Pocit bezmoci-maturita, autoškola

Anonymní
1.3.21 11:11

Pocit bezmoci-maturita, autoškola

Zdravím, asi se potřebuji jen vypsat. Letos maturuji a zároveň dělám ještě autoškolu (dělám jí už rok). Mám momentálně pocity hrozné beznaděje, vím, že tohle prožívá teď snad úplně každý v téhle době, ale já už tohle přestávám zvládat. Na maturu mám pocit, že nic neumím, nejsem vůbec připravená a jen když na ní pomyslím, tak se mi zvedá žaludek, a s autoškolou tak samo, jestli nedám teď zkoušky, budu dělat asi řidičák spolu s maturitou. O výškách ani nemluvím raději… Hrozně moc se bojím toho, co bude. Jsem hrozně znechucená ze všeho, a ještě tomu všemu přidává to, že jsme teď všichni zavření jak v kleci, nemůžeme žít, ale snad jen přežívat. Je teď taky někdo ve stejné situaci? Jak to zvládáte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.3.21 11:14

Čeká mě během jednoho měsíce porod, státnice a přijímačky na magisterský obor. Do toho chystání výbavy na mimino, rekonstrukce domu, péče o domácnost a psa.

Důležitý je se z toho neposrat. Ono to nějak dopadne. Na maturitu se prostě uč a to stejné příprava na přijímačky. Autoškolu v nejhorším uděláš až na další pokus. Nebudeš první ani poslední. Důležitý je zbytečně nepanikařit a nestresovat.

• Citovat
  • Nahlásit
1484
1.3.21 11:32

Nic z toho mě nečeká, ale manžel je v Německu a domu nemůže, protože by ho nepustili zpátky do práce. Máme malé dítě a psa. Vše tu zvladam obstarat, ale už jsem po roce téhle situace taky totálně na nervy, nepřijde mi už, ze bych viděla to světlo na konci tunelu. Jsem naštvaná na to, co se děje a co s námi dělají, ze se nic nesmí a chybí mi normální život.
Chápu te, radu nemám, nezbývá než čekat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1044
1.3.21 11:32

Hele nadech vydech, jestli ti uz bylo 18nact tak si klidne dej malyho panaka na uklidneni…

Maturu jsem se ucila tenkrat az o svataku (krom laborek, to jsme meli cca mesic predem) a nejak jsem ji dala. Pokud vylozene nejses tupa a nedelala jsi ve skole bordel aby si nejaky ucitel na tebe nezasedl tak klidek, u nas to nedal jeden clovek (ten co delal fakt bordel).
Co se autoskoly tyce tak jet porad dokola ty otazky a pak uvids hlavne na jizdach jak pak dopadnes.

A vysokou, pokud uz vis kam bys chtela, koukni na podminky prijimacek a pripadne se priprav, ze tohle budes resit az po mature.. ono se to stejne neda resit vsechno zaroven :)
a neboj, dali to jiny das to taky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.3.21 11:38

S maturitou jsem měla stejný pocit i bez covidu, moc dobře si to pamatuju. I z autoškoly, ale výrazně menší. Jen jsem měla tu možnost si povolit, užít si, pobavit se… což v této době je omezené a tím pak ty výzvy vypadají ještě těžší, než dřív. Choď hodně na procházky, začíná jaro, už jen to ti může pomoct. Uč se, ale zase se v tom neutop, oni ti pak učitelé pomohou. :) všichni vědí, že to máte těžké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
231
1.3.21 12:03

Co se stane, když to nedáš? Upřímně, a nemyslím to zle, celkem nic. Když nedáš maturu, půjdeš v září. Prostě o nic nejde. Jasně chceš na to být připravená, ale v tom ti přece nikdo nebrání, jen je to složitější.
Autoškola je blbá, protože tam jde hlavně o praxi a když se nejezdí, tak člověk vyjde ze cviku. A taky tam jde dost o prachy, kterých teď nikdo moc nemá. Tady to chce trošku rozvážit jaké jsou možnosti (teď asi žádné) a třeba nějak komunikovat - slevu, extra jízdy, doučování před zkouškama…
A vysoká, když se nedostaneš, půjdeš na rok pracovat a za rok to zkusíš znova. Takových už bylo.

Hlavně si v hlavě vypni ten zajetý model autoškola, matura, vysoká, práce, první dítě, dovolená u moře, druhé dítě… Promiň, přeháním. Ale prostě máš v hlavě zajetý nějaký model, který tady byl vždycky a byla to normálka. Tohle si prostě vypni, teď je všechno jinak a trvat na nějakých bývalých způsobech je cesta do pekel. Musí se fungovat alternativně a přizpůsobovat se situaci. Nic jiného teď nejde.

Život prostě není vždy takový, jaký si ho nalajnujeme. Bohužel pak máme frustraci z toho, že po té lajně se jít nedá. Když to nejde zleva, tak je prostě třeba to zkusit zprava :) A nebo se prostě vrátit a všechno přehodnotit, zda to má smysl. A prostě je doba, která mění zažité způsoby a zvyklosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
1.3.21 12:09

Chápu tě, já loni dělala v době covidu státnice, psala diplomku a byla jsem úplně na nervy. Dnes mám „pouze práci“ a zvládám to snad ještě hůř než před rokem, kdy mě čekaly tyhle věci.
Rozděl si učení se na předměty- každý den 2 otázky, nech si rezervu tak týden na opakování. Maturita není nic náročného, určitě to zvládneš :kytka: Uvidíš, že pak si řekneš, jaká to byla fraška.
Každý den si taky pusť nějaký film/seriál, běž na procházku, zavolej si přes skype s kamarády a uvidíš, že to bude fajn :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14288
1.3.21 12:13

Neboj to dáš, pokud se učíš, bude to bez problému.
Já maturovala loni, byla jsem dálkař, doma 2 malé děti a domácnost..Jelikož to začínalo, žádnou distančku jsme neměli, jen asi 3× jsme měli seminář z aj ve škole.
Učit jsem se pořádně začala až když řekli, že maturity opravdu budou, takže jsem měla asi měsíc na všechno. Dala jsem to s přehledem. Nepropadej panice, pěkně studuj a dáš to levou zadní :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10656
1.3.21 12:41
@Anonymní píše:
Zdravím, asi se potřebuji jen vypsat. Letos maturuji a zároveň dělám ještě autoškolu (dělám jí už rok). Mám momentálně pocity hrozné beznaděje, vím, že tohle prožívá teď snad úplně každý v téhle době, ale já už tohle přestávám zvládat. Na maturu mám pocit, že nic neumím, nejsem vůbec připravená a jen když na ní pomyslím, tak se mi zvedá žaludek, a s autoškolou tak samo, jestli nedám teď zkoušky, budu dělat asi řidičák spolu s maturitou. O výškách ani nemluvím raději… Hrozně moc se bojím toho, co bude. Jsem hrozně znechucená ze všeho, a ještě tomu všemu přidává to, že jsme teď všichni zavření jak v kleci, nemůžeme žít, ale snad jen přežívat. Je teď taky někdo ve stejné situaci? Jak to zvládáte?

Kdyz nejde o zivot, jde o houno.
Nervy ma u matury kazdej, ale je to zbytecny, hlavni je se z toho nepos.at. Co se muze stat horsiho, tak to udelas napodruhy, to same autoskola. Jsi mlada, mas milion moznosti a hlavne spoustu casu, o nic nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14278
1.3.21 13:08

Tyhle pocity jsem měla i bez Covidu. Nicméně chápu, že je to ještě zhoršené celou situací. Hodně se uč, ale zároveň si dávej i hodně pauz (třeba si půl hodinky zacvič nebo si čti, koukni na díl seriálu), poté určitě 1× denně procházka alespoň hodinu ať si vyčistíš hlavu.

Nejsi sama kdo maturuje za této situace, určitě to dáš :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
2.3.21 00:24

Ber to jako přípravu na VŠ :D to je skoro celé o samostudiu i bez distanční výuky. Aspoň z toho pak nebudeš tolik šokovaná. Já osobně se nikdy až do maturity pořádně neučila. Vlastně možná ani na tu maturitu ne. Až na VŠ jsem zjistila že se vlastně učit vůbec neumím. No a zkus se na to podívat občas aspoň trochu pozitivně. Vím že je to totálně naprd. Ale co bys dala za to nemuset chodit do školy když jsi byla třeba malá. To je teda moje věta pro uklidnění když nemůžu do školy (vš). Věř tomu že u maturity budou víc přivírat očko když jste neměli možnost chodit do školy. A autoškola, hlavně si nic nedělej z jízd. Tam by se nikomu nevyplatilo kdyby to všichni dělali na poprvý. Aspoň na potřetí, abychom si připlatili. Přeju pozitivní myšlení :) Maturita je ještě daleko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 05:04
@Anonymní píše:

Ahoj,

jsem pravě ve velice podobné situaci. Letos též maturuji a začínám pomalu, ale jistě šílet asi jako ty. Připadá mi, že z distanční výuky si neodnáším vůbec nic.. takže se na to snažím nějak připravit sama. Ještě jsem se nezačala ani učit. Zároveň mě docela znepokojuje představa, že bych maturitu nedala hned na poprvé, jako nic se nestane, ale asi bych měla pocit selhání a to mě vždycky nakopne k tomu něco jít dělat. ;) Je to fakt moc těžké, maturanti a závěrečné ročníky celkově jsou MŠMT už pro smích a pochopení nebo nějakých úlev se opravdu asi už nedočkáme.. Musíme tedy najít sílu v sobě a využít ji.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat