Pochybení mzdové účtárny, jak řešit?

56925
25.4.17 19:44

Pochybení mzdové účtárny, jak řešit?

Ahoj, mám dotaz na ty, co se v tom vyznají. 9-12/2016 jsem pracovala pro firmu pod agenturou, odečítala si staršího syna, vše doložila, vše ok. Od 1-3/2017 jsem pracovala v téže firmě coby kmenový zaměstnanec. Nahlášeno a doloženo jedno dítě, které chci odečíst - doložen rl, rozsudek. V lednu mi neodečetli z daní dítě vůbec, to jsem urgovala, v únoru mi popletli výplatu úplně - vyplacen bonus na dítě 5 tis, posledního března jsem dala výpověď, odešla jsem. Dnes mi přišla výplatnice za březen plus potvrzení příjmů do daní (za 2017), koukám jak blázen. V dokladech psáno, že jsem si odečítala 2! děti. Teď netuším, jak to řešit - doklady mi nesedí, mladšího si odečítá chlap, nikde jsem ho nehlásila :zed: Jak to dál řešit? že budu částku za 3 m vracet je mi jasné, ovšem co s těmi doklady, můžu mít problémy z toho, že bylo za období 1-3/17 mladší dítě odečteno i u mne i u chlapa? Jak to dál řešit? v nové práci jsem si dítě raději nenahlásila, protože vyplacený daňový bonus je víc jak 6 tis :pocitac: do bývalé práce zavolám, ale jaký je další postup… pokud někdo pochopí a poradí, budu moc vděčná :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

2669
25.4.17 20:14

@martina.se nemohlo tam být roční zúčtování za rok 2016. V dokladech musí být napsáno i jméno dítěte a popřípadě měsíce, které jsi si uplatňovala. Taky je možné, že ti to v únoru dali zpětně za leden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
25.4.17 20:16

@Luwica v dokladech - v ročním zúčtování mám oba syny :zed: hlásila jsem jednoho, doložila jeho doklady, nic víc.. je to opravdu tenhle rok, leden až březen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2669
25.4.17 20:29

@martina.se to je divné. Jak se ta druhá mzdovka mohla dozvědět, že máš dva syny. Jsou to dle mého dva zaměstnavatelé, tudíž dvě mzdovky. Což mě napadá, že roční zúčtování je taky blbost. Zašla bych za tou mzdovkou, ať to opraví a vystaví ti nové roční zúčtování. Nebo počkat až na roční zúčtování za rok 2017 a vracet to při něm, ale nevím, jak by to bylo s případným penále.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
25.4.17 20:31

@Luwica právě.. budu tam volat, ale co si o tom myslet? O druhém dítku se dozvěděli z očr, které jsem si na něj v únoru brala :zed: jiná možnost není, opravdu jsem ho nikde nehlásila. Jinak ano, jsou to 2 různé mzdovky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8689
25.4.17 20:35

@Luwica dozvedela se to snadno- z prohlaseni druheho z poplatniku a musela to teda dosti pomotat :roll:

@martina.se za chyby je odpovedna mzdova ucetni…ja bych to vyresila tak, ze bych si podala danove priznani sama, vzhledem k tomu, ze uz ve firma nejsi. Prijde mi to jako nejmene konfliktni reseni. Nechas si vystavit prehled o zdanitelnych prijmech a pristi rok podas DP, kde bude vse uvedene spravne…a stejne tak manzel a je vyreseno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
25.4.17 20:37

@lucillee no jo, ale já v tom jejich potvrzení mám, že jsem odečítala obě děti 1-3/17, chlap si malého odečítá od narození, tzn že leden až únor jsme ho odečítali oba :zed: Jinak daně si dělám sama, tedy prohlášení, nic jsem u nich nedokládala, objevili ho fakt z očr :zed: to je právě to celé - přehled přišel dnes a podle toho jsem to zjistila :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2669
25.4.17 20:39

@martina.se no ale pokud si ho nenápíšeš do prohlášení, tak automaticky nemůžou brát, že si to dítko chceš uplatňovat na daních. To je evidentní pochybení té mzdovky. Zase na druhou stranu, pokud tam přijde kontrola z FÚ tak má průšvih a budou muset vše dodanit. Co jsi napsala do toho růžového formuláře, které ti dali podepsat na začátku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2669
25.4.17 20:42

@lucillee no ale ta druhá mzdovka to první prohlášení neviděla. To zůstává ve firmě. Pokud agenturní zaměstnanci nemají nějakou změnu, to netuším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
25.4.17 20:46

@Luwica do toho jsem psala pouze staršího syna, nikoho jiného. Malého jsem neuváděla, nedokládala jeho rl, prostě nic, kdybych neměla očr, netušili, že druhé dítě mám. V únoru jsem reklamovala nesmyslně vyplacený bonus, její vyjádření - vše je v pořádku… Na koho se obrátit - jaký je v tomto případě nadřízený orgán? tohle tak prostě nenechám.. Druhá mzdovka prohlášení z agentury neviděla, to bylo bokem, info si nepředávali, nehledě na to, že agentura mi odečítala jen staršího, doklady měla jen o starším, to samé pouze jeho zapsaného do růžového prohlášení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8689
25.4.17 20:47
@martina.se píše:
@lucillee no jo, ale já v tom jejich potvrzení mám, že jsem odečítala obě děti 1-3/17, chlap si malého odečítá od narození, tzn že leden až únor jsme ho odečítali oba :zed: Jinak daně si dělám sama, tedy prohlášení, nic jsem u nich nedokládala, objevili ho fakt z očr :zed: to je právě to celé - přehled přišel dnes a podle toho jsem to zjistila :zed:

Je to chyba mzdovky a tedy její odpovědnost z mého pohledu :think: když už tam nepracuješ, nemají ti to jak strhnout, leda bys to doplácela, takže bych to já osobně nechala až na podání DP. A nebo za ní zkusit zajít a probrat to s ní…

Velmi dobře si pamatuju jak nám na mzdovém školení říkala lektorka, že speciálně tyto bonusy si mzdová účetní musí opravdu velmi pečlivě ověřit, takže pokud za ní zajdeš, měla by si hodně sypat popel na hlavu, papíry opravit a v rámci ročního zúčtování nebo DP udělat potom správně.

Příspěvek upraven 25.04.17 v 20:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
25.4.17 20:53

@lucillee jde mi o to, abych nebyla popotahovaná za to, že jsme za stejné období odečítali to dítě oba. Je mi jasné, že to budu vracet, staršího už radši v nové práci nehlásim, abych nevracela celých 16 tis :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2669
25.4.17 20:55

@martina.se nadřízený orgán je místně příslušný finanční úřad. Dokonce chodí i na kontroly, ale není to moc časté. Nejhorší je, že ty nemáš kopii růžového prohlášení, takže nedokážeš, že tam máš napsané je jedno dítko a uplatněné ve mzdě dvě, takže ti s tím na FÚ moc nepomůžou. Dojdi za tou mzdovkou a uvidíš, jak se k tomu vyjádří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
25.4.17 20:58

@Luwica zítra tam zavolám, já se tam pro svoji prac. dobu nedostanu.. uvidíme.. každopádně díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2669
25.4.17 20:59

@lucillee to je pravda, já zažila, jak po mě kontrola chtěla diplom z VŠ, když si otec už ukončil slevu na dítě. Přitom měli potvrzení o studiu na každý semestr. Přišlo mi to už jako buzerace. Nechci nic uplatňovat, tak proč něco dokládat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama