Početí v 36 letech. Není to pozdě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Albuša
Nováček 9 příspěvků 28.04.19 18:32
Početí v 36 letech. Není to pozdě?

Za měsíc a něco mi bude 36 let, mám dceru (17 let) a syna (10let). Velmi toužím ještě po miminku :D, manžel je také pro. Myslíte, že není pozdě mít miminko v téhle letech? Podařilo se Vám brzy počít? Beru už 8 let AD Citalopram, má někdo zkušenost s užíváním antidepresiv v době těhotenství? Samozřejmě jsem to konzultovala v PL, ale ta mě odkázala na psychiatričku, která mi AD předepsala, takže ještě jdu tam.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 20893 příspěvků 28.04.19 18:34

36 je úplně v pohodě :palec:

stinga
Kelišová 6406 příspěvků 2 inzeráty 28.04.19 18:34

@Albuša když si to přejete oba s manželem, a finančně to dáte, proč by bylo pozdě? Někdo má v tomto věku teprve první mimi.
Hodně štěstí, a určitě jsou AD, které se v těhotenství mohou.

Kotatko03
Echt Kelišová 8571 příspěvků 28.04.19 18:34

Myslim, ze tady hodne zalezi na tom, jak se citis, jak jsi aktivni. Znam spoustu maminkem od malych deti ve tvem veku a jsou aktivni, maji energie a rozdavani. Ale znam i takove, ktere si porad stezuji, jak jsou unavene, jak to nedavaji atd. atd.

Monchichik
Echt Kelišová 8301 příspěvků 28.04.19 18:36

Měla jsem třetí dítě ve 33 letech, ty první už byly taky dost velké a i dneska jsem ráda, že ho mám ;) Je pravda, že tím, že jsem měla dva puberťáky a mimino, to byl jednu dobu dost záhul, vařit v prádelních hrncích, knedlíky zadělávat v rokli a do toho mimino. Byla jsem k. o. a chodila spát s tím miminem :mrgreen:. Ale jsem ráda, že jsme se pro něj rozhodli… Řekla bych, že těch 36 let je ještě v pohodě…za mě chápu rodit maximálně do 40 let, pak už ne…

Annabela11
Závislačka 3652 příspěvků 28.04.19 18:37

@Albuša Vek v pohodě :palec:

Fazulina
Závislačka 4420 příspěvků 28.04.19 18:38

Měla jsem svoje první a jediné dítě v 38 letech. Pozdě určitě není:-)

Annabela11
Závislačka 3652 příspěvků 28.04.19 18:39

@Kotatko03 Byla jsem taky unavená a dost a to mi bylo 28let. Zalezi jake to dite je některé je klidne tak je zenska v pohodě ja mela nespavce takže katastrofa.Vek 36je v pohodě

Příspěvek upraven 28.04.19 v 18:41

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19970 příspěvků 28.04.19 18:40
@Albuša píše:
Za měsíc a něco mi bude 36 let, mám dceru (17 let) a syna (10let). Velmi toužím ještě po miminku :D, manžel je také pro. Myslíte, že není pozdě mít miminko v téhle letech? Podařilo se Vám brzy počít? Beru už 8 let AD Citalopram, má někdo zkušenost s užíváním antidepresiv v době těhotenství? Samozřejmě jsem to konzultovala v PL, ale ta mě odkázala na psychiatričku, která mi AD předepsala, takže ještě jdu tam.

Věku bych se určitě nebála, ale určitě bych se zamyslela nad tím, jestli jsem dostatečně psychicky odolná. Jestli máš nějaké dlouhodobé psychické potíže, zvážila bych těhotenství spíše vzhledem k nim.

veria
Nadpozemská drbna 25371 příspěvků 28.04.19 18:43

Pche, mladice! Mám deti ve 38 a 44 ;) to ve 44 už mi celkem pozdě přijde, ale bůh dal no :lol: ve 36 má spousta žen první. Záleží jak se na to cítíte. Já bych se třeba zas necítila na tři deti ani kdyby mi bylo o 10 let min, ale tohle má každý jinak.

warita
Extra třída :D 10343 příspěvků 28.04.19 18:48
@Albuša píše:
Za měsíc a něco mi bude 36 let, mám dceru (17 let) a syna (10let). Velmi toužím ještě po miminku :D, manžel je také pro. Myslíte, že není pozdě mít miminko v téhle letech? Podařilo se Vám brzy počít? Beru už 8 let AD Citalopram, má někdo zkušenost s užíváním antidepresiv v době těhotenství? Samozřejmě jsem to konzultovala v PL, ale ta mě odkázala na psychiatričku, která mi AD předepsala, takže ještě jdu tam.

v 36 jsem pocala, porodila ve 37. Pohodicka.

Kotatko03
Echt Kelišová 8571 příspěvků 28.04.19 18:48
@Annabela11 píše:
@Kotatko03 Byla jsem taky unavená a dost a to mi bylo 28let. Zalezi jake to dite je některé je klidne tak je zenska v pohodě ja mela nespavce takže katastrofa.Vek 36je v pohoděPříspěvek upraven 28.04.19 v 18:41

Jasne, ja taky byla a jsem unavena, ale ja myslela trochu jinou unavu. Takovou tu zivotni, kdy chces uz jisty svuj klid, ale kazdy to mame uplne jinak. Jinak s tebou souhlasim, take si myslim, ze 36let neni nejak pozde, ale znova opakuji, zalezi, jak se zakladatelka citi. Evidentne chce, ale jiste obavy ma…
Ja teda tvrdim, ze: klidna matka = klidne dite, ne naopak. Ale to uz odbocuji od tematu.

Alušáček
Závislačka 3671 příspěvků 28.04.19 18:49

36 let je normální věk na početí dítěte, bylo to běžné i v dřívějších dobách kdy měli lidé mnohem těžší život ;)

Monchichik
Echt Kelišová 8301 příspěvků 28.04.19 18:50

@warita No nejde o to, že si porodila ve 37, ale že když bude např. na vejšce, tobě bude 60 :mrgreen: takže nebudeš mít nikdy klid :mrgreen:

kacakaca
Závislačka 2719 příspěvků 28.04.19 18:52

Ja otehotnela v 37 hned ten den, kdy jsme se rozhodli. Prvni dite bylo po trech potratech, takze to slo naopak lip nez pred lety. Za mne se jen pripravit, ze to treti muze byt mnohem narocnejsi a zaprve je mene sil, zadruhe k nemu mas peci o ty dve starsi, coz jsi zatim nezazila. Me predstavy romantickych rodinnych vikendu, rozneznovani se nad vonavym miminkem, zatimco si deti spolu vesele hraji… kdeze. To prijde, ale pozdeji.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama