Sudý počet květů v kytici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pajaxy
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 26.04.18 14:01
pocet kvetu v kytici

V kvetinarstvi v malem meste kupuje kluk poprve pro maminku k narozeninam kyticku. Ma s sebou sto Kc, vychazi to presne na 4 gerbery.Jak by se mela zachovat kvetinarka, prodat 4 pozadovane kvetiny a sbohem, nebo prodat jen 3+neco zeleneho k tomu do 100Kc a poucit kluka o poctu kvetu ve vazbe? Plati stale, ze sudy pocet je do smutecni vazby?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

mau-mau
Závislačka 3190 příspěvků 26.04.18 14:03

Měla prodat 3 a něco zeleného, pokud je to člověk a ne hovado ;) :palec: Nebo to s ním měla minimálně probrat a poučit ho.

pajaxy
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 26.04.18 14:06

Asi ji slo o kseft, prodala 4 :nevim:

karkarka
Závislačka 2662 příspěvků 26.04.18 14:06
@mau-mau píše:
Měla prodat 3 a něco zeleného, pokud je to člověk a ne hovado ;) :palec: Nebo to s ním měla minimálně probrat a poučit ho.
:palec:

Satisfaction
Kecalka 279 příspěvků 26.04.18 14:06

Mohla mu to vysvětlit, ale volbu nechat na něm. Myslím, že u malého dítěte maminka fakt sudy lichý počet neřeší.

P4ja
Kelišová 6307 příspěvků 26.04.18 14:07

Spíš mu měla říct, že k narozeninám se dávají 3 kytičky.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2400 příspěvků 26.04.18 14:08

@pajaxy to o sudém počtu květů slyším úplně poprvé v životě :mrgreen: to je opravdu pravidlo? Jinak myslím, že mu měla dát vybrat, co je hezčí.

Příspěvek upraven 26.04.18 v 14:09

Taka
Zasloužilá kecalka 939 příspěvků 26.04.18 14:09

3 gerbery a zelené okolo a „poučit“ o tom, že se sudý počet považuje za smuteční a nosí se to na pohřby.
Tohle podle mě nikdy platit nepřestane. Taky jsem nedávno kupovala kytici a vybrala jsem si sice nádherné květy, ale měli jen 4. Chtěla jsem to větší, 3 mi přišly málo. A květinářka na mě okamžitě: „A co dáme doprostřed, ať máme lichý počet?“ Byla to mlaďounká holčina a i ta v sobě měla zakódováno, k čemu sudý/lichý počet :kytka:
Pokud by prodala 4 květy a věděla, že je to k narozeninám, měla by se jít pást ;)

Příspěvek upraven 26.04.18 v 14:09

pajaxy
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 26.04.18 14:09

Zrejme by prisla o 25 Kc :think: nic nerekla

kve-tinka
Závislačka 4389 příspěvků 7 inzerátů 26.04.18 14:10

To je dotaz…ty jsi maminka nebo kvetinarka?? :lol:

Premek_Orac
Závislačka 4390 příspěvků 26.04.18 14:10

@pajaxy Tak za nejlepší přístup bych považoval, kdyby květinářka chlapci řekla, že je to od něj moc hezké a že květinami udělá radost. A zeptat se, při jaké příležitosti je chce darovat, a na to konto mu vysvětlit, jaký je bonton lichých x sudých kytic.

Taka
Zasloužilá kecalka 939 příspěvků 26.04.18 14:10
@pajaxy píše:
Zrejme by prisla o 25 Kc :think: nic nerekla

Smutné. Ale snad ani ne překvapující… Hlavně vydělat :zed:

ka2ka
Extra třída :D 12935 příspěvků 1 inzerát 26.04.18 14:11

Proč nesudý počet?

pajaxy
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 26.04.18 14:11
@Premek_Orac píše:
@pajaxy Tak za nejlepší přístup bych považoval, kdyby květinářka chlapci řekla, že je to od něj moc hezké a že květinami udělá radost. A zeptat se, při jaké příležitosti je chce darovat, a na to konto mu vysvětlit, jaký je bonton lichých x sudých kytic.
:palec:

P4ja
Kelišová 6307 příspěvků 26.04.18 14:12

@ka2ka Sudé se dávají do kytice na pohřeb. Na výročí a narozeniny se dávají liché.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >