf nikdo jiný než ty, resp. může ale nedostane to zaplaceno.

Radka Radka
Nováček 7 příspěvků 01.04.19 11:48

Děkuji za informaci.
Takze kdyby šel manžel tak nedostane nic, jen to bude mít omluveny v práci.

Luka123
Kecalka 105 příspěvků 01.04.19 11:57

Já tomu nechtěla věřit, volala jsem 2× na ÚP a bála jsem se utratit korunu, kdybych to náhodou musela vracet, ale je to tak. Dítě ve školce na plno, já na plno v práci a stejně příspěvek dostanu. V případě nemoci ti nenapíšou paragraf, dokud pobíráš rodičák, a to omezení ohledně školky bylo do 18ti měsíců věku, potažmo do 2 let - limity.

Radka Radka
Nováček 7 příspěvků 01.04.19 12:00

@Luka123 přesně tak radši zjišťuji vše předem abych náhodou něco nepohnojila:blush:

Linduš91
Kecalka 323 příspěvků 01.04.19 12:04

Můžeš. Měla jsem to tak 6 měsíců :) Rodičovský příspěvek jsem měla d 3,5 let, ve 3 letech jsem nastupila do práce. Akorát jsem slyšela o omezení v paragrafu - asi to, co píše @Luka123 . My jsme ho naštěstí v té době zrovna nepotřebovaly, takže nevím, jak se to řeší. Možná „jen“ nedostaneš peníze.

Lendeš
Kelišová 6281 příspěvků 01.04.19 12:07
@Luka123 píše:
Já tomu nechtěla věřit, volala jsem 2× na ÚP a bála jsem se utratit korunu, kdybych to náhodou musela vracet, ale je to tak. Dítě ve školce na plno, já na plno v práci a stejně příspěvek dostanu. V případě nemoci ti nenapíšou paragraf, dokud pobíráš rodičák, a to omezení ohledně školky bylo do 18ti měsíců věku, potažmo do 2 let - limity.

Napíšou jí paragraf a ona jako příjemce RP ho dostane zaplacený. Manžel (nebo jiná osoba) by ho měl jako omluvenku z práce, ale zaplacený by ho neměl (s výjimkou kdy by zakladatelka byla např. taky nemocná a nemohla se o dítě starat, to by ho manžel dostal i zaplacený).
A to omezení školky je do 2 let.

Linduš91
Kecalka 323 příspěvků 01.04.19 12:12

@Lendeš Aha, tak teď už tomu rozumím. Tak to není žádná hrůza :) Díky za vysvětlení.

Aamanda
Kelišová 5640 příspěvků 01.04.19 13:10

Tento měsíc je to přesně rok co jsem zaměstnaná a současně pobírám i rodičovský příspěvek. 2× jsem byla na OČR a zaplaceno jsem to vždy dostala.

Radka Radka
Nováček 7 příspěvků 01.04.19 14:03

Moc Vám děkuji za info je super to vědět takhle dopředu :kytka:

Váš příspěvek
Reklama