Počet dětí a úklid domácnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eva valoi
Extra třída :D 11403 příspěvků 12.11.18 19:33
Počet dětí a úklid domácnosti

Lze bez nadsázky říci, že u nás se žije. Občas mám ale takovou nějakou blbou náladu z toho, že prostě nemám domek jako z reklamy. Jsme hodně pryč, když jsme doma, tak se tady pořád něco děje. Pokud šlápnu jenom na neuklizenou hračku, lze ještě hovořit o štěstí. Žehlení už jsem vzdala (prádlo vyndám ze sušičky a poskládám), okna jsou potřeba umýt, teď ještě půjdu zpohlavkovat kuchyň a děti (jako že je naženu do koupelny a tak).
Večer bych asi mohla jít něco leštit, jenže já se chci jít věnovat studiu.

Zkrátka v poslední době zjišťuji, reepektive je to už docela dávno, co jsem zjistila, že buď budu mít vyleštěná okna, nebo přečtenou knihu, že to prostě nějak nejsem schopná všechno skloubit dohromady.

Ano, děti zapojuji, mají své povinnosti a nežijeme vyloženě v bordelu a špíně, to ne. Ale do toho lesku z reklamy to má taky docela daleko.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
viky23
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 12.11.18 19:37

@eva valoi napodobne. Bohuzel po*rany okna od much to uz nejspis budou muset vydrzet do jara :lol:

Martina84
Ukecaná baba ;) 2045 příspěvků 12.11.18 19:40

@eva valoi mě to někdy taky štve, ale zase chci i relaxovat a ne jen otročit. Takže u nás vladne provozní bordýlek a nezvaný návštěvy ať si myslí, co chtěj.

Martis83
Ukecaná baba ;) 1620 příspěvků 12.11.18 19:41

@eva valoi mám to úplně stejně. Poslední dobou jsem ze stavu své domácnosti docela slušně frustrovaná, ale bohužel s náročným mladším dítkem nejsem schopná s tím nic udělat. No, možná bych byla schopná, ale asi za cenu svého sebezničení. Opravdu tady nehodlám, po tom co dám děti spát, lítat jak urvaný vagón a třeba do půl noci uklízet, vařit, žehlit a podobně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.18 19:43

Myslím,že to tak má skoro každá ;)nebo hlavně ty co mají více dětí např.já :lol:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25225 příspěvků 12.11.18 19:43

Mám paní na uklízení už 13 let, 3 hodiny týdně, nejlépe investované peníze. Zbytek prostě uklízím, jak to jde, někdy lépe, někdy hůře. V pondělí to většinou vypadá jak po výbuchu, ve středu už lépe, ve čtvrtek přijde Zdenička na úklid, v pátek je uklizeno, v sobotu se už bordelaří.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.18 19:45

@Martis83 a to já zase jooo,pro děti všechno :-)Co nestihnu přes den,udělám večer a druhý den mám klid :-)

Martis83
Ukecaná baba ;) 1620 příspěvků 12.11.18 19:47

@viky23 kdybych měla okna po… jen od much, to by mi bylo hej. Zevnitř jsou totálně opatlaný od oslintaných dětských ručiček, zvenku oňufaný od dvou psích čumáků a osmi tlapiček :lol:

eva valoi
Extra třída :D 11403 příspěvků 12.11.18 19:50

Já když měla dvě děti, tak jsem měla všechno srovnané do komínků, kompoty pěkně podle druhu a sklenice, až to zavánělo nějakou poruchou. A teď se mi tu válí hadry na stolku a další v koši na prádlo a já se tu válím s dítětem… Je to úpadek. Moje babička prala ve šnekové pračce a prádlo škrobila, škrob vařila, všechno žehlila.. Vždycky měla navařeno a napečeno, vonělo to u ní.. Ach jo.

eva valoi
Extra třída :D 11403 příspěvků 12.11.18 19:52
@Martis83 píše:
@viky23 kdybych měla okna po… jen od much, to by mi bylo hej. Zevnitř jsou totálně opatlaný od oslintaných dětských ručiček, zvenku oňufaný od dvou psích čumáků a osmi tlapiček :lol:

A víš co je nejlepší? Že je umyješ a do pár minut to máš zase oslintaný a opatlaný. Jako bys je ani neumyla.

eva valoi
Extra třída :D 11403 příspěvků 12.11.18 19:54

@jenny.fields Jenže ona uklízí spíš tak, že vytře, utře prach atd., ne? Přeci neuklízí hračky a hadry. Mě luxování třeba nevadí, to je hned, ale ten proces, než vůbec můžu začít luxovat, to je porod.

xsaleen
Echt Kelišová 9199 příspěvků 12.11.18 19:55

Neřeším, dávno jsem se přestala za necim honit. Byly doby, kdy jsem vytirala delala myčku atd treba v 1 ráno… Kfy jsem skoncila s dpp… A nikomu to nepřišlo divný… Naopak se me muz i zeptal, ze jsem v noci nevytrela… Proste to pak vzali jako normu. Navic u nas uklidis. A behem 10m muzes znova… Zrovna v so jsem myla ty zmiňovaná okna… No ja umyla a mala mi to hned z druhé strany umatlala :lol: :nevim:

Martis83
Ukecaná baba ;) 1620 příspěvků 12.11.18 19:56

@eva valoi přesně! a úplně stejně vypadají podlahy. Já jsem zjistila, že prostě potřebuji večer svůj klid a relax, jak ho nemám, tak jsem druhý den úplně vyšťavená a na děti protivná.

Cappuccetto
Povídálka 36 příspěvků 12.11.18 19:57

A není lepší být v pohodě a užívat si života než jen poklízet? Vidím to u tchýně, ta se nedokáže bavit o ničem jiném než o úklidu, klidně několik hodin v kuse :pocitac: :pocitac: co z toho života pak má? U našich se úklid neřeší tolik, naši jsou schopni spolu posedět, být v klidu. U tchýně je každý sám, nikam nejezdí, protože musí uklízet. Tak co je lepší život? Jako jo je super mít poklizeno, ale žít jen úklidem prostě ne… pro mě je mnohem cennější čas s rodinou, knihou a nebo třeba to studium.

soldi
Neúnavná pisatelka 17265 příspěvků 12.11.18 19:57

@jenny.fields si mi to z klavesnice zobrala  :D

ja mam tiez pani na upratovanie, hlavne teda na kupelne,lebo tie fakt nestiham.

taky bezny poriadok si porobim aj sama a vsetky tie prkotiny, co treba drhnut mi porobi ona :D

a poznat to riadne pokial jeden tyzden vynecha :oops:

mam inak troch chlapcov, vek 2, 5 a 7 rokov. 7 rocny si upratuje celu izbu sam, aj pradlo, vsetko, toho riesit nemusim nastastie vobec.
5 rocny upratuje pod mojim dohladom a 2rocny to vsetko kazi :mrgreen:

chalani su nauceni si upratat aj po sebe zo stola, vedia si urobit nejake zakladne jedlo, po priprave automaticky upracu, veci si odkladaju na miesto, ale taky ten prevadzkovy bordel je tu aj tak proste stale :nevim:
a to mam este aj muza, co vela upratuje. :D

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Všechno zlé pro něco dobré: Nové album Vondráčkové opanovalo hitparády

V osobním životě ji sice největší bitva teprve čeká, na poli hudebním však... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >