pobyt na pláži vs. oblečení

alfie
30.5.07 12:13

pobyt na pláži vs. oblečení

Ahoj,
za necelý měsíc letíme s malým do Bulharska, nikdy jsme s ním u moře nebyli, hltám diskuze, ale něco mi zde přesto chybí, neumím si představit, jak se nechává běhat dítě po pláži? Jako jen v plenkách - neplavacích, nebo plavkách? My ještě nenočníkujeme, takže když se pokaká do plenek, přebalím, ale když do plavek? To to mám pak běžet do hotelu vyprat? V plenkách by to asi bylo pohodlnější, ale nechci ho zase každou chvíli převlíkat z plavek do plenek a opačně :lol:
Dále jak se vyvarovat písku v plavkách?
Z cetsy letadlem s prckem mám hrůzu už teď, jsem hroznej nerv a ještě ke všemu mám strach z létání, takže abych dítě uklidňovala, to teda určitě ne, spíš bude uklidňovat manžel a mě :lol:
Pokud máte nějakédalší rady, které se u moře hodí, sem s nimi!!! 8)
Děkuji

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

6149
30.5.07 12:20

A co ty plínky na plavání?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
alfie
30.5.07 12:27

Na ty jsme malý, zkoušela jsem mu je, on je horzně maličký, v roce a půl nosíme skoro ještě velikost 74 :(
a navíc, co když chytne průjem, to ty plínky jen poletí :lol:
ony se prý nasáknout vodou a stejně se musí po každém pobytu ve vodě vyměnit. To mu můžu nechat rovnou na plavání obyčejné:) Ne, to byl vtip:)

• Citovat
  • Upravit
468
30.5.07 12:29

tak my jsem byli poprve u more, kdyz mela mala 15m. Na plazi jsem ji davala normalni plinku a taky i tricko, prece jen slunicko bylo ostre a i kdyz jsem ji mazala mela jsem strach ze spaleni, samozrejme nechybel kloboucek. Do vody chodila normalne bez pliny, nahulata. Taky jsme s sebou meli plavky, ale nechtelo se mi ji do nich furt soukat. S plinkami na plavani nevim. Je divne, ze bych ji pak nechala na plazi v mokre plince! Ja jsem ji vzdy po vyloveni z vody osusila, oblikla suchou plinku a triko a bylo to. Taky jsem se snazila, aby se ji co nejmin dostaval pisek na zadecek, ale moc tomu zabranit nejde, meli jsme pisek zkratka vsude, nejhorsi byly vlasy…Dalsi rok uz byla bez plin , tak to bylo mnohem pohodlnejsi, no i kdyz jsme zase museli hledat misto mimi plaz na curani, nastesti tam byly stromy a nemuselo se chodit daleko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
30.5.07 12:29

V září jsme byli u moře, to byl Vítek ještě menší, než je nyní tvůj malý. Z vlastní zkušenosti, kdy jsme loni celý červenec chodili denně na koupaliště plus v září ta dovolka plus plavání mimin v Kenny můžu říct, že se mi Vítek v životě nepokakal do mokrých plavek!! Takže prostě pokud byl v plavkách, tak maximálně různě učurával do vody i na plaáž a to snad nikomu nevadí. Pokakal se jen tehdy, když byl nahý, nebo měl suchou plínu. Vzhledem k tomu, že chtěl být ve vodě furt, tak jsem mu ty mokré plavky nechávala vesměs pořád, neb mi přijde lepší ho nechat v mokrém, než na něj pak mokré plavky rvát. A když byl čerstvě vykakaný a věděla jsem, že v nejbližší době nebude, tak byl na pláži i v moři nahý, to je pro ně nejlepší. Když jsem věděla, že by už každou chvíli kakat mohl a byl zrovna nahý, tak jsem ho bedlivě sledovala-předpokládám, že u svého dítěte dle výrazu poznáš, že "to zrovna přijde, takže jsem to v pohodě odchytila třeba rukou , dala do pytlíku a šla vyhodit…prostě uvidíš, myslím, že to žádná hrůza není, to se vyvrbí. Navíc byl celou dobu děsně hodný, i když jinak neposedí, prakticky byl bud ve vodě, anebo seděl s námi pod slunečníkem a hrál si s oblázky, měl tam nějaké hračky a vůbec ho nenapadlo se nějak vzdalovat. Jiank je dobré mít s sebou župánek, po dlouhém pobytu ve vodě přijde vhod.Neboj, ono se to samo vyvrbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
alfie
30.5.07 12:36

Děkuji, snad to nějak zvládneme, budu se modlit, aby z něj byl taky takový hodný kluk :lol: byť je doma jinak hrozný raubíř.
přeci jen je to změna prostředí.
Kdyby se někdo chtěl podělit o plážové radovánky aneb kam s hovínkem, budu ráda :lol: :lol: :lol:
papa

• Citovat
  • Upravit
2649
30.5.07 13:38

Ahoj,

my jsme byli se synem v Bulharsku, když měl 21 měsíců. V moři se koupal nahatý a na pláži měl oblečené delší tričko a pod tím nahatý. Díky tomu se nám tam odplínkoval a naučil se hlásit čurání, protože když lítal celý den bez plínky, tak v hotelu už jsem mu ji pak taky nedala. Nehodu s kakáním jsme měl za celou dobu jen 1 x, takže jsem to prostě nabrala lopatkou do sáčku a hodila do koše. Do bazénu u hotelu chodil v plavkách.
Vy jste trochu mladší, ale nechala bych ho na pláži bez plínky.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
30.5.07 15:47

Ahoj, dám diskusi spíš do dovolených - přece jen se týká víc pobytu než cesty…

A za sebe - asi bych dala normální plínku plus tričko, a do vody naháčka (nebo tričko bez plínky kvůli spálení)… Kdyby nebylo bobků, asi by bylo ještě lepší jen tričko, ale bála bych se právě těch bobanů - to je na veřejné pláži blbé… Loužičku snadno spláchneš mořskou vodou, ale bobky… Navíc mě teď napadá, že písek v prdelce asi nebude nic moc… I když u kluka to bude lepší než u princezen.

A přeji příjemný pobyt :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
30.5.07 18:30

bez trička určitě neeee… doporučuji ho i do vody, abyste si nezkazili dovču tím, že budeš pečovat o spálené dítě..

pleny na plavání - DM má i malé, ty by mu být mohly.. jestli máš strach z bobků, vezmi plavky i tohle a uvidíš jak to bude zvládat, stejně jiné varianty nejsou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
alfie
30.5.07 20:19

Děkuji za odpovědi, zkusím ještě sehnat v DM ty malé plenky na plavání a děkuji za radu s tričkem na pláž i do vody, asi je to fakt, abych pak nemazala spáleniny.. :roll:
papa

• Citovat
  • Upravit
505
30.5.07 22:07

My byli s Davcou u more kdyz mu bylo deset mesicu na plazi mel plenu tricko a kloboucek, do vody ksiltovku a tricko a sem tam behel i nahy, ale me ten pisek docela vadil, takze se vykoupal a az ho to prestalo bavit, tak jsem ho hodila pod sprchu a dala cistou plenu. Bez trika bych ho do vody nedala, ale vzhledem k tomu ze trpim na ledviny, tak bych no nenechala behat v mokrych plavkach protoze ja se taky vetsinou prevlekam diky sve nemoci do suchych. Jinak do hoteloveho bazenu chodil v plavkach, ale do more jsem ho nechala jen tak bez niceho v tom tricku a cepce a mazala vodeodolnou 40 a bych naprosto v pohode.

Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama