Pobírání RP, neschopenka, nové zaměstnání

Anonymní
20.3.21 21:49

Pobírání RP, neschopenka, nové zaměstnání

Ahoj,

V dubnu 2020 jsem dala výpověď nv předchozím zaměstnání a nastoupila do nového. V té době jsem probírala v prvním zaměstnání rodičovský příspěvek a dovolenou a rodičovský příspěvek mi končí letos v červenci 2021. V novém zaměstnání jsem na HPP a mám zarustajici palec, s kterým jdu teď v pondělí na chirurgie a musím dát v práci neschopenku jinak by mě vyhodili logicky.
Můj dotaz zní : Můžu pobírat rodičovský příspěvek současně s nemocenskou? Někde jsem četla, že lze od předešlého zaměstnání pobírat rodičovský příspěvek a a zároveň nemocenská od jiného zaměstnání. Tak nevím zda mi jeden z těch příjmu neseberou. Nevíte? No každopádně se to dozvím v pondělí na vlastní oči kůži

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6641
20.3.21 22:02
@Anonymní píše:
Ahoj,V dubnu 2020 jsem dala výpověď nv předchozím zaměstnání a nastoupila do nového. V té době jsem probírala v prvním zaměstnání rodičovský příspěvek a dovolenou a rodičovský příspěvek mi končí letos v červenci 2021. V novém zaměstnání jsem na HPP a mám zarustajici palec, s kterým jdu teď v pondělí na chirurgie a musím dát v práci neschopenku jinak by mě vyhodili logicky.
Můj dotaz zní : Můžu pobírat rodičovský příspěvek současně s nemocenskou? Někde jsem četla, že lze od předešlého zaměstnání pobírat rodičovský příspěvek a a zároveň nemocenská od jiného zaměstnání. Tak nevím zda mi jeden z těch příjmu neseberou. Nevíte? No každopádně se to dozvím v pondělí na vlastní oči kůži

kolik let je dítěti, jsi ještě na RD nebo je dítě starší 3 let a pobíráš už jen RP. Myslím si, že když si platíš SP, tak bys na neschopenku měla mít nárok. Ale jestli jsi ještě ve zkušební době, tak tě můžou po 14 dnech vyhodit resp. zrušit pracovní poměr ve ZK i na nemocenské. Raději se s nimi domluv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.3.21 22:05

@janickaIII
Ve zkušební nejsem.
Dítěti staršímu je 5,5 a mladší na kterou pobírám je 2,5. No sociální a zdravotní platí můj nový zaměstnavatel. Beru mzdu z nového zaměstnání a zároveň rodičovský příspěvek. Chtěla bych dobrat rodičovskou do konce, tak trochu nám finančně pomáhá.

• Citovat
  • Nahlásit
6641
20.3.21 22:10
@Anonymní píše:
@janickaIII
Ve zkušební nejsem.
Dítěti staršímu je 5,5 a mladší na kterou pobírám je 2,5. No sociální a zdravotní platí můj nový zaměstnavatel. Beru mzdu z nového zaměstnání a zároveň rodičovský příspěvek. Chtěla bych dobrat rodičovskou do konce, tak trochu nám finančně pomáhá.

myslím, že by mělo chodit oboje, ale nejsem si 100% jistá. Jestli nikdo neodpoví, podívej se na stránky ČSSZ a najdi si tam číslo na info linku, poradí Ti tam, zdarma a jsou docela příjemní. Přinejhorším můžeš uděla to, že RP na dobu nemocenské přeruším a dobereš ho po ukončení nemocenské.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9248
20.3.21 23:01

Příspěvek upraven 20.03.21 v 23:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9248
20.3.21 23:02

Ty dvě dávky spolu nijak nesouvisí, nevylučují se, klidně můžeš brát obě současně. A rodičovský příspěvek nemá nic společného s tvým předchozím zaměstnáním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9439
21.3.21 06:56

Samozřejmě že dostaneš rodicak i nemocenskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat