Sudý počet květů v kytici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pajaxy
Ukecaná baba ;) 1004 příspěvků 26.04.18 14:01
pocet kvetu v kytici

V kvetinarstvi v malem meste kupuje kluk poprve pro maminku k narozeninam kyticku. Ma s sebou sto Kc, vychazi to presne na 4 gerbery.Jak by se mela zachovat kvetinarka, prodat 4 pozadovane kvetiny a sbohem, nebo prodat jen 3+neco zeleneho k tomu do 100Kc a poucit kluka o poctu kvetu ve vazbe? Plati stale, ze sudy pocet je do smutecni vazby?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

mau-mau
Závislačka 3082 příspěvků 26.04.18 14:03

Měla prodat 3 a něco zeleného, pokud je to člověk a ne hovado ;) :palec: Nebo to s ním měla minimálně probrat a poučit ho.

pajaxy
Ukecaná baba ;) 1004 příspěvků 26.04.18 14:06

Asi ji slo o kseft, prodala 4 :nevim:

karkarka
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 26.04.18 14:06
@mau-mau píše:
Měla prodat 3 a něco zeleného, pokud je to člověk a ne hovado ;) :palec: Nebo to s ním měla minimálně probrat a poučit ho.
:palec:

Satisfaction
Kecalka 279 příspěvků 26.04.18 14:06

Mohla mu to vysvětlit, ale volbu nechat na něm. Myslím, že u malého dítěte maminka fakt sudy lichý počet neřeší.

P4ja
Závislačka 4499 příspěvků 26.04.18 14:07

Spíš mu měla říct, že k narozeninám se dávají 3 kytičky.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1344 příspěvků 26.04.18 14:08

@pajaxy to o sudém počtu květů slyším úplně poprvé v životě :mrgreen: to je opravdu pravidlo? Jinak myslím, že mu měla dát vybrat, co je hezčí.

Příspěvek upraven 26.04.18 v 14:09

Taka
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 26.04.18 14:09

3 gerbery a zelené okolo a „poučit“ o tom, že se sudý počet považuje za smuteční a nosí se to na pohřby.
Tohle podle mě nikdy platit nepřestane. Taky jsem nedávno kupovala kytici a vybrala jsem si sice nádherné květy, ale měli jen 4. Chtěla jsem to větší, 3 mi přišly málo. A květinářka na mě okamžitě: „A co dáme doprostřed, ať máme lichý počet?“ Byla to mlaďounká holčina a i ta v sobě měla zakódováno, k čemu sudý/lichý počet :kytka:
Pokud by prodala 4 květy a věděla, že je to k narozeninám, měla by se jít pást ;)

Příspěvek upraven 26.04.18 v 14:09

pajaxy
Ukecaná baba ;) 1004 příspěvků 26.04.18 14:09

Zrejme by prisla o 25 Kc :think: nic nerekla

kve-tinka
Závislačka 4279 příspěvků 26.04.18 14:10

To je dotaz…ty jsi maminka nebo kvetinarka?? :lol:

Premek_Orac
Závislačka 4068 příspěvků 26.04.18 14:10

@pajaxy Tak za nejlepší přístup bych považoval, kdyby květinářka chlapci řekla, že je to od něj moc hezké a že květinami udělá radost. A zeptat se, při jaké příležitosti je chce darovat, a na to konto mu vysvětlit, jaký je bonton lichých x sudých kytic.

Taka
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 26.04.18 14:10
@pajaxy píše:
Zrejme by prisla o 25 Kc :think: nic nerekla

Smutné. Ale snad ani ne překvapující… Hlavně vydělat :zed:

ka2ka
Extra třída :D 12091 příspěvků 26.04.18 14:11

Proč nesudý počet?

pajaxy
Ukecaná baba ;) 1004 příspěvků 26.04.18 14:11
@Premek_Orac píše:
@pajaxy Tak za nejlepší přístup bych považoval, kdyby květinářka chlapci řekla, že je to od něj moc hezké a že květinami udělá radost. A zeptat se, při jaké příležitosti je chce darovat, a na to konto mu vysvětlit, jaký je bonton lichých x sudých kytic.
:palec:

P4ja
Závislačka 4499 příspěvků 26.04.18 14:12

@ka2ka Sudé se dávají do kytice na pohřeb. Na výročí a narozeniny se dávají liché.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Xenofobní radní z ODS: Žloutenka v Paříži, osahávání v Německu a kyselina v Londýně!

Strach, nenávist a panika! Radní Prahy 4 Klára Cingrošová (ODS) se pravidelně... číst dále >

Malá vzpomínka na Malou: 12 fotek roztomilé Táni, které jste ještě neviděli!

Říkejte si, co chcete, ale Taťána Malá nám bude chybět! Exministryně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Reklama