Počátek těhotenství a pocit na zvracení?

714
22.4.12 11:29

Počátek těhu a pocit na zvracení?

Už asi dva týdny po čtyřech pozitivních těhu testech vím, že jsem těhu. K Dr jdu zítra ráno, aby mi to potvrdil. Už asi pět dní mám pocit na zvracení, kolikrát se mi i na sucho zvedne žaludek, navíc jsem spavá a pořád unavená. To, že se mi nechce ale fakt nechce nic dělat, to už jsem se smířila. Ale ten žaludek. Když nejím je mi stejně „blivno“ do toho chutě, takže občas něco ztláskám. Musím vařit dcerce a manželovi.

Máte někdo fígl na ten pocit na zvracení? Jak se toho zbavit? Cola nepomáhá, kafe (bez kofeinu) nepomáhá, piškoty, suchý rohlík no prostě nic. :poblion: Ale dneska je to fakt síla nejradši bych zalezla do postele a celé to zaspala, ale to mi nedovolují povinnosti doma co mám. :zed: Poraďte někdo jak se toho :poblion: zbavit, jinak zítra k tomu dr snad ani nedojedu. Když jsem čekala Terezku tak jsem sice po ránu zvracela ale přes den to bylo v poho, tak jsem z toho tak nějak nesvá, aby to těhu bylo OK, když to je takhle nezvyklý (pro mě).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31603
22.4.12 11:38

Naopak se nesmíš vůbec dobrat k prázdnému žaludku. Pak už začne nevolnost, lepší je natlačit do sebe jídlo, ještě než dojde na nevolnost nebo pocit hladu.

Ale někdy to zkrátka nejde a ten xhodinový pocit, že je mi šoufl, tam zkrátka je a dá se jen vydržet. Ono to časem přejde, mě to trvalo tak do 8.tt hdně intenzivně, pak už mi bylo líp a teď je to jen někdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8428
22.4.12 11:39

Ahojky mě bylo blbě celej den skoro do třetího měsíce a nepomohlo nic, jen mi to zmírnila zázvorová lízátka pro těhotný :) musíš vydržet, myslím si, že nic jiného nepomůže ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
992
22.4.12 11:42

Hm, tak já jsem v 11 týdnu a tenhle pocit mám denně, nepomáhá mi téměř nic, někdy je mi fakt strašně, večer se snažím to rychle zaspat. Zhubla jsem ze 63kg na 58kg už a večer se nemůžu ničeho ani kolikrát napít, natož najíst. Měla jsem to i u prvního těhotenství, přešlo mě to na konci čtvrtého měsíce, takže ještě musím vydržet. Moc jsem asi neporadila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
697
22.4.12 11:49

mě bylo špatně do 20.týdne, nenajedla jsem se, zvracela jsem, najedla jsem se, zvracela jsem, nic mi nepomáhalo, jen to vydržet, tak držím palce ať je brzy líp :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20682
22.4.12 11:49

Mě pomáhalo to „přejíst“ hned jak jsem vstala, tak jsem si namazala pečivo a uvařila si hodně sladkej čaj…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2324
22.4.12 11:52

Ahoj, mně pomáhalo mít u postele piškoty nebo sušenky a pár jich sníst než vstaneš a zapít mlékem nebo čajem, ale na ty odpolední mi nezabralo nikdy nic, stačila změna vůně vzduchu a už jsem letěla, během 3měsíce to přešlo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3871
22.4.12 12:05

Ahoj, mě nepomáhalo nic, blbě mi bylo skoro do šestnáctého týdne. I kydž v desátém týdnu, po kapačkách v nemocnici jsem se mohla aspoň normálně trochu najíst. Takže vydržet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
22.4.12 12:14

nevím co bylo horší jestli nevolonost nebo následné pálené žáhy v druhém trimestru. Na nevolnost mi nepomáhalo naprosto nic. A měla jsem to naopak, ráno mi bylo dobře a špatně mi začalo být až odpoledne a večer jsem zvracela - bylo jedno jestli jsem byla najedená, napitá… trvalo to do 4 měsíce. Holka, udělej doma jen to nejnutnější a zalez do postele, o zbytek ať se postará někdo jiný. Nejlepší to je zaspat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.4.12 12:17

Ahoj.. to znám. Já nemohla cítit ani pastu na zuby. Musela jsem jich mít doma několik a ráno jsem vždy zkoušela, která mi sedne. Rada, no to je těžké, ale hlavně první, co ráno udělej je nasnídej se! Musíš zkoušet, co ti nejvíc sedne a alespoň do sebe něco dostat. Mě pomáhalo něco sladkého a teplý čaj. Někdy jsem trochu vyhodila, ale pak už se to ustávalo. A čerstvý vzduch. tak ať je brzo líp a hezké těhulkování :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.4.12 12:25

Ahoj.ja jsem v 6.tydnu a tohle neznam.jen jsem mela zaludek na vode.a pomohlo paradoxne jidlo.jim 5-6krat za den mensi porce.ale zatim jsem nezvracela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.4.12 12:26

Ahoj.ja jsem v 6.tydnu a tohle neznam.jen jsem mela zaludek na vode.a pomohlo paradoxne jidlo.jim 5-6krat za den mensi porce.ale zatim jsem nezvracela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1579
22.4.12 12:33

Mě při prvním těhu vysvobodil torecanový čípek na předpis, stačilo si ho dát ráno než jsem vstala z postele a celý den jsem mohla fungovat!! Zepte se na to muudry, je na zvracení ale mě pomohl i na nevolnosti, nemohla jsem jíst a pít jak mě všechno obracelo žaludek :x

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
22.4.12 13:15

ja mela to same a nepomohlo mi teda nic a trvalo to dlouho :nevim: , tak jsem mam jeste jednoho sviste, ale byly dny, kdy jsem proste vyhlasila stavku a zalezla.

snad jedine to pravidelne jidlo, jakmile jsem nejedla, bylo to horsi. Zkousela jsem i homeopatika, ale bylo to docela slozite a uleva po nejake dobe byla, ale tezko rict, jestli to taky nebylo kvuli konci 1. trimestru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
22.4.12 13:16

cestu k doktorovi jsem travila pojidanim kukuricnych polystyrenu, na vzduchu to bylo horsi a na natahovani z pachu a hnusu mi pomahal respirator a kapka citronoveho oleje, jestli sneses.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama