Pochybovali jste někdy o smyslu vztahu?

Anonymní
1.8.21 13:48

Pochybovali jste někdy o smyslu vztahu?

Ahoj, záměrně píšu otázku v minulém čase, protože je mi jasné, že většina žen je tu v dlouhodobých vztazích/manželstvích. Jde o můj vztah. Jsem s přítelem rok. Je mi 24 let. Měla jsem vztahů několik, ale nikdy jsem to nebrala nějak vážně, vždycky jsem měla spoustu možnosti a upřednostňovala jsem studium a kariéru. Takže tohle je dá se říct můj první vážný vztah.
Můj přítel mě ale někdy dokáže pořádně vytočit a já začnu přemýšlet, jestli mi za to ten vztah vůbec stojí. Dalo by se říct, že se jedná o kraviny, ale prostě začnu přemýšlet nad tím, jestli někdo jiný by nebyl lepší apod. A pak je mi to zase líto, protože je zároveň nejlepší, kterého jsem kdy měla. Jen mu ty věci občas nedochází a také je hodně citlivý.
Chtěla bych vědět, jestli jste také zezacatku obcas zapochybovali a teď jste rádi, že jste ve vztahu zůstali.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.8.21 14:11

Já si teda myslím, že pokud máš pochybnosti už po roce vztahu v době největší zamilovanosti, tak radím ukončit to hned a nečekat na potom. Po letech tě k tomu člověku nebude držet už vůbec nic a budeš jen nešťastná, že jsi s ním jen kvůli dětem.

Já když potkala manžela byla jsem nastavená tak že žádný vztah ani nechci, že si chci dodělat školu a cestovat. No jak myslíš, že to dopadlo? Jsem vdaná a doteď lituju, protože cítím, že jsem si měla v první řadě splnit své sny a až pak se snažit založit rodinu. To že nám rodinu založit nejde a vztah pro mě ztrácí význam úplně je teď věc druhá.

Moje rada zní, řiď se svojí intuicí a svými pocity.

• Citovat
  • Nahlásit
227
1.8.21 14:14

Myslím, že když ti to vadí teď, bude ti to vadit vždycky a bude to problém. Jde o to, že tě tím trochu nenaštve, ale bohužel tě tím „pořádně vytáčí…“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
1.8.21 14:21

Vypadá to, že jsi se dostala do bodu, kdy si myslíš, že máš toho nejlepšího, jakého můžeš mít a lepšího už mít nebudeš. Máš strach abysis pak jednou nevyčítala, že jsi s ním měla zůstat, a tak se s ním prostě chceš nešťastně spokojit. Logicky za mě blbost. Bude to jen horší. Já osobně jsem ale nic takového nezažila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5011
1.8.21 14:31

Jo, pochybovala jsem kolem 20 a taky to nedopadlo. Vadila mi určitá chladnost a snobství a rozdílný pohled na peníze - lpění na všem značkovém, i když na to nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aquarius79
1.8.21 14:55
@Anonymní píše:
Ahoj, záměrně píšu otázku v minulém čase, protože je mi jasné, že většina žen je tu v dlouhodobých vztazích/manželstvích. Jde o můj vztah. Jsem s přítelem rok. Je mi 24 let. Měla jsem vztahů několik, ale nikdy jsem to nebrala nějak vážně, vždycky jsem měla spoustu možnosti a upřednostňovala jsem studium a kariéru. Takže tohle je dá se říct můj první vážný vztah.
Můj přítel mě ale někdy dokáže pořádně vytočit a já začnu přemýšlet, jestli mi za to ten vztah vůbec stojí. Dalo by se říct, že se jedná o kraviny, ale prostě začnu přemýšlet nad tím, jestli někdo jiný by nebyl lepší apod. A pak je mi to zase líto, protože je zároveň nejlepší, kterého jsem kdy měla. Jen mu ty věci občas nedochází a také je hodně citlivý.
Chtěla bych vědět, jestli jste také zezacatku obcas zapochybovali a teď jste rádi, že jste ve vztahu zůstali.

Je to zcela jednoduché, vyhodnoťte si krásné chvíle s tím zbytkem a podle rozdílného výsledku se zařiďte. Ale pokud váháte po roce vztahu, tak nemá perspektivu. Na to si však musíte přijít sama.

• Citovat
  • Nahlásit
633
1.8.21 15:05

Vztah jako takový je stavěný na důvěře a respektu. Každý máme své silné, ale i slabé stránky, v naších povahach je dobro i zlo. Nevím čím tě přítel vytáčí, ale sama píšeš, že se jedná o kraviny. Polož si otázku - je ti s ním krásně? Umíš si představit život s ním? Umíte spolu komunikovat?

Každá žena touží po princi, po ideálním muži svých snů, ale věř, že u každého vztahů bude něco, co ti bude vadit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
838
1.8.21 20:43

.

Příspěvek upraven 18.08.21 v 23:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
340
2.8.21 07:20

Pochybovala jsem ve trech vztazich, vzdy tak od roka, roka a pul. Všechny jsem pak ukoncila. Vzala jsem si az toho, o kterem jsem (i kdyz az po vyleceni krize) vubec nepochybovala, ze s nim to „na porad“ chci a ze by to melo byt skvely. A to to puvodne ani vztah byt nemel, jen chvili sex a cau :lol:
Jo a jeste dodam, ze ta jistota nastala v temer 31 letech, nedohanela me k tomu zadna touha po diteti, vek, a nemam vubec pocit, ze to prislo pozde a ze by mi nekde ujel vlak. Prave se nam narodilo druhe dite a rikali jsme si vcera, jak nas to spolu bavi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
2.8.21 08:24

Nevime, co konkretne Ti na nem vadi. Ale pokud premyslis nad tim, zda by nekdo jiny nebyl lepsi, tak podle me vztah neni v poradku a bude to jen horsi. To, co Te vytaci, by vadilo skoro kazde zene, nebo je to vylozene jen Tvuj osobni problem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat