Pochybuji o mateřství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marie4444
Nováček 3 příspěvky 20.09.18 10:02
Pochybuji o materstvi

Zdravím všechny maminky, uz jsem tu tenhle problem cetla, ale kazdy pripad se trochu lisi a je individualni. Zacala bych tim jak u nas funguje „stereotypni“ cely den. Mame s pritelem dve deti dceru skoro 3 roky a syna 1 rok. Do 6 mesicu byl syn zlate dite, ale pak se to zacalo menit. Ted se kazde rano vzbouzim v pul 5 a den zacina. Cely den place chce byt u me v naruci. Dcera ta uz je v poho, ale vidi, ze vice casu venuji synovi, a tak zacne vyvadet taky, aby byla na ocich. Ja sama doma cekam s bezmoci na pritele az dorazi z prace domu, vylozene pocitam minuty, abych aspon s nekym mohla mluvit. Nejhorsi na tom je, ze kdyz dorazi, naopak znervoznim jeste vic a vsechnu tu unavu a vztek si pochutnam na nem. Mam vztek i na deti, i kdyz je miluju, ale pochybuji o tom jestli jsem dobra mama. :,( Navic kdyz pritel dorazi domu z prace odchazim ja. Privydelavam si brigadou do, ktere po me chodi pritel take. Takze se jen stridame a skoro vubec se nevidime. Jediny volny cas mame vecer kdyz deti usnou, ale to je pritel unaveny z dvou praci, ze hned usina a ja se zlobim i kdyz ho chapu. Dcera byla jako miminko da se rict nezvladatelna :( sama se divim, ze ziju. A tak si rikam jestli jsem neudelala chyby, kdyz jsem chtela dve deti hned za sebou. Protoze jakmile to s dcerou ustoupilo, tak se synem zacalo a ja uz si rikam, ze to nedam a jsem vuci oboum vztekla. Nemlatim je, ale casto rvu a rozciluju se na veci, kterym deti prece jeste nemuzou rozumnet. O babickach nemluve, ty nemaji zajem pomoc ani jedna. Nemaji deti ani jednou za mesic.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

alifie
Extra třída :D 12765 příspěvků 20.09.18 10:09

Tenhle věk byl asi nejhorší období. Vydrž, za rok to bude lepší a s dětmi bude méně práce, budou čím dál samostatnější. A v pěti letech jsou už děti neuvěřitelně rozumné - dá se s nimi normálně domluvit a zabaví mladšího sourozence. :hug:

Příspěvek upraven 20.09.18 v 10:37

stinga
Závislačka 4378 příspěvků 3 inzeráty 20.09.18 10:22

@Marie4444 problém jsou zřejmě i finance, když oba chodíte na brigádu, vylepší se to až děti odrostou, bude líp

hanulech
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 20.09.18 10:31

Co nepocitat minuty, být s nimi co nejvíce venku, s kamoskami na mateřské na kafe? Jednou týdně na dopo do soukromé školky oba a nejít do práce, ale odpočinout si? Mám stejný věkový rozdíl, o rok starší a už to jde! Ale i tak jsme venku za každého počasí, jinak by nepřežil ani jeden :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 10:33

@Marie4444 Hele tohle má akorát dvě řešení: Buď to vydrž, nebo si najděte pravidelný hlídání. Dřív se o děti starala celá široká rodina, sousedky, děti ze sousedství, bohatší rodiny měly služky. My jsme se dostali do stavu, kdy se o děti starají jen rodiče, nebo spíš drtivou většinu času matka a po večerech a o víkendech otec, služka je pomalu sprosté slovo, jesle jsou taky špatně, pak toho nemáme mít až nad hlavu.

Gosi
Kelišová 5746 příspěvků 20.09.18 10:36

Taky bych zvazila skolku pro starsi, jestli je nekde v okoli materske centrum… Pripadne Bachovy esence, bylinkove caje na zklidneni, rozvesit doma levanduli…

Tichošlápek
Extra třída :D 10854 příspěvků 20.09.18 10:41

Mam stejný věkový rozdíl, babičky nefunguji. Chápu, ale nerozumím - proč počítáš minuty? Ven, ven, ven az do zblbnuti dokud to jde a není hnusne, doma vse dělat s dětmi, ať mladší klidně vriska - hod ho do nosítka a neřeš. Alespoň jeden z vás by měl pustit tu brigádu. Ideálně přítel, ty si na ni vycistis hlavu a on nebude ko. Mým jsou aktuálně dva a čtyři roky a je to v určitém ohledu spíše horší - mladší ma období vzdoru, přenáší ho na staršího a já mam chuť roztrhnout oba. Prijdes mi dost pasivní - necekat, neco dělat a den uteče az moc rychle

Tarjei
Závislačka 4150 příspěvků 20.09.18 10:45

Když mě děti nejvíc štvou, jdu jim jakoby naproti. Zkus tomu čelit, ne ve stylu kdo je špatnej, přijdu na to…ve stylu teď se tady vzájemně vysíráme, jsme spolu pořád, je to ponorka…sedni si na zem, ať si hrajou okolo Tebe..zkus jim říct, že chápeš, že se kvůli něčemu zloběj…nepoužívej věty typu zlobíš…pojmi to jako teď máš problém, nedivím se ti, taky by mě to štvalo…říkej to nahlas…jednak uklidníš sama sebe, druhak děti rozuměj hodně a každýmu někdy pomůže vědomí, že za něco nemůže…když zklidníš sama sebe, budou taky klidnější. Když byl nejstarší syn skoro dvouletej a já hlídala celodenně ještě synovce, stejně starýho, narodil se prostřední. Výborná situace, dva řvoucí dvouleťáci co nechtěli spát po obědě a do toho novorozenec, taktéž řvoucí kdovíproč. Ve stejný místnosti s nima jsem si sedla do křesla, opřela se, zavřela oči a v duchu se odebrala k moři na pláž..představila jsem si každej kamínek, palmy, vítr, racky…než uplynuly asi tři minuty, ta zvěř komplet sklapla :D Malý děti vnímaj, když je člověk nervní. Pudově jim to v mozečku říká, něco se děje, máma je ve střehu, musíme se ochránit řevem aby si všimla a ochránila i nás. To je prostě tak. Když dokážeš přerušit ten vzájemně se nervovací kruh, uvidíš, že to pomůže.
Zkus se na ty trpaslíky víc napojit. Když si hrajou a blbnou, opakuj třeba zvuky po tom ročním, běhej s nima.
Já tu meditační srandu s mořem použila pak mnohokrát a úspěšně. Teď už mám kluky velký, nejstarší je v pubertě, nářez taky často, prostřední je těžce mentálně postiženej, to je nápor i na mě, nejmladší má taky nějaký potíže ale mírnější a též mi brnká na nervy. Ani už nemusím k moři v hlavě, vypracovala jsem se někam k levlu zenmaster :D a ne, není to volná výchova…naschvály vzdor a nespolupráci trestám. Neřvu, teda ne moc často :D ale naprosto v klidu odnímám výsady a důsledně. Chce to poladit ty hranice. A trvat na svým. Vřískající dítě pěkně do pokoje, až se uklidníš, přijď. A nesoudit slovně. Stačí říct nelíbí se mi jak se chováš. MAximálně chováš se dejme tomu jako pako, neříkat jsi pako, oni pak jsou častějš :D Držím palec, tenhle věk není legrace..no on asi žádnej ale naštěstí se druh stresu mění :)
A když už si nevíš rady, odejdi do jiný místnosti, dej si kafe, čokoládu a zkus ty drahoušky na chvilku prostě zazdít :) :hug:

Příspěvek upraven 20.09.18 v 11:37

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16725 příspěvků 20.09.18 11:29

@Tarjei musím říct, že před tebou smekám :palec: A máš v příspěvku spoustu zajímavých tipů :palec:

Tarjei
Závislačka 4150 příspěvků 20.09.18 11:36

@pe-terka děkuju ale dělala jsem, dělám a budu dělat fůru chyb..nevím co je dobře ale snažím se nad věcma přemejšlet…od­pouštím si selhávání a tyhlety podobný srandy, však jsme jen lidi..i když to tak nevypadá, i děti jsou lidi..prej :D tak fakt, jednat v klidu, rychle odpouštět, hodně je tulit..jednoho krásnýho dne vyrostou a už to bude tráááápnýýýýý :D

chaela
Ukecaná baba ;) 1378 příspěvků 2 inzeráty 20.09.18 11:41

Taky mám stejný věkový rozdíl, teď klukům budou 4 a 2 a je to nesrovnatelné lepší, než před rokem. Ale věřím, že za rok to bude ještě lepší:) takže výdrž, nepočítej minuty, buďte pořád venku, dětský kavárny, herny, kamarádky s dětma, procházka do města na kasnu, sbírat kaštany, nahanet holuby… cokoliv, jen nebýt zavřená doma.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16725 příspěvků 20.09.18 11:41
@Tarjei píše:
@pe-terka děkuju ale dělala jsem, dělám a budu dělat fůru chyb..nevím co je dobře ale snažím se nad věcma přemejšlet…od­pouštím si selhávání a tyhlety podobný srandy, však jsme jen lidi..i když to tak nevypadá, i děti jsou lidi..prej :D tak fakt, jednat v klidu, rychle odpouštět, hodně je tulit..jednoho krásnýho dne vyrostou a už to bude tráááápnýýýýý :D

tak chyby děláme všichni, ale přístup máš parádní :palec: Navíc zvládáš péči o dítě (děti) s mentálním postižením, to musí být dlouhodobě strašně vyčerpávající :hug: mě ted leze po kredenci batole, je neuvěřitelně zdatné a kramaří a kramaří :nevim: Zas a znova sundávám, zabezpečuju, uklízím atd a vím, že to jednou skončí :think: U těch postižených je to složitější :think: Doufám, že na ty kluky nejsi sama :andel:

Paoloska
Echt Kelišová 8131 příspěvků 20.09.18 11:42

@Tarjei Po přečtení tvého příspěvku skoro lituju, že už nemám děti malý a nemůžu tvé rady vyzkoušet ;) Fakt bomba :palec: . Přeji vše dobré :srdce:

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 20.09.18 11:42

Proto my jsme pořád venku. K nezaplacení, doma bych se s nima zbláznila. Pokud má dcera tři roky, soupla bych ji aspoň na dopoledne do školky, to by ti mohlo pomoct. Třeba by tam byla spokojená. Babičky nám taky nehlidaji, platíme si chůvu. Upřímně, být úplně bez hlídání, tak by mě kleplo. Já bych to prostě nedala. A je fakt, že jak porostou, tak to bude lepší a lepší, mám 2,5 roku a 5 a už třeba vydrží chvíli v pokoji si hrát sami. Tak vydrž.

Tarjei
Závislačka 4150 příspěvků 20.09.18 11:46

@pe-terka je to hukot, je hlučnej a vzteklej…zatím držím :) navíc diagnóza se kterou nechtěj brát do stacionářů…uvidíme, co, bude dál. Jsem rozvedená, teda exmanžel neutekl, my se prostě přestali mít rádi jako partneři a strašně jsme si lezli na nervy, takhle je to lepší. Každej druhej víkend si kluky bere..

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >