Pobytový tábor, jak to děti zvládly ?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
804
2.7.22 12:28

Pobytový tábor, jak to děti zvládly ?

Omlouvám se za hysterickej příspěvek. Můj čerstvej šestiletak hrozne moc chtěl na jeden tematickej tábor. Ten tábor je na 10 dni. Pojede poprvé. Je od 6 let, ale úplně se mě zmocnuje panika, že to nedá. Tak by mě zajímalo, jak to vaše děti zvládly a kdy jely poprvé? Dávaly jste jim sebou telefon? (Není doporučen, a ani ho ještě nemá) ale dala bych mu jen nejakej za par stovek na volání. Číst a psát ještě neumí. Kolik jste dětem dávaly kapesny? Tady je doporučeno max 500,– On rad kupuje na vyletech darecky domu, tak jestli to není spis málo. A pak jde o tohle. Ubytování je v chatickach, ale bez wc a koupelny. A to je v nějaký centrální budově. Kam se chodí na hygienu a jídlo. No úplně nevím jestli to zvládne. A kolik sladkosti dat sebou? :think: Kolik tak muže potřebovat bot? Da se těm vedoucím věřit? Budou zodpovědní? Jsou to celkem mlaďoši, studenti VŠ povětšinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1177
2.7.22 12:46

Chápu tvoje obavy, dcera 7 let jede taky letos poprvé. Mobil nemá a dávat žádný nebudu. Chci ji jako překvapení nachystat na každý den dopis s nějakým překvapením (zvykacku, lízátko, tetovacka) a jinak budu věřit vedoucím, že se snad ozvou, kdyby to fakt nedávala.
Boty dávám všechny, co ma: botasky, tenisky, sandále, gumáky, ponožek dávám víc než na kolik dní jede, to stejně trika. No, snad to děti zvládnou, musíme jim věřit.
Jinak dcera jede s kroužkem, do kterého chodí celý rok, vedoucí znám, tak důvěru mám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2145
@Dollorres píše:
Omlouvám se za hysterickej příspěvek. Můj čerstvej šestiletak hrozne moc chtěl na jeden tematickej tábor. Ten tábor je na 10 dni. Pojede poprvé. Je od 6 let, ale úplně se mě zmocnuje panika, že to nedá. Tak by mě zajímalo, jak to vaše děti zvládly a kdy jely poprvé? Dávaly jste jim sebou telefon? (Není doporučen, a ani ho ještě nemá) ale dala bych mu jen nejakej za par stovek na volání. Číst a psát ještě neumí. Kolik jste dětem dávaly kapesny? Tady je doporučeno max 500,– On rad kupuje na vyletech darecky domu, tak jestli to není spis málo. A pak jde o tohle. Ubytování je v chatickach, ale bez wc a koupelny. A to je v nějaký centrální budově. Kam se chodí na hygienu a jídlo. No úplně nevím jestli to zvládne. A kolik sladkosti dat sebou? :think: Kolik tak muže potřebovat bot? Da se těm vedoucím věřit? Budou zodpovědní? Jsou to celkem mlaďoši, studenti VŠ povětšinou.

Klíííííd! Tys nikdy nebyla na táboře, že Tě to tak děsí? :-O
Víš, kdo to organizuje? Nějaký dům dětí a mládeže nebo agentura? Většinou to nebývá jednorázová akce, ale lidi, co se tomu věnují mnoho let. Minimálně nějaké jádro, kolem kterého se obměňují vedoucí podle toho, jak mají nebo nemají čas. Vedoucí na dětských táborech bývají nadšenci, co si sami táborama prošli a zkušeností mají dost. Jo, uměj si poradit i s mrňatama, který jedou na tábor prvně.
Chatičky a centrální budova jsou takovej táborovej standard. Je to pro děti dost komfortní a přitom ještě furt tábor a ne pobyt v hotelu.
Telefon a kapesné apod. jsou určitě v pokynech k táboru. Přidržela bych se toho. Telefon bych nedávala v zájmu zachování svého vlastního duševního zdraví. Dítě se dostane do chvilkového stresu, hádky s kamarádem, popadne ho večerního stýskání, zavolá Ti, Ty z toho budeš vyvozovat závěry a nervovat se a ono přitom už dávno nebude vědět, o co šlo. Standard je, že vedoucí dávají nějaké číslo, na které mohou úzkostliví rodiče zavolat (např. v době poledního klidu), aby se ujistili, že dítě je v pohodě. My krkavčí matky volíme přístup žádné zprávy = dobré zprávy. Kdyby se něco dělo, tak by nám určitě někdo vědět dal.
Boty určitě jsou na seznamu doporučeného vybavení. Přidržela bych se toho, co doporučujou, obvykle to je na základě předchozích zkušeností. Většinou chtějí turistické, sportovní, holinky a sandály.
Jestli sám chtěl jet, tak je velká pravděpodobnost, že to zvládne. Možná líp, než Ty. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10899

Jsi roztomile hysterická.
Dávat dětem telefon na tábor v tebou popsaném případě je na facku.
Zvládnout by to v pohodě mohl, ale nepíšeš o tom, jak moc mu jsi za zadkem teď, tak netuším, jak je zvyklý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1698
2.7.22 12:50

Kluk byl v 5 letech a zvládl to v pohodě. Telefon neměl a ani bych mu ho na tábor nedala. Peníze jsem dávala podle doporučení od pořadatele.
Tábor je vybírala tak, abych znala organizatory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21491
2.7.22 12:53

K tomu věřit vedoucím. Jak jste se k tomu táborů dostali? Věřit vedoucím je pro mě základ, na tábor od agentury bych předškoláka nepustila. Nám jede na tábor dítě, co bude mít 6 na podzim. Hrozně moc chce, vedoucí známe a o zbytek nemám obavy. Nebo ano, mám, ale takové nějaké přirozene a zvládali jsme to my, zvládnou to i naše děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
804
2.7.22 12:55
@Jeremi píše:
Klíííííd! Tys nikdy nebyla na táboře, že Tě to tak děsí? :-O
Víš, kdo to organizuje? Nějaký dům dětí a mládeže nebo agentura? Většinou to nebývá jednorázová akce, ale lidi, co se tomu věnují mnoho let. Minimálně nějaké jádro, kolem kterého se obměňují vedoucí podle toho, jak mají nebo nemají čas. Vedoucí na dětských táborech bývají nadšenci, co si sami táborama prošli a zkušeností mají dost. Jo, uměj si poradit i s mrňatama, který jedou na tábor prvně.
Chatičky a centrální budova jsou takovej táborovej standard. Je to pro děti dost komfortní a přitom ještě furt tábor a ne pobyt v hotelu.
Telefon a kapesné apod. jsou určitě v pokynech k táboru. Přidržela bych se toho. Telefon bych nedávala v zájmu zachování svého vlastního duševního zdraví. Dítě se dostane do chvilkového stresu, hádky s kamarádem, popadne ho večerního stýskání, zavolá Ti, Ty z toho budeš vyvozovat závěry a nervovat se a ono přitom už dávno nebude vědět, o co šlo. Standard je, že vedoucí dávají nějaké číslo, na které mohou úzkostliví rodiče zavolat (např. v době poledního klidu), aby se ujistili, že dítě je v pohodě. My krkavčí matky volíme přístup žádné zprávy = dobré zprávy. Kdyby se něco dělo, tak by nám určitě někdo vědět dal.
Boty určitě jsou na seznamu doporučeného vybavení. Přidržela bych se toho, co doporučujou, obvykle to je na základě předchozích zkušeností. Většinou chtějí turistické, sportovní, holinky a sandály.
Jestli sám chtěl jet, tak je velká pravděpodobnost, že to zvládne. Možná líp, než Ty. :hug:

Je to tábor, kterej porada cestovka. taková masovka. Reklama nám ležela ve školce a hrozne potom toužil.
Já prave jezdila na tábory, ale tehdy to bylo něco jiného. Kadibudky a koupání v řece, jídlo z esusu a ještě na 3 týdny. A nikdo moc nedohlizel na ciste oblečení a hygienu. A syn je takový čuňátko, co by pro úsporu času chodil spal v tom v čem je venku.
A bot tam mají 2 sportovní, sandály, do vody a holinky. A já si nejsem jistá, jestli to není málo. Kdyby se mu třeba namocily všechny. S tím telefonem mas pravdu, to je asi opravdu spis komplikace z tohohle hlediska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1698
2.7.22 12:57
@Dollorres píše:
Je to tábor, kterej porada cestovka. taková masovka. Reklama nám ležela ve školce a hrozne potom toužil.
Já prave jezdila na tábory, ale tehdy to bylo něco jiného. Kadibudky a koupání v řece, jídlo z esusu a ještě na 3 týdny. A nikdo moc nedohlizel na ciste oblečení a hygienu. A syn je takový čuňátko, co by pro úsporu času chodil spal v tom v čem je venku.
A bot tam mají 2 sportovní, sandály, do vody a holinky. A já si nejsem jistá, jestli to není málo. Kdyby se mu třeba namocily všechny. S tím telefonem mas pravdu, to je asi opravdu spis komplikace z tohohle hlediska.

Kolik těch bot bys mu chtěla dávat? 8o uvědom si, že ten kufr si do té chatky poveze sám. Náš měl na týden 1× tenisky, 1× sandály, 1× holínky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
804
2.7.22 12:59
@Sany80s píše:
Jsi roztomile hysterická.
Dávat dětem telefon na tábor v tebou popsaném případě je na facku.
Zvládnout by to v pohodě mohl, ale nepíšeš o tom, jak moc mu jsi za zadkem teď, tak netuším, jak je zvyklý.

Zatím byl jen občas přespal u spoluzacky he školky. Jinak je zvyklej mě mít u sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60106
2.7.22 12:59

Dobře. Ale to byl pobytový tábor kroužku na tři týdny, který děti celý rok navštěvují a mají různé klubovky nebo přespávačky o víkendech. Takže to nebylo nic hrozného. Sice nové prostředí. Hodně bojové podmínky venku. Ale známí vedoucí a kamarádi. Neposílala bych je, kde nechtějí. Letos nejstarší nechtěla žádný tábor. Udělá si program s kámoškama sama. Nevím, jestli plánují u nás stanovat nebo si ustelou venkovní sedačce. Neřeším.
A mladší dva budou na příměsťáku týden. Malí mohli mít tábor dýl. Ale zapsala jsem je pouze na týden. Ať neblokují místo. My hlídání v létě nepotřebujeme.

Příspěvek upraven 02.07.22 v 13:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35773
2.7.22 13:00

Byla poprve v 9 letech, 14 dnu klasicky tabor je ve stanech a velke nadseni.
Telefon nedavat, budes mit spojeni s vedoucimi kdyby neco.
500 kapesne je podle mne az moc.
Jestli chce jet, at jede, urcite to zvladne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21400
2.7.22 13:02

Kliid, zvladne to. Ja nekdy v tomto veku poslala toho citlivejsiho na skautsky tabot v Adirondacku. Telefon ani tehdy jeste nemel. Vedouci mi rikal, ze mel krizi, mel pry takove lehce hypochondricke priznaky :mrgreen: Ja s nim tehdy mluvila po telefonu a rozhodli jsme se, ze zustane. On to byl zkuseny vedouci. Ono se to pak zlomilo a bylo to naopak super. Proste se mu styskalo a ty silne emoce chvili nezvladal. Nakonec dostal i nejakou cenu, prave kvuli tomuto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9626
2.7.22 13:03

Mě letos jede prvně 7lety. Na 14 dní.. ale teda bude tam mít bráchu ( v jiném oddíle) takže se setkají v jídelně, výletě.. můžou za sebou dojít a zároveň být každý sám… U nás je to i o tom, že jet, musí, nemám pro něj hlídání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
804
2.7.22 13:04
@Cuddy píše:
K tomu věřit vedoucím. Jak jste se k tomu táborů dostali? Věřit vedoucím je pro mě základ, na tábor od agentury bych předškoláka nepustila. Nám jede na tábor dítě, co bude mít 6 na podzim. Hrozně moc chce, vedoucí známe a o zbytek nemám obavy. Nebo ano, mám, ale takové nějaké přirozene a zvládali jsme to my, zvládnou to i naše děti.

Je to od agentury/cestovky. Byla reklama ve školce. A moc tam chtěl. Ty kapacity se rychle plnily, tak sem to rychle koupila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
929
2.7.22 13:06
@Dollorres píše:

A proč ho tam tedy dáváš. Že moc chce? Tak bych mu řekla, že pojede až za rok. Kluci zrovna hygienu či péči o svoje věci příliš nedávají. Pořád jsme těmhle malým klukům hledali holínky, tepláky a jiné věci. Vedoucí toto příliš neřeší, klidně nechali děti špatně oblečené lítat v zimě, když se nemohla najít bunda či tepláky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat