Počátek těhotenství a bojácný pes

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Radunka87
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 20.01.17 06:48
počátek těhotenství a bojácný pes

Zdravim vsechny tehulky.mam takovy problem s nasim ani ne 2letym dalmatinem, je to pes.Od pondeli kdy mi. ostatne bylo potvrzeno hcg v krvi, jsem tedy nejaky 5tt se muj pes zmenil. Partner byva doma jen na vikendy a ja jsem na nej sama.Je to moje vysnene zlaticko a uz od malicka je trosku takovy lekavý. V pondeli jsem prisla domu a nasla psa klepajiciho se v pelechu.ani me neprivital jakovy vzdy. valila jsem na veterinu a vse ok. utery to same, streda uz ani neprisel.ke dverim, poprve za dobu co jej mame.,nasla jsem ho na posteli tresouciho a najezeneho. a vcera a i v utery byl na nej kouknout tatka a naprosto v poradku ho vital. vcera po prichodu se k nemu bezel schovat tresouci se a kdyz jsem se sla k nemu pritulit vrčel na me..vim uz 100% ze reaguje na me a tehotenstvi..vubec nevim jak dal v chovani postupovat? co mam delat? nevsimat si nebo naopak vic mu davat laaku.dost jsme se vzdy mazlili..Mam strach aby se to nestupnovalo.­.dekuji vsem moc za rady :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Lucie66
Ukecaná baba ;) 1667 příspěvků 35 inzerátů 20.01.17 07:30
@Radunka87 píše:
Zdravim vsechny tehulky.mam takovy problem s nasim ani ne 2letym dalmatinem, je to pes.Od pondeli kdy mi. ostatne bylo potvrzeno hcg v krvi, jsem tedy nejaky 5tt se muj pes zmenil. Partner byva doma jen na vikendy a ja jsem na nej sama.Je to moje vysnene zlaticko a uz od malicka je trosku takovy lekavý. V pondeli jsem prisla domu a nasla psa klepajiciho se v pelechu.ani me neprivital jakovy vzdy. valila jsem na veterinu a vse ok. utery to same, streda uz ani neprisel.ke dverim, poprve za dobu co jej mame.,nasla jsem ho na posteli tresouciho a najezeneho. a vcera a i v utery byl na nej kouknout tatka a naprosto v poradku ho vital. vcera po prichodu se k nemu bezel schovat tresouci se a kdyz jsem se sla k nemu pritulit vrčel na me..vim uz 100% ze reaguje na me a tehotenstvi..vubec nevim jak dal v chovani postupovat? co mam delat? nevsimat si nebo naopak vic mu davat laaku.dost jsme se vzdy mazlili..Mam strach aby se to nestupnovalo.­.dekuji vsem moc za rady :think:

To je fakt zvlastni.Jak ho mas vycviceneho? ja bych ho nechala atcsi zvykne na novou situaci on zase prijde

Radunka87
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 20.01.17 07:43

@Lucie66 no vycviceneho.na cvicak jsme chodili prvni pulrok a pak po zime zase druhy.doma je zlaty a venku ho mivam navolno na sidlisti.je trosku divoky tak obcas neposlwchne.jak dalmatin no. pouzivam i elektroobojek..je to určitě tím zkoušeli jsme prichod jinych clenu rodiny a reaguje tak pouze na me. vetsinou se psi tuli a ten muj je vydeseny k smrti.nvim jaky postoj zaujmout

rvhp
Kecalka 169 příspěvků 20.01.17 07:46

@Radunka87 taky bych ho nechala v klidu. Určitě bych to nelamala přes koleno. Nás pes se taky začal chovat divné. Až ve vyšším stupni těhotenství, ale bylo to divny. Pořad za mnou chodil, byl jak můj stín. V noci mi sedel na posteli a koukal na mě a knucel. Vždycky mě vzbudil a já si myslela, ze potřebuje ven, tak jsem ho šla pustit na zahradu a když už mi to dělal týden v kuse, třikrát za noc, tak mi došlo, ze ven asi nepotřebuje… No bylo to s nim hodně zajímavý.

Lucie66
Ukecaná baba ;) 1667 příspěvků 35 inzerátů 20.01.17 07:46
@Radunka87 píše:
@Lucie66 no vycviceneho.na cvicak jsme chodili prvni pulrok a pak po zime zase druhy.doma je zlaty a venku ho mivam navolno na sidlisti.je trosku divoky tak obcas neposlwchne.jak dalmatin no. pouzivam i elektroobojek..je to určitě tím zkoušeli jsme prichod jinych clenu rodiny a reaguje tak pouze na me. vetsinou se psi tuli a ten muj je vydeseny k smrti.nvim jaky postoj zaujmout

Ja bych ho proste nechala nedolezala. Hodne chodila na vychazky at utaha mozek. Jinak dalmatini co znam jsou trosku divocaci :D

Radunka87
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 20.01.17 07:49

@rvhp je to zvláštní. cekala bych ze se bude tulit. a on citi ohrozeni..zkusim zavolat do poradny a uvidime..kazdopadne jsem z toho dost smutna.na to jak dlouho jsme se snazili a cekali :,(

Radunka87
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 20.01.17 07:50

@Lucie66 jj je divocak.presne.ted o vikendu budem vsichni spolu tak zajdem na prochazku..dekuji za rady..snad to bude ok..

Rajani
Kecalka 253 příspěvků 20.01.17 07:53

Co ho prostě umazlit, hladit, pamlskovat - sednout si k němu na zem do pelechu a nechat ho přijít.

Nezačla jste se spíš vy nějak jinak chovat? Zkuste se zamyslet :) Neřekla bych že pes úplně takto reaguje na těhotenství, jako spíše že se trošku (a asi nevědomě) změnilo Vaše chování, třeba se více hlídate apod.

pannda
Kelišová 6584 příspěvků 35 inzerátů 20.01.17 08:04
@Radunka87 píše:
@rvhp je to zvláštní. cekala bych ze se bude tulit. a on citi ohrozeni..zkusim zavolat do poradny a uvidime..kazdopadne jsem z toho dost smutna.na to jak dlouho jsme se snazili a cekali :,(

http://www.psycholog-psu.com/…iewtopic.php?…

Radunka87
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 20.01.17 08:07

@pannda koukala jsem. funguje to stale? myslim ze jsem nenasla aktualni odpovedi..

pannda
Kelišová 6584 příspěvků 35 inzerátů 20.01.17 08:18
@Radunka87 píše:
@pannda koukala jsem. funguje to stale? myslim ze jsem nenasla aktualni odpovedi..

Nečekala bych, a rovnou zavolala..Napsat a čekat na odpověd, ne nesmysl, tak můžeš věci řešit hned. Myslím si, že tím, že pes okamžitě vycítil těhotenství, se jeho postavení ve smečce mění..Ale nebudu bagatelizovat, tím, že žena otěhotní, její pach se mění, a zvíže tohle ihned pozná. Pak je na jedinci, jak se k tomu postaví. Odráží se to od postavení psa v rodině(smečce). Měla by jsi ho dále cvičit a být jeho pánem, ne soupeřem. Takže pokud vrčí, tuhle nevoli mu dát najevo, prostě tohle nesmí. Přijdeš domů, okamžitě pamlsek, pochválit, pohladit, nevnucovat se.
Měli jsme psa, už hodně dávno a těhotenství mé i sestřinou bral normálně, dokonce si chodil lehat k břichu. Je to i o povaze.
Alepokud se stává agresivní, hned s tím něco dělejte, aby pak nebyl více s miminkem, ať už na něj, nebo na tebe tím, že by ho ochraňoval.

Icestar
Závislačka 4218 příspěvků 1 inzerát 20.01.17 08:27

@Radunka87 Na těhotenství jako takové určitě nereaguje, to si vsugerováváš. Mohl se změnit na základě tvého změněného chování - přeci jen, najít dvě čárky je nápor na psychiku, ať tak či onak, psi to vnímají a v závislosti na své povaze a zkušenostech se podle toho chovají.

Zeptám se - jak často a na jak dlouho chodíte ven? Jaký má vztah k jiným psům? Kolikrát denně/týdně se psovi kdo věnuje doma hrami, cvičením? Jaký má obvyklý denní režim?

Radunka87
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 20.01.17 09:00

@Icestar ted jak jsou mrazy tak rano 20 min. v 16 hd.20 min-cca dvakrat do tydne ma boxerku kamosku tak to litaji apolu a pak večer 20 min. Jinak nez mrzlo jsem chodivala rano pred praci na hodku a odpoledne po praci hodku a pul.ocas jsme potkali zase jinou fenku.ted jak mrzne jsem to zkrouhla. vztah k fenam super.mali psi i kdyz na nej stekaji ho nezajimaji a na velke psy vetsinou vrci a tahne me k nim.on nevi co je to kousnout-tedy zatim. takze spis nejakou dominanci si. dokazuje mi prijde.no jinak se mu nejak. obvzvlast nevenuji asi.od 7.30do16 je sam doma.pak jdem ven a co jsme doma mu napr. schovvam pamlsky po byte nebo se mazlime.jsem doma. nikam nechodim.ale intenzivne se mu ted nevenuji nejak zvlast.jeho rezim rano jdem ven.pres den. je sam.odpoledne.po praci ven.pak domu a ja uklizim a on lezi a kouka..asi je to malo ted jak pisu. myslis ze vic zabavovat a jak? :nevim:

Icestar
Závislačka 4218 příspěvků 1 inzerát 20.01.17 10:39

@Radunka87 To je rozhodně málo, hrozně moc málo. Dvakrát na dvacet minut za den vyčůrat a co dělá zbylých 23 hodin a 20 minut? Nedivím se, že je frustrovaný. Navíc pokud mu ještě něco zakazuješ nebo ho jinak trestáš, nezná vlastně nic jiného a proto se tě bojí.

Pro srovnání náš režim, mám dvě borderky: ráno 15-20 minut na vyvenčení. Dopoledne se věnuju buďto dítku a holky odpočívají nebo se zapojují do her s míčkem, který dítko kope a hází, vydrží u toho půl hodiny, někdy s nimi následně cvičím nebo jim dám hlavolamy. Po obědě beru dítě do kočáru a jsme venku hodinu, hodinu a půl. Na začátku procházky cca 10-15 minut cvičím (děláme dogdancing), poté cca půl hodiny házím aporty, kopu listí/sníh, prostě takové oddychové blbosti, zbytek procházky je čuchací s volnou zábavou, aby se zase uklidnily. Během takové procházky potkáváme deset a více psů - což je u psů nutné pro socializaci! Když jsou mrazy, tak méně, páníčkové jsou líní :mrgreen: Odpoledne je klid, já si doma pracuju, navečer trénujeme - učím nové triky, piluju ty staré, vymýšlím sestavy, zkouším je, prostě věnuju se psům. Obvykle stihneme ještě jednu procházku, tentokrát s dítkem (chodíme se dívat na autobusy :mrgreen: ). Po příchodu manžela z práce jsou naposledy vyvenčené, dostávají večeři a mají klid.

Dalmatin je hodně aktivní pes, který potřebuje hodně běhat a běhat, hrát si se psy, hrát si s páníčkem. Hodina denně (v kuse, nepočítaje venčící dvacetiminutovky) je naprostá nutnost pro každého psa jakéhokoliv plemene, u dalmatina by to chtělo hodinu dvakrát denně (v případě velkých mrazů třeba míň, ale o to víc se mu věnovat doma!). Doma i venku nosit pamlsky, hračky. Jaké má rád hračky? Nejideálnější jsou ty přetahovací, které vyžadují přímou interakci s páníčkem - uzle, hadry, pešky a podobně. Čím víc si se psem hraješ, tím je šťastnější. Vybije fyzickou energii, nabije tu psychickou. Alespoň obden bych zařadila nějaké to cvičení, ať už klasickou poslušnost nebo nějaké triky - co takhle zkusit něco užitečného? Rozsvítit/zhasnout světlo, sundat ponožky, podat ovladač od televize, zavřít dveře… ;) Fantazii se meze nekladou. Získáš nejen pomocníka do domácnosti, ale navíc spokojeného psa, se kterým si vybuduješ lepší vztah. Nehledě na to, že až za pár měsíců přijde dítě, budeš mít poslušnějšího, ovladatelnějšího a pro tebe mnohem čitelnějšího psa. :kytka:

Radunka87
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 20.01.17 11:02

@Icestar tak kdybych byla doma je to jine.napr.o vi­kendu.ale prijdu domu ve ctyri. vyvencim ho a je tma a venku kosa. m usim si nkoulit. uvarit. uklidit. proto se.ptam na zabavu doma..urcite se na nej ted vic zamerim

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >