Pobyt v nemocnici a velký stres

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Billi
Nadpozemská drbna 25782 příspěvků 12.02.18 14:39
Pobyt v nemocnici - velký stres.

Prosím o rady, nápady a zkušenosti. Jsem s 3,5letym synem v nemocnici. Syn prakticky pořád pláče. Syn má nejspíš VD, takže netuším, jak moc rozumí, mluví špatně, tak z něj nedostanu, co se děje. Jak je mimo své prostředí a režim, tak je to vždycky náročnější.
Aktuálně ho nemůžu převléct z pyžama, nesmí jíst, bolí ho pít, má kanylu a náramek…
Zkoušela jsem ho připravit a motivovat, ale nevím, jak moc velký efekt to má.
Kdo tu máte děti s podobným problémem, nemáte nějaký napad? Klidně beru i tipy do budoucna, protože nás čekají lázně.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineTeresa.p
Kecalka 204 příspěvků 12.02.18 14:47

Ahoj byli jsme v nemocnici jeden den a to mel syn 20m a co nas zachranilo byl tablet. :kytka: drzte se.syn ma asi taky VD nebo horsi, takze si dovedu predstavit, ze moc nerozumi co se deje a kdy to skonci. :(

pijavice
Kecalka 227 příspěvků 12.02.18 14:49

Záleží s čím tam je, snažila bych se hospitalizaci zkrátit na minimum pokud to jen trochu půjde.

Billi
Nadpozemská drbna 25782 příspěvků 12.02.18 14:52

@Teresa.p ve 20 měsících jsme byli týden a paradoxně to bylo víc v pohodě. Tehdy ho ještě pohádky nebavily. On tehdy moc nevnímal, co se děje.
Teď sedíme už 6 hodin u pohádek, ale brečí i tak.

Billi
Nadpozemská drbna 25782 příspěvků 12.02.18 14:53

@pijavice jsme na plánovaném zákroku a zítra domů. Včera si vyrval teplotu a vysoký tlak.

luca241
Ukecaná baba ;) 1560 příspěvků 12.02.18 14:54
@Billi píše:
Prosím o rady, nápady a zkušenosti. Jsem s 3,5letym synem v nemocnici. Syn prakticky pořád pláče. Syn má nejspíš VD, takže netuším, jak moc rozumí, mluví špatně, tak z něj nedostanu, co se děje. Jak je mimo své prostředí a režim, tak je to vždycky náročnější.
Aktuálně ho nemůžu převléct z pyžama, nesmí jíst, bolí ho pít, má kanylu a náramek…
Zkoušela jsem ho připravit a motivovat, ale nevím, jak moc velký efekt to má.
Kdo tu máte děti s podobným problémem, nemáte nějaký napad? Klidně beru i tipy do budoucna, protože nás čekají lázně.

Není tam nějaká herna? Dceři ve 2 a 3,5 letech pomohly děti kolem. Že měly všechny kanylu, náramek, chodily jsme jíst do jíelny, aby viděla, že tam není sama, kdo je napichlá. Ale je fakt, že na tom nebyla psychicky zdaleka tak špatně jak váš malý. Loni ve 4,5 už byla uplně v pohodě.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61847 příspěvků 3 inzeráty 12.02.18 14:55

@Billi Napíšu ti, jak to probíhalo u mého zdravého a o kousek staršího dítěte… místo pyžama měla triko a legíny, náramek jsem nosila já v kapse a kanylu vzdaly po po dvou pokusech o její zavedení (naštěstí byla jen kvůli odběrům, takže ji holt pak podruhé píchli).
Ale jinak fungovalo nenutit to co není nezbytně nutné, půjčit telefon a pak ještě nemocniční herna. A s kanylou u druhého pomáhalo, když ji neviděl, takže nějak zakrýt.

IvaX
Ukecaná baba ;) 1793 příspěvků 12.02.18 15:00

Zkoušela jste komunikaci přes kartičky s piktogramy? Jsou pro autisty, ale jsou dobré i pro děti s VD. https://www.google.cz/search?…

Možná by vám mohla pomoci i skupinka na FB asistenti pedagoga, kde by třeba mohl někdo poradit nějaký fígl na stresové situace u dětí s VD. Mě nejvíc funguje odvést pozornost nějakou činností, což v nemocnici asi bude horší :think: není tam nějaká hernička?

Billi
Nadpozemská drbna 25782 příspěvků 12.02.18 15:03

Herna tu není, jsme na Orl. Kanylu nevidí, ale cítí. Aktuálně ho nemuzu převléct kvůli té kanyle. Legíny a tricko mám s sebou právě taky. Náramek má kvůli zákrokům, kam mě nepustí.
Kanylu mu dávali v narkóze, tak to šlo.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61847 příspěvků 3 inzeráty 12.02.18 15:06

@Billi No a bude ta kanyla ještě nutná? Mě ji třeba vyndali hned poté co po probuzení z narkozy dokapala kapačka… A já náramek nasazovala jen těsně před zákrokem.

Billi
Nadpozemská drbna 25782 příspěvků 12.02.18 15:11

@j.a.n.i1 prý ji musí mít do rána, až přijde sestra, tak se zeptám.

Nairol
Echt Kelišová 8775 příspěvků 12.02.18 15:38

Dcera byla v podobnem veku.
Byly jsme tam tyden. Pomohlo, ze jsem se prochazely po oddeleni, ukazala jsem ji, co kde je, jak to tam chodi, videla jine deti, ze jsou taky v postylkach.
Taky resila, kdy ji vyndaji hadicky apod.
Kdyz to potom slo, pomahalo, aby v posteli byla co nejmene, takze to stravila vicemene na mne.

Po par dnech me tam tedy vystridal manzel, byla jsem na zacatku tehotenstvi (blila jsem kazdou chvili, to bylo taky super :roll: ). A kdyz tam s ni byl muz, bylo to mnohem lepsi. Zvladala to lip. Asi I tim, ze on byl vic v klidu a celkove je s nim vetsi zabava nez se mnou.

Asi jsem moc neporadila. :think:
Snad uz do zitra nejak vydrzite, vim, ze je to ubijejici, kdyz je clovek uplne bezmocny.

Billi
Nadpozemská drbna 25782 příspěvků 12.02.18 15:51

@IvaX ty piktogramy jsou super. Děkuju za tip.

Uživatel je onlineTeresa.p
Kecalka 204 příspěvků 12.02.18 15:56

@Billi to me mrzi. ja si nedokazu predstavit jak bych synovi vysvetlila, kdyz velmi spatne rozumi, takze se do vasi situace asi domazu vcitit. ted me napadlo (asi me ukamenujete) nemuzou mu dat neco slabunkeho na uklidneni? ja vim, ze je maly a je to chemie…ale treba na noc? kapky fenistilu?

Karleon
Kelišová 5242 příspěvků 12.02.18 16:02

A nemůžou vás pustit domů? Byla jsem s dcerou na orl zákroku, když měla 15 měsíců, ráno v 8 narkóza, pak dospat a vyřvat a odpoledne domů

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Angela se našla! Po deseti dnech se objevila ve Španělsku, manželská krize se nekoná

Celé Německo minulý týden spekulovalo, kde se nachází kancléřka Angela... číst dále >

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Reklama