Počínající zánět průdušek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
katern
Stálice 90 příspěvků 23.05.19 11:00
Počínající zánět průdušek

Ahoj holky chci se zeptat. Byla jsem dnes u Dr s tim že mě pálí v krku a celá pusa. Poslechl si mě koukl do krku a řekla, že je to počínající zánět průdušek. Nemám teploty, žádný kašel. Zeptala jsem se co mi tedy je tak odpověď byla tahle diagnóza, ale doplnil cosi na pravé straně chlopně nerozuměla jsem mu je to už postarší lékař. Napsal Antibiotika po 12 h a žádná kontrola. Zeptám se jako Blb…počínající zánět průdušek se zjistí z poslechu. Nikdy jsem to neměla děkuji moc.

Reakce:
Leli_83
Ukecaná baba ;) 1822 příspěvků 12 inzerátů 23.05.19 11:14

@katern Ano, hlavně z poslechu. Akorát ta antibiotika nejsou vždycky potřeba, zvlášť pokud nejsou teploty, tak by měl doktor vycházet z CRP. Protože zánět průdušek může být jak bakteriální, tak i virový. A na ten virový se právě antibiotika nedávají. Léčí se klidem na lůžku, přípravky proti kašli, případně bronchodilatačními léky.

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 102 inzerátů 23.05.19 11:15

@katern jj z poslechu, stejně jako zápal plic, ty průdušky jsou ještě ta lepší varianta ;)

Hrozina
Kecalka 403 příspěvků 23.05.19 11:16

Mívám zánět průdušek a k tomu pooooořádný kašel a teplotu. Ta teplota přijde později, ale kašlem to začíná. Co máš za ATB?

katern
Stálice 90 příspěvků 23.05.19 11:17

@Leli83 Děkuji no právě, že jsem dostala hned antibiotika a to nemám žádny kašel nic. Také mě zarazilo, že není potřeba kontrola.

katern
Stálice 90 příspěvků 23.05.19 11:19

@Hrozina Amoksiklav po 12 h. Mě jen pálí v krku a i v puse.

Hrozina
Kecalka 403 příspěvků 23.05.19 11:25

Ono je možný, že tam něco slyšel, tak ATB dal hned, protože by jsi tam stejně skončila zítra. Ono to někdy jde hrozně rychle.

katern
Stálice 90 příspěvků 23.05.19 11:30

@Hrozina Je to možné určitě ví co dělá a kontrola asi není nutná jelikož to je chyceno v začátku mě napadlo.

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1822 příspěvků 12 inzerátů 23.05.19 11:40

@Hrozina No, tím si nejsem jistá, že by musela skončit na antibiotikách. Bez teplot má spíš ten virus, který antibiotika nevyřeší. :nevim: Podle CRP by to poznal, ale krev jí nevzal, bohužel. Já třeba měla průdušky chycené už coby dospělá, dostala jsem k tomu vysoké horečky, CRP vysoko, tak jsem ta antibiotika vyfasovala. Ale třeba syn mívá bronchitidy pravidelně, vždy bez teplot, CRP pokaždé nízko, takže antibiotika nikdy neměl.

@katern Ono asi tak - pokud nemíváš antibiotika nasazená nijak často, tak tím teď asi nic nezkazíš. Ale každopádně hlavní teď bude spíš ten klidový režim.

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1822 příspěvků 12 inzerátů 23.05.19 11:43

Jinak ti starší doktoři to takhle mají zažité - horší poslech = léčba antibiotiky. Dokonce často i u dětí. Spousta prcků jde z jedněch antibiotik do druhých, aniž by někdo řešil, jestli bronchitida není pouze virová. Se synem jsem byla už 5× na JIP, tam berou okamžitě CRP a podle toho rozhodují. Naše dětská doktorka taktéž - pokud zvládáme průběh doma, tak jen na bronchodilatatikách.

katern
Stálice 90 příspěvků 23.05.19 12:31

@Leli83 Je to možné, že ti starší to mají zažité. Je mi 38 a tohle jsou moje tři Antibiotika za celi můj život.

Váš příspěvek
Reklama