Počet balení antikoncepce na rok

Anonymní
4.2.21 10:07

Počet balení antikoncepce na rok

Zdravím,
mám takový specifický dotaz. Má gynekolog dáno kolik max. balení antikoncepce může předepsat za rok? Já jsem zvyklá na spojování 2 plat (po konzultaci s gyndařkou a není s tím problém) a kamarádka měla o to samé taky zájem a její gyndařka řekla, že tolik balení nemůže předepsat, což mi přijde divné, když u jedné to jde, tak proč ne u druhé. Máte s tím taky někdo zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25639
4.2.21 10:09

Tak minimálně každého půl roku by měla jít na kontrolu, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26191
4.2.21 10:12
@pikola píše:
Tak minimálně každého půl roku by měla jít na kontrolu, ne?

To jo, mozna i chodi, ale co z toho, kdyz ji to nechce napsat. Muj doktor to neřeší. A spojovat je běžné, musi byt větší spotřeba při tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
4.2.21 10:15

Ahoj, moje gyndarka mi taky nechtěla psát víc, psala mi balení na půl roku a když jsem si přišla o 2 měsíce dřív pro další, kvůli 6ti týdenní dovolené v cizině, nechtěla mi ho napsat, když jsem ji řekla proč, tak mi ho napsala, ale myslím si ze opravdu by neměla psát víc než by ti na rok normalne mělo stačit. Ono přece jen by si mohla s lekama obchodovat a podobně :lol:
A bráni HA bez pauzy ti asi taky jen tak nějaký gynekolog nedoporučuji, děla se to dělat výjimečně :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 10:16

@vokishka Na kontroly pravidelně chodí, ale jak říkáš ta spotřeba balení je větší a moje doktorka to neřeší, ale její je zásadně proti

• Citovat
  • Nahlásit
3192
4.2.21 10:17

Jedna mi predepisovala 2 baleni do dalsi kontroly, druhy doktor vzdy na 3 mesice. Obcas mi to vyzvedla mamka, meli jsme stejneho. V dnesni dobe e-receptu bych nevidela problem zavolat a oni ti to poslou na mobil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1123
4.2.21 10:28

Doktoři to nemají rádi. Stejně tak nemají rádi, když pravidelně spojuješ plata. Nemělo by se to dělat moc často. Ono to sice v reálu asi moc nevadí, ale teoreticky by to mohlo způsobit problémy a oni jsou ti, co by to potom museli vysvětlovat, kdyby se objevil nějaký zdravotní problém. Ber to tak, že doktor má zodpovědnost za to, co ti předepisuje. A kdyby se kámošce něco stalo, tak ona ukáže na doktorku a řekne „ale ona mi to předepsala!“ A co ten doktor pak.
V dnešní době přece není problém zavolat na gyndu a pošlete mi e-recept na další plato. Akorát si člověk skočí do lékárny častěji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
4.2.21 10:39

Já nejsou bonbóny. Tak že asi tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26191
4.2.21 10:40

@LilyJane dcera i ja velké krvácení a doktor primo doporucil spojovat. Pry klidně tři, mne ale „vydrželo“jen tři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
4.2.21 10:55

Můj gynekolog mi většinou psal dvojrecept, takže na půl roku. Problém s tím neměl, naopak mi to psal sám. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3681
4.2.21 10:57
@LilyJane píše:
Doktoři to nemají rádi. Stejně tak nemají rádi, když pravidelně spojuješ plata. Nemělo by se to dělat moc často. Ono to sice v reálu asi moc nevadí, ale teoreticky by to mohlo způsobit problémy a oni jsou ti, co by to potom museli vysvětlovat, kdyby se objevil nějaký zdravotní problém. Ber to tak, že doktor má zodpovědnost za to, co ti předepisuje. A kdyby se kámošce něco stalo, tak ona ukáže na doktorku a řekne „ale ona mi to předepsala!“ A co ten doktor pak.
V dnešní době přece není problém zavolat na gyndu a pošlete mi e-recept na další plato. Akorát si člověk skočí do lékárny častěji.

To neni pravda, muj doktor, i ten co jsem měla před ním, mi sami řekli že to není problém. Akorát že nemůžou říct, jak dlouho to tělo udrží. Většinou spojuju tři plata. Už několik let.

K otázce - záleží asi doktor od doktora, ale co když třeba nestihneš vyzvednout recept nebo cokoli jinýho, podle mě je to blbost. Měl by to normálně napsat. Chodím k dr každý půlrok, píše mi vždy dvě krabičky po třech měsících. A jednou mi propadl recept, tak jsem šla na gynpohotovost a tam mi normálně recept dali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3957
4.2.21 11:18
@pikola píše:
Tak minimálně každého půl roku by měla jít na kontrolu, ne?

Já teda nevím, ale u nás se chodí jen jednou za rok a neznám nikoho, kdo by tam chodil častěji.. a doktorka mi recepty vystavuje běžně na půl roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
4.2.21 11:20
@darekp píše:
Já teda nevím, ale u nás se chodí jen jednou za rok a neznám nikoho, kdo by tam chodil častěji.. a doktorka mi recepty vystavuje běžně na půl roku.

Taky chodím jednou za rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
4.2.21 11:30

Já celý život 2× ročně. Asi je to ordinace od ordinace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26191
4.2.21 11:31

Pokud nekdo bere antikoncepci, mel by chodit co pul roku. Kdo ji nebere, jednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat