Početí ve vzdáleném příbuzenském vztahu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jess03
Povídálka 12 příspěvků 04.12.17 10:05
početím ve vzdáleném příbuzenském vztahu

Ahoj, mám jen otázku, zda máte někdo zkušenost s početím v hodně vzdáleném příbuzenském vztahu? Plánujeme s partnerem dítě, ale zjistili jsme, že naši pradědové byli bratři, čili my jsme nějqací praprabratranci. Podstupoval někdo z vás genetické testy ještě před početím, aby se vyloučilo riziko a kolik takové testy mohou stát? Děkuji všem za odpovědi pouze k tématu :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

alisekR
Závislačka 4892 příspěvků 04.12.17 10:08

A byli vlastní bratři?? Jako oba rodiče stejní? I kdyby, tohle je příliš vzdálená přízeň, takže bych to jen řekla u doktora a neřešila. Ono zas až tak to příbuzevství vliv nemá, pokud se to tedy neprolíná opakovaně. Jako to bylo dřív u šlechtických ro­din.

jess03
Povídálka 12 příspěvků 04.12.17 10:16

@alisekR Děkuji za reakci, já si to taky myslím, ale ten červíček tam hlodá..koukala jsem, že třeba brantranci mohou dnes legálně uzavírat i sňatek..
Psala jsem do gennetu a tam mi logicky napsali, že je možné se na konzultaci objednat a udělat nějaké krevní testy, ale co já vím, tak stojí asi 70tis, aby zjistili fakt úplně vše..
Jinak asi byli vlastní…musela bych v tom rodokmenu ještě více zapátrat :nevim:

tzipora
Kecalka 499 příspěvků 04.12.17 10:18

Nemám zkušenost sice, ale vůbec bych se toho nebála. Jak psala výše @alisekR tady se jedná o opakované vztahy, které byly běžné u šlechtických ro­din.

zuzanka003
Kelišová 7421 příspěvků 04.12.17 10:24

Znám takový pár a mají krásný chytrý 2 děti, já bych se nebála… stejně s dnešním darováním spermii a vajíček si už nemůže být nikdo jistý…

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15039 příspěvků 04.12.17 10:24

Mám dojem, že v ČR si můžeš dokonce vzít bratrance/ses­třenici, takže tady bych byla v klidu.

johanka139
Závislačka 3955 příspěvků 7 inzerátů 04.12.17 10:29

@jess03 máme to u nás v rodině takhle nějak podobně, ti dva spolu mají dvě děti, kluka a holku, a obě jsou zdravý

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15039 příspěvků 04.12.17 10:29
@zuzanka003 píše:
Znám takový pár a mají krásný chytrý 2 děti, já bych se nebála… stejně s dnešním darováním spermii a vajíček si už nemůže být nikdo jistý…

holky, co když teorticky půjde darovat něčí bratr a žena pak dostane darované spermie od bratra?? to mě nikdy nenapadlo, že je možné…

ugluk
Hvězda diskuse 41788 příspěvků 04.12.17 10:31

U blízkých příbuzných je vyšší riziko, pokud je v rodině nějaká genetická odchylka, že se to sejde z obou stran. Takže pokud by se třeba u bratrance a sestřenice vědělo, že oba rodiče (sourozenci) jsou přenašeči nějakého blbého genu, bylo by potřeba to hlídat. Ale samozřejmě k takovému setkání může dojít i u zcela cizích lidí, jen je nižší riziko. U tak vzdáleného příbuzenského vztahu už to ale bude hodně „naředěné“ a neměla bych obavy.

Adinal
Kelišová 6467 příspěvků 04.12.17 10:31

Genetická konzultace nestojí určitě 70 tisíc. Já bych ji pro klid duše podstoupila, ale riziko je asi minimální.

ugluk
Hvězda diskuse 41788 příspěvků 04.12.17 10:34
@aiwwa píše:
holky, co když teorticky půjde darovat něčí bratr a žena pak dostane darované spermie od bratra?? to mě nikdy nenapadlo, že je možné…

S největší pravděpodobností by se nestalo nic, ono rozhodně neplatí, že automaticky děti sourozenců budou postižené, jen jsou vyšší rizika. Chtěla jsem napsat, že by si to CAR měl ohlídat, ale oni dost těžko poznají sourozence z občanky, že jo. V každém případě v dnešní době, kdy se udává, že kolem 10 % dětí má za biologického otce někoho jiného než toho v rodném listu, bych řekla, že čas od času se tohle nevědomky stane i mezi lidmi, co se množí sexem :)

jess03
Povídálka 12 příspěvků 04.12.17 10:40

@Adinal
konzultace nestojí 70tis.,ale ty krevní rozbory do pidi detailů na všechny genetické odchylky už pak stojí tolik :-(

jess03
Povídálka 12 příspěvků 04.12.17 10:42

Všem děkuji za reakce :dance: :)

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 04.12.17 10:43
@jess03 píše:
Ahoj, mám jen otázku, zda máte někdo zkušenost s početím v hodně vzdáleném příbuzenském vztahu? Plánujeme s partnerem dítě, ale zjistili jsme, že naši pradědové byli bratři, čili my jsme nějqací praprabratranci. Podstupoval někdo z vás genetické testy ještě před početím, aby se vyloučilo riziko a kolik takové testy mohou stát? Děkuji všem za odpovědi pouze k tématu :lol:

já ne, ale můj bývalý spolužák.. byl se svojí holkou na gen. testech, tam jim posvětili děti, příbuznosti byla extra vzdálená.. dneska už jsou hodně let manželé, mají 2 děti.. kolik za testy platili netuším, ale říkali, že bez toho by do toho nešli.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15039 příspěvků 04.12.17 10:44
@Adinal píše:
Genetická konzultace nestojí určitě 70 tisíc. Já bych ji pro klid duše podstoupila, ale riziko je asi minimální.

my jsme byli s manželem na genetice jen kvůli tomu, že mám dědičnou mutaci krve a vyšetření bylo normálně na pojišťovnu. V Gennetu.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama