Pobírat rodičovský příspěvek a pracovat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kasandra7
Kecalka 352 příspěvků 30.08.18 07:02
pobírat rodičovský příspěvek a pracovat

Ahoj, jde prosím pobírat rodičovský příspěvek a zároveň pracovat? je to nějak omezeno, kolik si můžete vydělat? děkuji

Reakce:

jiti81
Kecalka 307 příspěvků 28 inzerátů 30.08.18 07:05

Ahoj, pracovat můžeš normálně, já budu pracovat dále na smlouvu, kterou mám před těhotenstvím. Výše omezena není. Jen nesmí dítě do 2 let být umístěno ve školním zařízení. Samozřejmě hlídání jiné mít můžeš.
Pracuji i teď v době mateřské, u stejného zaměstnavatele, jen mám dohodu o provedení práce.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2232 příspěvků 30.08.18 07:31
@kasandra7 píše:
Ahoj, jde prosím pobírat rodičovský příspěvek a zároveň pracovat? je to nějak omezeno, kolik si můžete vydělat? děkuji

Od dvou let neomezeně, do dvou let buď hlídání mimo zařízení nebo pokud v zařízení, tak je to omezeno myslím na 40 hodin měsíčně. Ale chtěli to měnit.

pannda
Kelišová 6576 příspěvků 35 inzerátů 30.08.18 08:01

určitě…

Lendeš
Kelišová 5402 příspěvků 30.08.18 10:00

Výdělek není omezen. Pobyt v jeslích nebo podobném zařízení dítěte mladšího dvou let je omezen na 46 hodin měsíčně a musí se hlásit a dokládat. Pak je omezení z hlediska ošetřovného - to nemůže případně čerpat jiná osoba než ty (s výjimkami), když ty pobíráš rodičák.

Tkanicka26
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 10.09.18 20:53

Ale resi se to do 2let jen,kdyz pobiras rodicak.Pokud ho proste vyberes a pak pujde do skolky a ty do prace,tak normalne muze chodit cely mesic.Ted jsem to resila.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Kanadský život Lucie Vondráčkové: Na čím klíně zpěvačka sedí?

„Jsem kanadská matka,“ těmito slovy se Lucie Vondráčková na konci srpna... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >