Pocení a nepříjemný zápach

131
29.5.17 13:33

Pocení a nepříjemný zá

Ahoj holky, mám problém a je to pro mě intimní, tak poprosím anonymně. Začala být vedra a s ním nastalo i nepříjemné pocení a zápach. I mě samotné je to nepříjemné, deodoranty nezabírají :-( Nemáte někdo tip co s tím? Nejsem obézní, ale to nadměrné pocení a zápach mě štve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24Martina
29.5.17 13:35

Nejsi anonym. Nemusis se za to stydět. Řeší to spousta lidi i já, takže si s dovolením také pockam na nějakou radu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
29.5.17 13:35

A kombinuješ třeba deodorat s parfémem? Třeba já se stříknu i několikrát denně při největších vedrech, ať nesmrdím ostatním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9445
29.5.17 13:40

@KacisHe Ahoj, za mě driclor funguje spolehlivě a do jednoho až dvou dnů se v podpaží nebudeš potit vůbec. Akorát první dva-tři dny dost pálí. Je běžně v lékárnách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.17 13:40

Deodoranty nepoužívám. Pouze antiperspiranty. Nejraději pánskou Niveu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
29.5.17 13:41

Deodorant pach překrývá, antiperspirant mu zabraňuje, takže bych zkusila ten. Existuje Drilcor, který pocení zabrání opravdu spolehlivě, ale tenhle sajrajt bych na sebe nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24917

Deo krystal z dm drogerie
nemůžu si vynachválit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1852

I já se přidám a počkám si na odpověď :think: :think:… Váha s tím nemá nic společného. Myslím, že řešení, než pravidelné používání deodorantů, antiperspirantů není. Vadí mi zápach, nikoliv pocení, jako takové :mrgreen: :lol:
Nyní jsem ve fázi zkoušení deodorantu (tuhého krystalu z DM) - taky nefunguje :lol: :lol: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
29.5.17 13:43

Driclor. Doporučuji.

• Citovat
  • Upravit
20807
29.5.17 13:45
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Ahoj,

nemám sice nemám potíže s nadměrným pocením, řekla bych, že se potím tak nějak normálně…Ale stejně v těch třicítkách je otrava, jak z podpaží člověku kanou kapičky…
Já jsem se tedka nadchla do přírodní kosmetiky a jeden z prvních pokusů byl právě domácí antiperspirant - použila jsem kombinaci škrob + soda + kamenec + nějaký látky navíc jako vůně, oleje apod.. A je to daleko lepší, než kdejaká Rexona. :srdce: Takže možná, pokud jsi už vyzkoušela všechny takový ty superúčinný antiperspiranty z lekárny, co se často doporučujou, a bez výsledku, tak můžeš zkusit naopak přírodní cestu. Na moje podpaží to funguje bezvadně. A dneska už se daj přírodní varianty koupit i v dm, nebo to na internetu prodává spousta ženskejch, co to právě vyrábí doma. Zatvrzelé „bioženy“ i říkaj, že když přestaneš používat ty běžný hodně umělý antiperspiranty, tak se časem, až si tělo zvykne, začneš potit o dost mín. Tenhle efekt jsem ale na sobě moc nepozorovala, možná jenom malinko, takže to možná je spíš kec :D

Taky se řiká, že na pocení má vliv co jíš - třeba pálivý a tak, že potom ten pot i víc smrdi. A naopak zdravá strava prospívá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11372

1. nepoužívat deodoranty, ale antiperspiranty.
2. nepoužívat oblečení z umělých vláken, které prostě načichne daleko rychleji.
3. můžete případně sebou nosit čistící ubrousky a průběžně se otřít.
4. pro podpaží existují ochrané vložky, které je možné použít.

Můžete zkusit třeba driclor a nebo nějaké příravky s extraktem šalvěje. Trochu funguje i pití šalvějového čaje, ale zde je docela problém jednak v interkacích s léky a především že stejně není možné pít šalvěj dlouhodobě, kvůli obsahu thujonu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.17 13:47

Taky jsem s tím problémy než jsem objevila driclor a nedám na něj dopustit.ze začátku námaze každý večer pak už třeba jen jednou za týden a fakt se vůbec v podpaží nepotim. Na vůni pak už jen parfém a hotovo.za mě zkus ho a uvidíš ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
29.5.17 13:47

Změň jídelníček. Já se teda potím docela hodně, ale zápácham jen vyjímečně, když něco nevhodného sním/vypiju nebo když jsem nemocný/nachlazený. Přestal jsem úplně používat deodoranty, člověk pak prostě tolik nezapácha. Taky cvičím, dost zápachu ze mě sleze během cvičení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3479
29.5.17 13:50

Tuhý krystal pocení nezabrání, ale odstraňuje zápach potu. Je ale fakt, že na mě působí omezenou dobu. Když jsem doma nebo není venku takové horko, klidně ho použiju, ať si kůže trochu odpočine od té chemie, a funguje. Ale ve třicítkách na delší dobu bych se na něj neodvážila spolehnout. :nevim:

Driclor nechci, je to pěkný dryák a hodně lidem způsobuje pálení a podráždění.
To už spíše Perspirex? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama