počet dětí a odstup mezi nimi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sghsgh
Kecalka 146 příspěvků 23.11.18 08:26
Pocet deti a odstup mezi nimi

Dobry den,
mame s manzelem jedno cerstve ctyrlete dite. Dlouhou dobu jsme se shodovali, ze jedno staci. Ted uz par mesicu oscilujeme mezi ‘tak jeste jedno zkusime, starsi bude mit partaka a my si uzijeme vic legrace’ a ‘uz mame pohodu s tim odrustajicim tak u jednoho i zustaneme’.
Jsem zastancem toho, ze clovek lituje veci, ktere neudelal spis nez tech, ktere udelal. Kdyz to ale vztahnu k tematu mit nebo nemit druhe dite tak si uz tak jista nejsem???
Vztah mame krasny, existencni problemy nemame. Ctyrlety potomek je skvely partak.

Take jste nektera/y premysleli v techto intenzich? K cemu jste dosli? Mate nekdo deti pet let od sebe? Nebo obecne proste vice let od sebe? Nasly si k sobe cestu? Kdyz clovek nevi, je lepsi to radsi zkusit nez za par let (az uz to treba nepujde) litovat?

Ja vim, ze si to musime ujasnit hlavne my dva - nehledam odpoved zda ano nebo ne - ale zajima me, jak to maji jini, jake mate nazory at uz mate jedno nebo vice deti s mensimi ci vetsimi rozestupy.

Dekuji!

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
LKL
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 23.11.18 08:32

@sghsgh my vzdycky chteli alespon dve, takze jsem v tve situaci nikdy nebyla. ale marne hledam cokoliv, co by bylo se dvema lepsi nez s jednim… (nicmene mladsi samozrejme miluju, o tom zadna!!)

kdybych byla v situaci ze si nejsem jista poctem a vedela co vim ted, zustsla bych u jednoho

věrasek80
Extra třída :D 11118 příspěvků 23.11.18 08:33

hele mám více dětí syna skoro 18let,dceru 14let a jsou chvíle kdy by se zabili a potom mám ještě kluky ve věku 6let,3a půl a 16měsíců a to jsou super partáci a spíše si rozumí s dcerou.Já sama mám sestru o 18měsíců mladší a nerozumíme si zatímco s bratrem který je o 10 let mladší si rozumím

lucielorenc
Kecalka 408 příspěvků 8 inzerátů 23.11.18 08:38

Sama jsem jedináček a sourozence jsem vždycky chtěla, ale bohužel nešlo to… Když měl můj starší syn skoro 4 roky, tak se mu narodil bráška a jsem za to hrozně ráda. Starší bude mít v únoru 6 a mladší v lednu 2 a i když je to někdy tady jak v blázinci, je úžasné sledovat jak se spolu dokážou zabavit a vzájemně se rozesmát, samozřejmě i rozbrečet a naštvat :D . Vůbec bych se toho nebála a sourozence synovi dopřála … 5 let není nějaký propastný rozdíl

P4ja
Kelišová 7076 příspěvků 1 inzerát 23.11.18 08:41

Ono to vždycky záleží na konkrétních dětech a rodičích, jestli si k sobě najdou cestu. Toho bych se nebála.
No, a jestli mít druhé. Za sebe říkám ano. Pořád máš dvě a dve osobnosti, které ti obohatí život. Co mám známé, tak se hodně na jedináčky upínají a neustále řeší jen to jedno. Takhle se pozornost rozptýlí..

andelka83
Generální žvanilka 20400 příspěvků 23.11.18 08:42

Máme dohromady tři děti, čtvrté čekáme. Aktuálně věk 13,8,6, mimco se ma narodit za 2 měsíce. Samozřejmě nejvíc si jsou blízcí ti dva co jsou o dva roky od sebe,navíc jsou to kluci a oba moji. Dcerka manželova je nejstarší. Občas je problém najít společné aktivity. Ale poměrně velcí,samostatní jsou už všichni. Takže i ta debata,zda jít do společného miminka a zažít všechno od začátku,s už velkými dětmi proběhla. Řekli jsme že to zkusíme,a bylo to hned. Bude to jiné než když jsem měla kluky 22 měsíců po sobě. Ale zas budu mít víc času jen na miminko. Kluci chodí do školy,budou chodit sami,a já až odpoledne řešit kroužky a úkoly. Večer už bývá doma manžel a pomůže. Mám dvě kamarádky které mají mezi dětmi rozdíl 4-5 let,je to jiné,ale taky fajn. Jedináčka bych nechtěla jako matka,ani jím být.

chaela
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 3 inzeráty 23.11.18 08:46

Tak já zase marně hledám cokoliv, co by bylo lepší s jedním než se dvěma:) ono je to jednodušší, ale to neznamená lepší. Mame dve děti necele dva roky od sebe a pro me je to naprosta parada. Vetsi rozestup bych nechtela. Chci ještě třetí, čekám, až a jestli bude chtít i manžel, ale čím jsou děti starší, tím víc přemýšlím, že to další už kvůli své pohodlnosti a kvůli velkému rozestupu nebude dobrý nápad.
Podle mě nejde litovat toho, že máš dítě. Ale toho, že ho nemáš, určitě ano. Takže já osobně bych si to další dítko pořídila i s vidinou toho, že se na nějaký čas budem muset všichni kvůli němu uskromnit, změnit plány, počkat s určitými činnostmi… jestli dítě naučíš lyžovat ve 4 nebo v 6 je úplně jedno, ale jestli zde nebo me zde mít dalšího partaka pro život jedno není.

RyBANA
Neúnavná pisatelka 18571 příspěvků 23.11.18 08:56

Mám syny 8 let od sebe. Starší mrňouse hrozně miluje (a to ho vůbec nechtěl), krásně se stará a těší se až začne chodit a budou si moct užívat víc :-) Tak snad jim to vydrží :mrgreen:

marin
Echt Kelišová 9387 příspěvků 23.11.18 09:02

Více záleží na povaze dětí než na věkovém rozestupu. Mám dvě dcery rozdíl 3 roky. Je to občas mezi nimi boj, protože každá jsou jiná, jedna pomalá, klidná, druhá rychlá, akční. Ta starší kolikrát říká, že si od té mladší potřebuje odpočinout, ale jindy jsou parťačky, mají svá tajemství, ty jejich nekonečné diskuse, co si třeba vyberou za body v obchodě. Přece jenom jsou věci, které se rodičům neříkají. ;) Sama jsem měla dvě sestry a jsem za ně ráda. S jedním se to pro rodiče zdá jednodušší, ale pro děti mít sourozence má obrovský přínos hlavně v sociální oblasti. A pozornost rodičů se rozptýlí, jedno dítě je pod velkým drobnohledem.

lucynka25
Echt Kelišová 8273 příspěvků 23.11.18 09:03

Já chtěla vždycky děti 2.
Jednou jsem mezi nimi bohužel potratila, takže mám dvě holky od sebe 3 roky a 3 měsíce, no..teď je jedné 4,5 a druhé 15měsíců, asi nejhorší období. Starší si chce stavět lego, nebo malovat, modelovat a ta mrnava samozrejme taky, takže jí všechno bere, bourá, nici, starsí je na nervy a furt je tu rev :roll:
ale věřím, že to brzy bude fajn, jsou chvíle, kdy si spolu už krásně hrajou, ta starší jí „čte“ obrázkovou knížku, nebo se honí, blbnou a jsem šťastná, že se mají :srdce:
Myslím, že čím menší věkový rozdíl, tím sice hůř pro matku, protože to musí být masakr,ale zase si ty dětí dřív spolu vyhrají.
Jen jedno dítě bych nechtěla, já jsem jedináček a je mi z toho smutno (nebo tedy měla jsem nevlastního bratra,ale to bylo jen na víkend ob 14dní).
Rozhodnutí je jen na vás jak to cítíte, to ti tady nikdo neporadí, každé dítě je jiné. Druhé může být andílek a nebo taky satánek :lol:

Jinak já si pořád pohrávám s myšlenkou, že třeba ještě třetí..ale to je ve hvězdách, uvidíme později :lol:
Tak ať se rozhodnete dobře :kytka:

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 23.11.18 09:05

Malemu ted bylo 6 let a mame 4 mesicni holcicku, dlouho to neslo. Zmenilo se uplne vsechno, ale stoji to za to. Nekdy je to narocne, starsi byl zvykly mit veskerou pozornost pro sebe a to vcetne sirsi rodiny. Ale to se vsechno da zvladnout a do budoucna doufam, ze to bude nejlepsi co jsme pro nej mohli udelat- mit sourozence. A nemuzu pominout tu paradu nakupovat pro holcicku :-)

Káťa19
Echt Kelišová 8154 příspěvků 19 inzerátů 23.11.18 09:07

@sghsgh já vždycky chtěla alespoň dvě, přeci jen, až rodiče nebudou, budou mít alespoň sebe navzájem.
Jděte do toho, já mám děti s rozestupem 2 roky a teď bude další o 3 roky od nejmladší.
Mám sestru s bratrem, jsou ode mě mladší o 5,5 roku a jsem šťastná, že je mám :srdce:

Bábrdl
Generální žvanilka 22057 příspěvků 23.11.18 09:07
@LKL píše:
@sghsgh my vzdycky chteli alespon dve, takze jsem v tve situaci nikdy nebyla. ale marne hledam cokoliv, co by bylo se dvema lepsi nez s jednim… (nicmene mladsi samozrejme miluju, o tom zadna!!)kdybych byla v situaci ze si nejsem jista poctem a vedela co vim ted, zustsla bych u jednoho

Tak obligátní problém - když se jednomu „něco“ stane.
Pak je výhoda, že ne všechny ambice se upínají na to jedno.

Ale je fajn, když to umí někdo upřímně zhodnotit. Málokdo přizná, když má dvě, že by raději jedno.

bjetuschka
Závislačka 4716 příspěvků 23.11.18 09:08

Mám úplně stejný pocity, ale já mám dvojčata :D Takže nevím, zda zůstat u dvou či jít ještě do třetího. :) Jsem děsivě nerozhodná a už mi to štve. Letos mi bylo 30, mám nějaký gyn. potíže, takže už by to možná chtělo to třeba do 2 let rozčísnout.
Nevím nevím, třeba v létě jsme byli na dovče u moře a už jsme si to dokonale užili, tím, že holky jsou v lecčems soběstačný (je jim 5), našly si tam kámošky a my měli po večerech klid. Teď hledám dovču na příští léto a asi nemusím psát o tom, že už takhle je těžší najít pokoj pro 4. Co teprv se 3 dětmi? Holky jsou velký, šikovný, je už s nima i sranda. Popravdě si neumím představit zase řešit plíny, zuby, nočník a starosti typu: ,,a můžu tam s kočárkem?"… Takže to něco málo k té pohodlnosti.

Na druhou stranu přesně, jak píšeš, zakladatelko, člověk lituje spíše toho, co nemá nebo neudělal. Manžel by ještě jedno chtěl (já někdy taky), finančně jsme ok.

Já se teda na svoje děti dost upínám v tom smyslu, že bych je ráda rozvíjela v tom, v čem jsou dobrý a trochu mě děsí představa že bych neměla se 3 dětma tolik času se každému věnovat individuálně. Na druhou stranu za pár let už mě holky taky nebudou potřebovat abych jim byla pořád za zadkem, že jo…

No nevím :nevim: :nevim: :nevim: aspoň v tom nejsi sama :mavam:

Mollify83
Zasloužilá kecalka 592 příspěvků 23.11.18 09:13

Za mě rozhodně lepší dvě. Mám kluky necelé dva roky od sebe a je to boží, sice samozřejmě často řev, ale jsou spolu úžasní :srdce: starší dokonce teď ve školce namaloval brachu jako nejlepšího kamaráda :srdce: Já teda nikdy nechtěla jedináčka, mám brachu o 4 roky mladšího a máme fajn vztah. Stejně tak manžel má ségru tudíž bylo pro nás od začátku rozhodnutí, že dvě děti chceme. Mám i kamarády jedináčky a do jednoho nikdo nechtěl jen jedno dítě. Za mě je sourozenec jedině plus.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Výměna, která se málem nedotočila: Patrik útočil na štáb a vyhazoval jej

Bylo to nefalšované drama. Úklidový šílenec Patrik ve středeční Výměně... číst dále >

Útrapy Simony Krainové na exotické dovolené: Nejdříve sběr plastů, potom déšť!

Letošní Bali pojala krásná Simona Krainová (45) opravdu netradičně. Nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >