Počínající zubní kaz - lze zvrátit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Genovesa
Extra třída :D 11235 příspěvků 12.02.18 21:42
Počínající zubní kaz - lze zvrátit?

Ahoj, prosím o radu. Dnes zubař našel dcerce počínající zubní kaz. Zatím nepatrný, ukazoval mi to, ale v podstatě jsem to ani nerozeznala. Máme čistit zuby a kdyby se to rozjelo během dvou měsíců, máme přijít a vyvrtá to. Prý se to dá ještě zvrátit, tak jsme k čištění přidali ještě zubní nit a uvidíme. Jaké jsou vaše zkušenosti? Povedlo se někomu zub ozdravit ještě? Dceři je šest let, jedná se o mléčný zub.
 Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Malaga
Generální žvanilka 24859 příspěvků 12.02.18 21:51

Nedoporučil vám
http://www.cistimesizuby.cz/…ooth_mousse/?…
pokud budeš pořizovat, tak můžeš v tom tu nit namočit a projet tím ten mezizubní prostor

Genovesa
Extra třída :D 11235 příspěvků 12.02.18 22:00

@Malaga Ne, to mi nedoporučil. Já sama jsem používala Elmex gelee kdysi, tak mu ještě zavolám a zeptám se. Děkuji za radu.

Malaga
Generální žvanilka 24859 příspěvků 12.02.18 22:05

My to rodicum doporucujeme a chvali si to… tak uvidis ;)

Genovesa
Extra třída :D 11235 příspěvků 12.02.18 22:25

@Malaga Děkuju, a to pomáhá i na počínající zubní kaz? Zastavit ho?

Malaga
Generální žvanilka 24859 příspěvků 12.02.18 22:39

Jj muze tam nastat remineralizace, tusim ze to snad pisou i v pribalovem letaku…ale ceny na netu maji velke rozmezi…nektere ordinace to prodavaji za 600 i kdyz se to sehnat o dost levneji…

Genovesa
Extra třída :D 11235 příspěvků 12.02.18 22:52

@Malaga Takže ten zubní kaz se ještě v tomto stádiu dá zvrátit? Já se bojím, aby se jí pak nekazily už trvalé zuby, co má, zubaři ale věřím, je to poctivec. Jak to tu čtu, většinou to jede dál velmi rychle :?.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31657 příspěvků 12.02.18 23:13

Já bych rozhodně nechala opravit, co nejdřív. já blb tam taky synovi nechala malý „kazíky“, co ho nebolely, a až vloni v létě, kdy už měl tyhle zuby vypadlý, mi při přečtení věty, že „zubní kaz je infekční onemocnění“ došlo, proč měl syn v době poté, co mu kazy zjistili, a celou dobu, než mu tyhle zuby vypadly, jeden kaz za druhým, a tolik si s tím vytrpěl, z jednoho takovýho malýho kazíku se do chvilky po vyčištění bakterie rozlezou po celý puse, a úřadují. syn přišel o 3 zuby, další 3 zaplombovaný, během asi 2 let, smaý záněty, 2 mu rvali v zánětu s obrovskou bolestí, jakmile tyhle jedničky vypadly, tak rapidní zlepšení, za ten rok a půl, co je nemá, jeden malej kaz.

Genovesa
Extra třída :D 11235 příspěvků 12.02.18 23:21

@slavuska1 no on ten její kaz ani já nepoznám, zubař není lajdák, tož nevím. :nevim:

zrezlá plechovka
Kecalka 357 příspěvků 12.02.18 23:40

Počínající zubní kaz by měl jít vyléčit přístrojem HealOzone. Ve vybavenějších zubních ordinacích ho mají.

Pam12
Echt Kelišová 8465 příspěvků 13.02.18 00:05
@Genovesa píše:
@Malaga Děkuju, a to pomáhá i na počínající zubní kaz? Zastavit ho?

Ano, synovi tři kazy ozonovali + jsme potírali tou pastou a kazy se zastavily a už 3 rok v pohodě. Zasáhlo se to a má tam vidět jen takový flíčky.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 13.02.18 06:01

Jako prevenci ho muzes nechat vyplachnoutm pusu peroxidem vodíku, ony ho ty bakterie co zbusobuji kazy nemají rady a umírají po nem.

Genovesa
Extra třída :D 11235 příspěvků 13.02.18 06:53

Děkuji

Malaga
Generální žvanilka 24859 příspěvků 13.02.18 07:07
@Marie432875 píše:
Jako prevenci ho muzes nechat vyplachnoutm pusu peroxidem vodíku, ony ho ty bakterie co zbusobuji kazy nemají rady a umírají po nem.

Fakt byste nechala 6 lete dite vyplachovat pusu peroxidem?

alisekR
Kelišová 5276 příspěvků 13.02.18 07:19

No já jsem zářný příklad, kdy se kaz na zubu zastavil, mám ho vzadu na 7. Ale udělal se mi tam velký hnědý flek, vypadá jako piha, je přes celou boční stranu stoličky. Že je to zastavený kaz mi řekl, můj nový zubař, je to machr, co pracoval u Šmuclera na klinice. Můjo osobní dojem, jak jsem ho zastavila je, že v té době jsem hodně žvýkala žvýkačky a často si tu žvýkačku v práci právě schovávala k tomuhle zubu. :D

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >