Jste po porodu sama v pokoji?

Anonymní
16.2.21 16:47

Pobyt po porodu

Ahojky, chci se zeptat jak je to po porodu.. jste na pokoji sami nebo s jinými maminkami? Jak myslíte, že to bude teď když jsou nemocnice přeplněné.. 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1384
16.2.21 16:48

Ve většině nemocnic jsou pokoje cca po dvou. Nebo lze připlatit nadstandard, kde jsi sama, ale ty jsou teď část vyhrazené pro Covid pozitivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 16:52

@Nicole 1234 Kolik stojí přibližně nadstandard? Už teď vím, že to nebudu zvládat ani na nadstandardu natož s někým na pokoji :roll: :)

• Citovat
  • Nahlásit
1046
16.2.21 16:57

Zaplatit si nadstandard, pokud bude volný. Ceny jsou asi různé, koukni na stránky porodnice. Já platila 1000,– na noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
16.2.21 17:01

Nestresuj se dopředu ze to nezvladnes, to ničemu nepomůže! Cenu za nadstandart by měla mít tvoje porodnice na webu, všude je to jiný ale moc bych se na to neupínala, je spis štěstí když jsou volný. Ja byla po prvním porodu na triluzaku a taky to slo… Muže to byt i výhoda, třeba budeš se zkušenější maminkou, která ti poradi nebo podpoří když budeš tápat. Můžeš si najít i kamarádku :D Kdyz jsem šla třeba do sprchy, tak jsem měla lepší pocit ze na pokoji aspoň někdo je a koukne na mimco kdyby se něco dělo (samozřejmě ze se nic nestalo :D ). Nadstandart je samozřejmě super kvůli soukromí ale když nebude volný, stejně nic neudelas… A jsou to jen tři dny, to uteče jak nic!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
923
16.2.21 17:02

Třeba v Praze u Apolináře jsou pokoje po třech. Na nadstandardu jsou na pokoji 2, ale viděla jsem, že tam je i „samotka“. Ten klasicky nadstandard byl myslím 2 roky zpět 1.500,– na noc. Upřímně, bylo mi líto dát 4,5tis. za to, že tam bude o jednu maminu míň… nehledě na to, že i na standardu jsme byly větsinu času jen 2.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 17:08

@Any9 Já právě nesnesu pobyt někde jinde než doma nebo kde to prostě znám. Třeba jako vím, že jsem blázen ale nesnesu cizí povlečení to prostě do té postele ani nevlezu :D Hlavně to bude i první miminko, takže to že tam bude ještě někde z toho jsem ve stresu už teď. Ani se tolik nebojím toho porodu jako toho pobytu po :roll:
A jak je to vlastně, když si vyberu jakou chci porodnici? To se tam jdu nahlásit na nějakou kontrolu a že budu rodit tam nebo? 8o

• Citovat
  • Nahlásit
915
16.2.21 17:14
@Anonymní píše:
@Any9 Já právě nesnesu pobyt někde jinde než doma nebo kde to prostě znám. Třeba jako vím, že jsem blázen ale nesnesu cizí povlečení to prostě do té postele ani nevlezu :D Hlavně to bude i první miminko, takže to že tam bude ještě někde z toho jsem ve stresu už teď. Ani se tolik nebojím toho porodu jako toho pobytu po :roll:
A jak je to vlastně, když si vyberu jakou chci porodnici? To se tam jdu nahlásit na nějakou kontrolu a že budu rodit tam nebo? 8o

No hlavne ten nadstandard neni jiste, ze bude volny. Neda se rezervovat, logicky, kdyz zena nevi, jaky den presne bude rodit. Proste prijedete a bud volny bude nebo nebude.
A v tehle dobe jsou vyhrazeny spise pro zeny na covid pozitivni.

No a kazda porodnice to ma jinak.
Holky tu psaly, ze v Praze se snad registruji uz ve 14tt.

V Brne se treba registrovat ani nemusite.
To si musite zjistit sama tyhle informace- urcite jsou vzdy napsany na webu porodnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 17:20

@janikema90 To chápu, že to není jisté jen mě hlavně zajímalo jak to je :*

Právě se pročítám stránkami porodnice a zatím jsem nic o registraci nenašla. :?

• Citovat
  • Nahlásit
16520
16.2.21 17:22

Záleží odkud si, u nas v HK se registrovat nemusíš, kdyz rodis přijedeš a je to. Nadstandart jsem nakonec nedostala byl plný, ten si dopředu zajistit nemůžeš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 17:30

@lachtanice86 Jsem z Karlových Varů a právě furt čtu stránky porodnice a je tam napsáno jen že se můžu objednat telefonicky i osobně a že mě předá do ošetření můj gynekolog. Každopádně tam radši tak jako tak zítra zavolám ;)

• Citovat
  • Nahlásit
1384
16.2.21 17:39
@Anonymní píše:
@lachtanice86 Jsem z Karlových Varů a právě furt čtu stránky porodnice a je tam napsáno jen že se můžu objednat telefonicky i osobně a že mě předá do ošetření můj gynekolog. Každopádně tam radši tak jako tak zítra zavolám ;)

Zavolej si tam a prej se konkrétně v porodnici. Mne v Brně řekli, že registrace není potřeba a že mne pak „předá“ před porodem můj gynekolog.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
209
16.2.21 17:40

Pokud ti vadi spat v cizim prostredi zvaz ambulantni porod. Ale ja osobne bych radeji vydrzela tri noci s doktorem „za zadkem“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
264
16.2.21 17:41

Registrovat do porodnice se musíš jen v Praze, všude ve 14 tt. Alespoň teda nevím o mimopražské porodnici, kde by chtěli předem registraci. Do vybrané porodnice docházíš na ty poslední kontroly, cca od 36 tt. Ale pokud chceš, tak můžeš zůstat až do konce u svého gynekologa. Jen v tich pražských porodnicích většinou chtějí, abys tam docházela před porodem. Jen se připrav, že pokud nemáš na svoji fobii papír, tak se můžeš setkat s nepochopením a blbými poznámkami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
16.2.21 17:44

Tak si zvol ambulantní porod (pokud bude vše ok). Taky ho mám teď v plánu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat