Počet stran u dětské knihy

Anonymní
2.8.21 21:44

Počet stran u dětské knihy

Ahojte, maminky a samozřejmě i tatínkové.
Nedávno jsem začala psát dětskou knížku. Jedná se o povídky, které jsou určeny dětem 3-7 let starým. Chci se Vás zeptat, jaký je pro vás ideální počet stran u dětské knihy. Počítám s formátem A4 naležato, samozřejmostí budou ilustrace.
Moc děkuji za vaše odpovědi.
Poprosím o anonymitu, abych uchovala svůj sen v tajnosti, alespoň prozatím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11183
2.8.21 21:52

Je to těžký. Když je dobrá, je po 100 stránkách škoda, že končí - když je blbá, je i padesát moc :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58958
2.8.21 21:58

Není to velké věkové rozpětí na knížku??
Když bych to četla dítěti, co zrovna nastoupilo do skolky, bude to bavit i prvňáčky??
A pokud je knížka hezká, klidně „milion“stran, pokud ne, je to asi jedno, protože bych jí odložila s první povídkou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20063
2.8.21 21:59

Dala bych menší formát. Blbě se to vozí sebou, blbě se to otáčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25260
2.8.21 22:04

Počet stran, no záleží jak budou povídky dlouhé a kolik jich bude a taky jak velkou část zaberou ilustrace. Řekla bych v průměru tak 80 stran by mohlo jít. Akorát ten formát je teda úplně za trest, A4 na ležato se blbě drží i otáčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
2.8.21 22:29

Souhlasim s vámi

Příspěvek upraven 02.08.21 v 22:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.21 22:30
@Kriss Tina moc děkuji, jaký byste prosím navrhla formát a byl pro vás nejpřijatelnější😊 😊??
Ilustrace plánuji na každé stránce, aby byla poutavá pro ty nejmenší i obrázkem, mohli si ukazovat, co tam vidí a jaké zvířátka lze najít v lese.

Příspěvek upraven 02.08.21 v 22:34

• Citovat
  • Nahlásit
35608
2.8.21 22:33
@Anonymní píše:
Nedávno jsem začala psát dětskou knížku. Jedná se o povídky, které jsou určeny dětem 3-7 let starým. Chci se Vás zeptat, jaký je pro vás ideální počet stran u dětské knihy. Počítám s formátem A4 naležato, samozřejmostí budou ilustrace.

Neřekla bych, že jde o počet stran. Ale o délku kapitol. Tříleté děti neudrží dlouho pozornost. Sto stran je asi dostatečné množství, ale jde hlavně o obsah. Nesáhla bych po hodně tenke knize. Říkala bych si, že to přečtem hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.21 22:35

@Slečna Ferka to máte pravdu 😂 😂

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.21 22:40

@Petra Z knížka bude mít na každé straně ilustraci, pro děti menší bude hlavním předmětem pozornosti právě již zmíněná ilustrace, o které se bude dát dlouho vyprávět. Pro starší děti bude knížka, snad zábavnou formou, představovat důležitost ekologie a čistoty naší přírody.

• Citovat
  • Nahlásit
2143
2.8.21 23:14

Také bych se přikláněla ke kratším kapitolám. Raději přečtu víc krátkých, než abych nedočetla jednu. Formáty A4 ležmo zásadně nekupuju, blbě se to drží. Nejraději mám klasiku něco kolem A5. Tak držím palce, ať sen vyjde. Na toto téma je toho na trhu opravdu hodně. Zrovna dočítáme Jak skřítkové a děti chránili les od R. Sochy, četli jsme Jde sem lesem a ještě několik dalších tohoto typu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1811
3.8.21 06:57
@Petra Z píše:
Není to velké věkové rozpětí na knížku??
Když bych to četla dítěti, co zrovna nastoupilo do skolky, bude to bavit i prvňáčky??
A pokud je knížka hezká, klidně „milion“stran, pokud ne, je to asi jedno, protože bych jí odložila s první povídkou

Já myslím, že může bavit. Já mám o 6let starší sestru a mamka nám v pokoji večer četla dohromady a bavilo nás to vždy obě dvě :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.21 07:30

@123Soňa moc děkuji za Vaši zpětnou vazbu, já jsem měla právě vždy ráda velké knihy, ale jak vidím, více lidí má rádo klasičtější formát, zvolím tedy jej, ještě jednou děkuji, přece jenom, nebude to kniha pro mě ;) ;)

• Citovat
  • Nahlásit
2082
3.8.21 08:53
@Anonymní píše:

Mám skoro tříleté dítě a spíš než na to, kolik má knížka stránek, koukám na to, o čem je, jak je psána a zda je případně rozdělena rozumně do uzavřených kapitol. Hodně dám na ilustrace. Syn rád ukazuje na obrazkach, o čem zrovna čtu a po přečtení má ještě rád si znovu prohlédnou obrázky a povídat si podle nich o příběhu. Nejlepší je pro nás, když je stránka těmi obrázky rozdělená a on tak může trochu sledovat, kde zrovna čtu. U jednoho většího obrázku občas usoudí, že už jsem přečetla vše, co na něm je a otočí mi stránku a to čtení je pak takové narušené. Jinak čteme knížky, co mají pár stránek i knížky, co mají přes sto stran. To je asi tak nějak jedno. Teď už mi teda asi přijdou lepší ty knížky, co mají těch 100-150 stránek, ale není to zásadní. Spíš ty o obrázky a pak rozdělení do kapitol, aby nebyly moc dlouhé. Ale to zase záleží podle toho, kolik je toho textu na stránce. Čteme knížky, kde je ideál tak 5 stránek. A čteme knížky, které mají třeba kapitolu i 30 stránek a pohoda, protože je to samý obrázek a textu minimum.
Ale myslím si, že napsat knížku pro děti od tří do sedmi let není úplně lehký. U některých knížek si nedovedu vůbec představit, že by syna bavily ještě za rok, natož v sedmi letech. U jiných si to dovedu představit, ale to jsou zase knížky, co jsou určené pro starší děti. Ale u těch vidím, že jsou pro něj náročné na soustředění a lákají ho hodně tématikou a ilustracemi. Být ty knížky o něčem jiném, tak u toho asi nevydrží. Nebo nebýt to třeba takové to malované čtení, kde tu pozornost udrží díky tomu, že doplňuje slova podle obrázků a orientuje se podle nich na stránce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2143
3.8.21 09:51

Jo a chce to fakt dobrou ilustrátorku. Někdy to je děs, ty obrázky. Nesnáším takové ty moderní hnusy… A nevím čím to je, ale u některých knih jsou ilustrace jakoby posunuté. O něčem čtu s obrázek k tomu textu je až na dalších stranách. To mě děsně štve a ruší :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat