Početí a muž přes 50 let

1288
25.1.20 17:59

Početí a muž přes 50 let

Jdu si pro radu ženy ???? je mi 35 let, muži 53. Snažíme se lehce pres rok. Oba mame deti z předchozího manželství. Pred cca pul rokem mi moje gynekolozka rekla, ze problem je jiste u muže ( věk) víc neřešila. Cekala jsem, asi naivne, ze poradi na podporu otehotneni něco mě. Ano, vim, ze existují CAR, IVF atp. Nikdy jsem nepotřebovala, neorientuju se vubec. S mužem jsme domluveni, ze pokud dite prijde, budeme šťastní, pokud ne, neni nam přáno. Nechci mu rikat, ze me to trápí, ze si to mimino fakt přeju, ze kazdou menstruaci ořvu. Nechci trapit jeste jeho. Ano, jeho věk, vim. Sex mame cca 5 krat tydne. Myslim???? proto se ptam, je mi nejako pomocu, nebo uz mam smůlu? Pro úplnost, zajištěná jsem, byt vlastni, práce, uspory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21997
25.1.20 18:07
@lllucie píše:
Jdu si pro radu ženy ???? je mi 35 let, muži 53. Snažíme se lehce pres rok. Oba mame deti z předchozího manželství. Pred cca pul rokem mi moje gynekolozka rekla, ze problem je jiste u muže ( věk) víc neřešila. Cekala jsem, asi naivne, ze poradi na podporu otehotneni něco mě. Ano, vim, ze existují CAR, IVF atp. Nikdy jsem nepotřebovala, neorientuju se vubec. S mužem jsme domluveni, ze pokud dite prijde, budeme šťastní, pokud ne, neni nam přáno. Nechci mu rikat, ze me to trápí, ze si to mimino fakt přeju, ze kazdou menstruaci ořvu. Nechci trapit jeste jeho. Ano, jeho věk, vim. Sex mame cca 5 krat tydne. Myslim???? proto se ptam, je mi nejako pomocu, nebo uz mam smůlu? Pro úplnost, zajištěná jsem, byt vlastni, práce, uspory.

Nechat otestovat jeho spermie?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
25.1.20 18:11

Ahoj, mě je 35 a manželovi 60, snažíme se zatím jen 3/4 roku ale také zatím nic.
Oba taky máme z předešlých vztahů děti. I já si přeju aby už ta mrcha nepřišla. Dnes jsem 3 den se zpožděním. Test negativní. Minulý měsíc jsem měla zpoždění 4dny a nakonec to stejně přišlo. Z kraje jsme každý měsíc o tom mluvili, teď ho nechci trápit. Říkám si že už jsem třeba stará a má to tak být.
Přeju ti, ať se ti splní sen. A mysli na to, že v tom nejsi sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1288
25.1.20 18:13

@Russet
Ja vim… Chtěla bych ho tomuto, usetrit… To neni to spravny slovo… Je mi jasny, ze pokud on uz plodny neni, nepomuze nic. Takze s necim podpurnym zacit u mě, dokud neni spermiogram, je zbytečný?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1288
25.1.20 18:15

@HEAT
Děkuju. Chápu tě, mame to velmi podobne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21997
25.1.20 18:18
@lllucie píše:
@Russet
Ja vim… Chtěla bych ho tomuto, usetrit… To neni to spravny slovo… Je mi jasny, ze pokud on uz plodny neni, nepomuze nic. Takze s necim podpurnym zacit u mě, dokud neni spermiogram, je zbytečný?

Vy ale moc času na experimenty nemáte :nevim: Nechala bych vyšetřit sebe. Pokud by nebyl důvod mimo pokročilého věku otěhotnět, tak by měl jít na vyšetření muž. Nebo to vše tak nějak nechat plynout, ale aby se nezadařilo třeba až za 5 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.1.20 18:20

Mně 33, jemu 55, na první pokus to vyšlo bez problémů, takže naděje určitě je. A je to pro nás oba první dítě. Určitě bych zkusila spermiogram a až pak řešila ženu, je to rozumné a chlapa to stojí jen trochu sebeúcty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4095
25.1.20 18:20

@lllucie
Zavolej na gyndu ať ti napíše doporučení na spermiogram a je to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1288
25.1.20 18:21
@Russet píše:
Vy ale moc času na experimenty nemáte :nevim: Nechala bych vyšetřit sebe. Pokud by nebyl důvod mimo pokročilého věku otěhotnět, tak by měl jít na vyšetření muž. Nebo to vše tak nějak nechat plynout, ale aby se nezadařilo třeba až za 5 let.

Ano ano, vim. Netusim… Je lepsi jit k me gynekolozce a znovu ji pozadat o vyšetření, nebo se objednat do CARu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
25.1.20 18:22

@Russet Tak to bych nedělala. Je mnohem jednodušší odnést kelímek na rozbor, než nechat vyšetřovat sebe. Aby náhodou neutrpěla jeho ješitnost? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1288
25.1.20 18:23
@zlobivá_matka píše:
Mně 33, jemu 55, na první pokus to vyšlo bez problémů, takže naděje určitě je. A je to pro nás oba první dítě. Určitě bych zkusila spermiogram a až pak řešila ženu, je to rozumné a chlapa to stojí jen trochu sebeúcty

Ouuu… To je super. Hnusně zavidim, ale super, ze vam to vyšlo napoprvé :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21997
25.1.20 18:25
@divine woman píše:
@Russet Tak to bych nedělala. Je mnohem jednodušší odnést kelímek na rozbor, než nechat vyšetřovat sebe. Aby náhodou neutrpěla jeho ješitnost? :roll:

Vyšetřit muže je jednodušší prakticky, ale dotáhnout ho tam :lol: Já bych chtěla vědět, jestli ovuluju a jestli je vevnitř na svém místě. Že nemám srůsty třeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1288
25.1.20 18:26
@divine woman píše:
@Russet Tak to bych nedělala. Je mnohem jednodušší odnést kelímek na rozbor, než nechat vyšetřovat sebe. Aby náhodou neutrpěla jeho ješitnost? :roll:

To není o žádné ješitnosti… Jsme domluveni, ze to necháme osudu… Jen ja bych tomu osudu sla rada trosku naproti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7118
25.1.20 18:29

Jeee holky, dekuji za tuto diskuzi. Ja doma resim manzelum vek, aby nebyl uz moc stary, letos mu bude 45let. Jsme v peci asistovane reprodukce, x pokusu a porad nic :zed:. Takze uz se nebudu nervovat kvuli veku. Vsem drzim pesti :hug: :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
732
25.1.20 18:30

Hele a víš třeba jistě, že on si naopak potají nepřeje, aby to už nevyšlo, a nechce tím pro změnu trápit tebe?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama