Početí druhého dítěte - nedaří se

Anonymní
30.5.13 11:03

Početí druhého dítěte - nedaří se

Zdravím všechny,

asi se chci jen vypsat, vím, že je tu snažilek spoustu. Jedno 8-leté dítě už máme (početí tenkrát bez problému hned první měsíc) a snažíme se už asi rok o druhé a pořád se nedaří :-( Ovulaci poznám podle bolesti vaječníků, míváme styk každý měsíc kolem tohoto termínu různě např. tři dny před ovulací, dva dny před, den před, v den, den po… a stále nic. Dříve jsem mívala MS pravidelnou po cca 28 dnech, poslední asi 2 roky se cyklus nějak zkracuje na asi 24-25 dní, čím to může být - hormonální změny? Vím, že do mě žádná nevidíte, jen si říkám, že zdejší holky-snažilky jsou třeba informované. Čím můžu snahu o početí v první fázi povzbudit? K doktorům se mi zatím hnát nechce… děkuju moc a omlouvám se za anonymitu, je to pro mě citlivé téma.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3932
30.5.13 11:10

U nás se taky nedaří, ted jedu 11 cyklus bez HA. Otěhotněla sem sice, ale brzy potratila. Na tu bolest bych nespoléhala, jako potvrzení ovulace. Budto bych zkusila měřit BT nebo ovulační testy. Na ty se ale názor různí, u mě ale fungovaly. Jinak já bych se návštěvy lékaře nebála, zkontroluje, jestli je vše ok, on ti hned nebude předepisovat medikaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
385
30.5.13 11:12

Ahoj, tak u nás je to podobný. Taky se snažíme o druhý. Myslela jsem si, že ovulace normálně probíhá, taky jsem mívala bolesti a ostatní příznaky, ale podle utz se vajíčko nejspíš neuvolňuje a sliznice taky není ideální. Byla jsi u dr?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3781
30.5.13 11:15

Ono to nikdy není jistý, že to vyjde napoprvé, navíc od minulého porodu už uběhlo hodně času a jste o 8 let starší. U nás nikdy to hned nebylo, první cca 9 měsíců, druhé /dvojčata/ cca půl rok a poslední cca rok a půl. HA jsem ale nebrala nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12262
30.5.13 11:32

Taky se snažíme o druhé a nic, upřímně? já bych radši k tomu dr. zašla, protože já si taky jak blbec myslela že je vše v pořádku, ovulaci dle ovutestů jsem měla krásnou, bolessti atd. pravidelný cyklus, no a min. měsíc jsem šla k dr. na utz a tam mi řekla že mám anovulák!!! že ovutest nikdy neukáže zda proběhne ovulace, ukáže jen že by k ní mělo dojít, takže možná jsme se snažili zbytečně, vyfásla jsem hormony na ovulku a manža šel na spermio, prý to že máme dítě není záruka že spermie nejsou horší, nechápu proč se ti nechce k dr? rok je už doba akorát to začít řešit, třeba tomu bude chtít trošku pomoct, nikde není psáno že ihned jste neplodní a budete muset na umělko, někdy stačí aby dr. nasadil nějaký prášek nebo něco zaléčil( u dcery mi zjistili že mám kyselou pochvu a po antibiotikách jsem ihned otěhotněla) teď mi zase dle stěrů zjistili streptokoka a stafylokoka takže dobírám antibiotika a snad se už podaří i díky těm práškům na ovulku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1002
30.5.13 11:42

Asi bych se taky nespoléhala, že odhadnu ovulaci, ale spíš než měření teplot a testy bych volila cestu styk obden, pak se nemůžete netrefit do ovulace ;) A až pokud by to nefungovalo několik měsíců, zkusila bych k dr. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1086
30.5.13 11:45

Ahoj, my už se o druhé nesnažíme, už máme zaděláno. Ale snažili jsme se cca 11 měsícu, přesně jsem poznala podle bolesti ovu jako ty, tak jsem sexovali a nic. Pak se to zadařilo, ale bylo to ZT. No a po třech dalších měsících jsem znovu těhotná, teď v 11 tt.

Za mě zkus si koupit nějaký čajík na podporu otěhotnění (já koupila nějakou směs u nás v bylinářství), cpala jsem já i manžel vitamín E (manžel tajně, přidávala jsem mu ho do jídla, on je všeobecně proti práškům), pak mi taky poradili kořen maca, ale ten jsem zatím neměla, byl dost drahý a pak taky zkoušet prstíkovou metodu. Myslím si, že ta mi určitě pomohla. :pankac:

Snad jsem pomohla. Jinak já jsem věděla, že jsem zdravá a žádný zdravotní problém na mé, nebo manželově straně není. Držím pěsti! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22509
30.5.13 12:12

Zkusila bych alespon 2-3cykly měřit bazální teplotu(já jsem pak naměřené hodnoty zadávala na fertilityfriend.com, dělalo mi to graf), popřípadě k tomu dělat ovu testy. Pokud by se stále nedařilo, zajdi si k doktoru. Jooooo a klidně se snažte kolem ovulace každý den ;) ono se sice udává, že je ideální ob den, ale není to až tak pravda ;)
Co jsem tu na emiminu četla, někomu pomohl i lubrikační gel na podporu početí, měla jsem v plánu koupit, ale zadařilo se, tak nebyl třeba :mrgreen: ¨Já jsem brala Gynex, ale k otěhotnení mi nepomohl, jen srovnal cykly y zvýraznil ovulaci. Ne¨ěkdo říká i kontryhelový čaj, pít od začátku MS do ovulace :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22509
30.5.13 12:13

http://www.modrykonik.sk/…re-snazilky/

jinak zkus kouknou sem, jsou tam nějaké rady a tipy, kolovolo to u nás ve skupině ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.13 12:35

Moc všem děkuju, už jsem taky přemýšlela, jestli se vůbec vajíčko uvolňuje - MS mám dost slabou a dříve jsem mívala na začátku dost velké bolesti a teď prakticky nic. Předpokládám, že nejdřív musím na gynekologii a odtamtud mě pak příp. někam pošlou dál… manžel se do druhého dítěte nijak nehrne, je spokojený s jedním a to druhé po mém přemlouvání jakože teda zkusíme, ale stejně doufá, že se nepodaří :-( nemám to jednoduché :-O

• Citovat
  • Nahlásit
12262
30.5.13 12:43
@Anonymní píše:
Moc všem děkuju, už jsem taky přemýšlela, jestli se vůbec vajíčko uvolňuje - MS mám dost slabou a dříve jsem mívala na začátku dost velké bolesti a teď prakticky nic. Předpokládám, že nejdřív musím na gynekologii a odtamtud mě pak příp. někam pošlou dál… manžel se do druhého dítěte nijak nehrne, je spokojený s jedním a to druhé po mém přemlouvání jakože teda zkusíme, ale stejně doufá, že se nepodaří :-( nemám to jednoduché :-O

většinu problémů (nepr. cyklus, nedozrávání vajíček, nízkou sliznici apod) dokáže řešit obyčejný gynekolog, prostě tě prohlídne, dá ti nějaký léky a snad se povede ale já bych teda už nečekala. my se snažíme 4 měs. a jsem docela i ráda že jsem šla na utz ovulky aby mi řekli že nedozrává vajíčko, takhle jsem si bláhově myslela ž eje vše v pořádku a hold musím jen pár měs. počkat, takhle bych čekala rok a k prdu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2453
30.5.13 12:46

Zakladatelko a kolik Ti je let? Osm let může pro otěhotnění znamenat dost. Sama jsem v podobné situaci - chtěli bychom druhé, vloni SP a nyní se nedaří. Já mám tedy mnohem slabší menstruaci po revizi. První i druhé těhotenství hned napoprvé, po revizi slabá ms a ani ťuk. Přitom mám sliznici ok, folikul odpovídá, horm. profil v pořádku. Teď je na řadě muž, jestli i on je v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2453
30.5.13 12:49
@martulkasloník píše:
většinu problémů (nepr. cyklus, nedozrávání vajíček, nízkou sliznici apod) dokáže řešit obyčejný gynekolog, prostě tě prohlídne, dá ti nějaký léky a snad se povede ale já bych teda už nečekala. my se snažíme 4 měs. a jsem docela i ráda že jsem šla na utz ovulky aby mi řekli že nedozrává vajíčko, takhle jsem si bláhově myslela ž eje vše v pořádku a hold musím jen pár měs. počkat, takhle bych čekala rok a k prdu
Řešit to jistě dokáže, ale třeba můj bývalý mně předepsal Clostyl bez vyšetření a bez nějakého sledování a prý ať přijdu za 3 měsíce, kdyby nic. Takže já jsem to vzala do vlastních rukou - změnila lékaře (no a opět krok vedle, fakt na gynekology nemám štěstí) a zašla do CAR, kde to řeší profesionálně.

Samozřejmě ale pokud manžel zakladatelky je spíš vlažný, tak je to blbé, protože i po něm se bude chtít nějaká součinnosti - minimálně spermiogram by bylo dobré zkouknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6473
30.5.13 12:51

Je to těžké, když manžel nechce. Jestli to nebude taky tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
30.5.13 12:54

Zkracování cyklu může být i nedostatkem správných hormonů… asi bych to pomalu s doktorem začala řešit, lehce, chlapa nech na později, když se k tomu staví vlažně. Ale za těch osm let se rapidně mohl změnit i spermiogram a jestli je problém tam, tak otázka bude, jak se k tomu muž postaví, no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat