Pochybnosti, jestli jsem dobrá máma

Anonymní
10.8.20 11:16

Pochybnosti, jestli jsem dobrá máma

Holky, prosím napište, jestli to některá z vás taky zažila/zažívá.

Mám měsíc a půl starou holčičku a přepadají mě pořád myšlenky, jestli jí neubližuju/jestli se o ni dobře starám/jestli jsem dobrá máma.

Tak třeba vůbec nepoznám, když pláče proč to te. Prostě zkouším, jestli to není plínkou, horkem/zimou, hladem, bolestí bříška,..ale jak se všude píše, že máma rozezná pláče dítěte, tak to teda vůbec.

Nosím malou ráda v šátku, ale dneska to na mě padlo a říkám si, jestli ho vůbec vážu správně, abych jí nějak nezdeformovala třeba páteř, aby neměla špatně hlavičku, atd..jen jsem si o šátku něco načetla, učila se úvaz dle návodů na youtubu, ale teda netuším, jestli to vlastně dělám dobře (dávám jí do šátku, když usne/usíná, vypadá v něm spoko, ale kdo ví)..

Já nevím, mám prostě ted nějakou níži a pochybnosti o sobě. Budu ráda, když mi někdo napíše, jestli to třeba neměl podobně a co mu pomohlo.

Děkuju! :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10.8.20 11:21

Jsi skvělá máma :srdce: :potlesk: špatná máma vůbec neuvažuje, jestli dělá něco špatně ;) s tím pláčem si nelam hlavu, to je prostě pokus/omyl. A jestli pochybujes o tom uvazu, domluv se s někým kdo to umí ať na to koukne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64760
10.8.20 11:27

Spatna mama nad timto vubec nepremysli ;) bud v klidu! :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6218
10.8.20 11:43

Nebojte, špatnou mámu ani nenapadne, že něco dělá špatně. Máte za sebou teprve prvních 6 týdnů kdy kromě toho že se musíte starat o miminko se jakž takž dáváte dohromady po těhotenství a porodu. Mě taky jedna známá „vyčítala“ že mám v bytě 3+1 chůvičku protože pod námi a nad námi měli stejně staré děti a já nepoznala jestli brečí to moje nebo sousedovic dítě :nevim: To chce takovéhle kecy házet za hlavu. Nikdo není dokonalý a každý dělá to co je podle něj v tu chvíli to správné. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
10.8.20 12:12

Chápu tě, myslím, že si tím asi projdeme každá. Já nejvíc, když se mi nepodařilo rozkojit a kvůli vývoji malého. Měl už z bříška sleželou hlavičku a hodně se prohýbal, šli jsme k fyzio a začali cvičit Vojtovku. Každej týden jsem poslouchala, co by měl už malý dělat a nedělá a co dělá špatně. Pak jsem si četla knížku o vývoji miminka a říkala jsem si, kolik věcí jsem podle knizky měla dělat a nedělala a že jsem hrozně moc věcí zanedbala. Byla jsem z toho špatná.. Když jsem se pak o tom bavila s manželem nebo mou mamkou, tak mě oba dva ujistili, že vidí, že jsem dobrá matka a dělám to všechno dobře, hlavně s láskou a ty věci z knížky, oba usoudili, že bych asi nechodila spát, kdybych to všechno měla s malým dělat.. No cvicili jsme Vojtovku a hlavička se spravila a malý se v motorice a jiném začal hodně zlepšovat, až jsme se postupně dostali ve vývoji,, dopředu,,. Některý věci z knížky jsem zacla dělat, ale dle mého uvážení. Teď mě možná některé maminky ukamenují, ale přestat se pokoušet o kojení po měsíci, zpětně vnímám jako nejlepší rozhodnutí. Byla jsem polozombie a když už sem to hodila za hlavu, tak jsme se já a hlavně i malý, dost zklidnili a já si ho konečně začala plně užívat.

Jak píše @Nafrněná pražanda, je to prostě pokus omyl. Dělej to, co si myslíš, že je pro vás nejlepší, s nejlepším úmyslem a je to úplně v pořádku. :kytka:

P. S. : Do teď (9 měsíců) moc nepoznám o co malému jde, když brečí a zkouším :nevim:… jak se vyvíjí, ty potřeby se pořád mění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2304
10.8.20 13:31

Dobra mama ma o dite strach a stara se o nej jak nejlepe umi. To, ze nad tim vsim premyslis, znamena, ze ti na diteti a jeho vyvoji zalezi. Jsi dobra mama a doporucuju ti co nejmene cist knihy i clanky na netu. To te akorat rozhodi a budes pochybovat. Uzivej si miminko a rid se svoji intuici :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
331
10.8.20 13:35

To je normalní. Kazda to tak asi mela v prvnich tydnech :D muj syn ma uz 8 mesice, od doby, kdy muze je vysmaty od ucha k uchu a ani uz neplace, jen knoura a to poznam uz i zizen, posranou plenu, zuby nebo chce mou pozornost.. a taky jsem si z prva myslela, ze to nezvladnu.. ted si myslim, ze je spokojenej, furt se hyhňá a uz takove uvahy nemam. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama