pocet stolic za den a jejich konzistence a barva

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
popodopo
Kecalka 404 příspěvků 22.09.09 12:16
pocet stolic za den a jejich konzistence a barva

Ahoj maminky,
potrebovala bych s vami probrat toto tema. Jak zacit…
Nase mala mela od narozeni silene stolice, s hlenem, pak krvi - to se upravilo po vysazeni mleka a mlecnych vyrobku, kdyz jsem kojila. Pak to bylo vcelku v pohode, mala pije UM (Nutrilon Allergy Digestive care - bez mlecne bilkoviny a laktozy).
Miva stolici po kazdem jidle, obcas kysele zapacha, obcas „normalne“ (jenze co to je, ze?). Miva barvu po tom, co mala sni - zelena po brokolici, cervena po mrkvi atd…nekdy je krasne videt ten prechod jidel - zeleno cervena. Byvaji v ni nestravene kousky - brambory, brokolice apod. Konzistence je takova spise kase, obcas placka, jak si to v pline rozsedne, ale tvrde bobky nikdy. Hneda formovana dospelacka stolice z ni jeste nikdy nevysla, snad asi jeste neni v tom veku, ale pripada mi to uz fakt divne. Hlavne to, ze kaka po kazdem vetsim jidle, tj. cca trikrat za den.
V noci se krouti a prdi, obcas narika bolesti ze spani. Dalsi problem je, ze ma ekzem, ktery ji zpusobuji prave potraviny - mleko, vejce, obiloviny, ryze, ruzne ovoce…testy na alergie ma negativni. Pokud sni nejakou takovou potravinu, ktera ji zpusobi vyrazku, tak jeste k tomu narika bolesti a ma ridkou stolici a opruzeny zadecek. Proto zkousim tvrdou dietu - vy:,–(it vse problemove a zivi se ted tim mlekem o kterem jsem psala vyse + brambory, brokolice, kvetak, kruti maso, varene hrusky, cuketa a amarantova mouka.
Proc to vsechno pisu - bojim se, aby to nebylo nejak onemocneni traviciho systemu, popripade komplikovane onemocneni (cysticka fibroza apod.)
Mala prospiva, ma 12,5 kg a 83 cm, ma vsechny zuby a na prvni pohled nemocna nevypada. To me prijde az na ten druhy.
Muzete mi, prosim, napsat, jak to mate u priblizne stejne starych deti vy? Dekuji moc

Reakce:
Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 22.09.09 12:24

Ahoj, tak náš příspěvek do statistiky: syn nekaká do nočníku, ale do plenky, takže placka, někdy lepenice. Pokud je to dělené na bobky (z podstaty věci tedy budu naturalista :oops: ), tak už se hodně natrápí, dospělácké hovínko bych nečekala. Starší syn taky často hromádkuje. Některé děti vydrží mít řídkou stolici neskutečně dlouho, ale to není náš případ.
Kousky jídla ne, barevné koláže ne. Poznat je akorát mák (mletý), vypadá to jak smíchané s pískem.
Citlivost či alergie na některé potraviny - zatím ne, jí už v podstatě vše s námi.
Kaká někdy každý den, někdy den, dva vynechá, ale pak to zase stojí za to.
Váží cosi přes 10kg.
Starší syn to měl všechno tak samo, co si pamatuju.

jjanekk
Závislačka 2597 příspěvků 22.09.09 12:35

Tak jak to je u nas.
Od malicka kadi nekolikrat za den. Vetsinou hustsi kase s kousky jidla (mrkev, hrasek, kukurice..jo i ten mak :roll: ), boleni nema. Klasicky dospelacky bobek jeste nemel. Obcas se mu povede „hovinko“, bohuzel vetsinou na podlahu :roll:
O zadne alergii nevim…
treba dneska kadil uz 3× :roll:

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 22.09.09 13:06

Jonáš kadí 1-4× denně. Pokud lezou zuby, tak i 6×. Stolice je řidší. Jí hodně obove, zeleninu a je kojenej. Tak asi proto.

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 22.09.09 13:08

No samozřejmě celý příspěvek dočítám až teď. Podle mě má nevyzrálý trávicí systém, což pořád může mít. Až do 3 let, ne? Jonáš má taky barvu stolice podle ovoce a zeleniny a sem tam kousky.
Vítek si tuhle dal modrou ledovou tříšť a druhej den kadil zelený bobky. Byl zrovna u babičky a s tou to málem seklo, co že ten holomek kde sežral. :-)

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 22.09.09 23:00

Dokud byl jen na UM kadil jednou za dva-tři dny. Zpočátku byly i koliky, které jsme zažehnali kapkami. Co je na příkrmech, stolice dvakrát-třikrát denně bez bolení, placka, duhová dle jídla předchozího dne s nestrávenými kousky (nejčastěji nalézám mrkev). Občas dělá králičí bobky, když potvora za den nic pořádně nevypije a ty nemám ráda, protože se mrchy strašně kutálej :lol:
Jinak žádné vyrážky jsem nezpozorovala.

popodopo
Kecalka 404 příspěvků 23.09.09 14:58

Moc vsem dekuji za odpovedi :) aneb co jsemsi z toho vytahla - kazdy to ma jinak, nastesti nekteri i podobne jako my, takze uz ses tim nebudu nervovat. Diky moc a pekny den :srdce:

Váš příspěvek
Reklama