Pobyt cizince, manžela - poradíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
M-A
Kecalka 337 příspěvků 18.05.19 07:52
Pobyt cizince manžela

Prosím, není zde někdo, kdo rozumí (jako opravdu, jde o hodne specifickou situaci) cizineckému právu a pobytu cizinců?
Kdyby ano, prosím o kontaktování do zprávy, abych zde nemusela vypisovat veřejně situaci.
Případně tip, kde se doptat? Volám všude, OAMP, MZV, MV a pořád mě jen přepojují, nikdy nedostanu odpověď. :,(
 Děkuju

Reakce:
Yasmina21
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 18.05.19 08:28

Záleží, o co se jedná. Takto je to hodně široký pojem. Pokud chcete, zkuste mi napsat SZ, ale nezaručuji, že poradím.

Poradit by Vám mohli také tady:
https://www.migrace.com/?…

foxsay
Povídálka 20 příspěvků 18.05.19 10:04

Mám s tím nějaké zkušenosti z domova i z práce, zkusím poradit

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1036 příspěvků 102 inzerátů 18.05.19 10:27

@M-A zkus poradnu pro integraci

http://p-p-i.cz/…poradenstvi/

já třeba nějaké osobní zkušenosti mám, z dost specifické situace, ale jestli dokážu poradit, to si netroufám odhadnout, ale tito právníci se setkávají se spoustou případů…

M-A
Kecalka 337 příspěvků 18.05.19 20:29

@welovefashion @foxsay @Yasmina21 jde o to, že manžel má v ČR zrušeny pobyt, proti čemu běží správní žaloba a stále nemáme termín jednání, já v červenci rodim společne druhé dítě tak jestli je nějaká možnost ho sem na porod dostat kdyby soud ještě nebyl. Krátkodobé (90 dní) turistické nedostal :roll:
Zil tu pět let, nemá zákaz vstupu ani vyhoštění

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1036 příspěvků 102 inzerátů 18.05.19 21:19

@M-A zkuste to přes českou ambasádu v dané zemi, napiš jim email, jinak zažádat o udělení dlouhodobého víza sloučení rodiny s občanem EU, nejlépe s dítětem, když už ho spolu máte :), ale to je běh na delší dobu, na vše mají čas a na krátkodobé vízum mu můžeš obstarat pozvání… To se vyřizuje na cizinecké policii…Musíš ale prokázat, že má kde bydlet a finanční prostředky… Ale je dost divné, má zrušený pobyt nebo mu neprodlouzili vízum?

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1036 příspěvků 102 inzerátů 18.05.19 21:28

@M-A chyba je, že vycestoval, ono správně pokud je vedené správní řízení, nebo se odvolal, tak by měl dostávat krátkodobá víza do té doby než se to vyřeší… Jako poslední řešení mě napadá pokud má známé v jiné zemi Schengenu, zkusit to obejít a požádat o vizum jiné země… Protože po Schengenu se může volně pohybovat…

Yasmina21
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 18.05.19 21:50

Souhlasím s @welovefashion . Je zvláštní, že nedostal krátkodobé vízum na 90 dnů. Zkoušela jste ho sem pozvat na pozvání? Poté bych požádala o přechodný pobyt rodinného příslušníka občana EU (pokud to jde z krátkodobého víza). Na vyřízení mají myslím 60 dnů a během té doby, dokud nerozhodnou dostane překlenovací štítek místo víza. Nebo jak psala @welovefashion

M-A
Kecalka 337 příspěvků 19.05.19 07:28

Právě sloučení jsme měli, proti jeho zrušení běží ta žaloba. Je z Ruska a krátkodobé jsme zkoušeli dvakrát bezuspesne :,( mě jde fakt jen o ten porod, nedokážu si představit že dceru uvidí až třeba ve třech měsících :,( @welovefashion @Yasmina21

Yasmina21
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 19.05.19 08:00

@M-A A co zkusit, aby si zajistil krátkodobé vízum přes nějakou agenturu v Rusku? Je opravdu zvláštní, že vám všechny žádosti o vízum zamítli. Jaký k tomu všemu měli důvod (je to napsáno v odůvodnění zamítnutí žádosti)? Natož jestli zde předtím několik let žil, nemá zákaz vstupu a je otcem a manželem občana ČR. :think: Rusům se víza běžně vydávají, pokud je vše v pořádku. :think:

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1036 příspěvků 102 inzerátů 19.05.19 15:07

@M-A fakt zkuste nějakého právníka z neziskovky zaměřené na migranty, u nich je dobré že vědí hodně věcí a když nevědí, tak dost často vědí koho se zeptat a je nutné fakt být před úřady až dotěrný… Neustále psát volat, dovolávat se mezinárodního práva… Třeba i někoho seřvat, nechat si zavolat nadřízeného… A opravdu pokud někoho zná v jiné zemi Schengenu, tak zkusit i zažádat o vízum tam… I kdyby to bylo slovensko, Polsko, Španělsko…

Ještě mě napadlo, existuje vízum o strpění, ale to už by tu musel být, ale právě se vydává ve vašem případě…

https://advokationline.eu/…lem-strpeni/

M-A
Kecalka 337 příspěvků 19.05.19 16:41

A nemáte tip prosím na nějakou neziskovou? Právníka máme, ale poslední dobou s ním nejsem spokojená, táhne se to už 10 měsíců. Jsme mezi Mladou Boleslavi a Libercem.

Váš příspěvek
Reklama