Pocit na zvraceni při usínání

15
3.7.20 00:18

Pocit na zvraceni při usínaní

Dobrý den, už nevím co dělat začalo mi to minulý rok, kdy při usínaní se mi navalí na zvraceni že musím otevřít oči…pak jsem zjistila že při rožlé lampičce usnu bez problému nedokázala jsem usnout na břichu, ale když se probudím v noci už si můžu lehnout jak chci a klidně i po tmě…a teď se mi to po delší době vrátilo i přes to že usínám při světle mám zase každy den strach se jen pokusit zavřít oči. Nevíte co by to mohlo být mam opravdu strach jen zavřít oči :,( jak je mi to nepříjemné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21124
3.7.20 06:48

To máš závrať, proto nával na zvracení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13654
3.7.20 08:01

To zní jako vertigo/závrať - zajdi za praktickým lékařem, nech ho udělat základní vyšetření (zejména kardiologická) a případně tě poslat dál na neurologii a ORL. A taky se hodí nevynechat gastro, protože by to teoreticky mohl dělat i reflux, i když ten by to neměl vázaná na tmu/světlo.

Další variatnou, kterou je potřeba vzít v úvahu (poté co se vyloučí všechno ostatní) je příapdná spánková paralýza, která může být spojená se stresem/úzkostí.

Zkrátka - něco se děje, a pokud se diagnostikuje příčina, dá se to řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
3.7.20 10:34
no to mi přijde ale fakt dlouho se mi to nedělo a teďka se mi to vrátilo jenže teď mi to děla i u světla, par dní zpět se mi to stalo jednou a usnula jsem, ale teď kvůli tomu už nemůžu spat :(
@Ou píše:
To zní jako vertigo/závrať - zajdi za praktickým lékařem, nech ho udělat základní vyšetření (zejména kardiologická) a případně tě poslat dál na neurologii a ORL. A taky se hodí nevynechat gastro, protože by to teoreticky mohl dělat i reflux, i když ten by to neměl vázaná na tmu/světlo.

Další variatnou, kterou je potřeba vzít v úvahu (poté co se vyloučí všechno ostatní) je příapdná spánková paralýza, která může být spojená se stresem/úzkostí.

Zkrátka - něco se děje, a pokud se diagnostikuje příčina, dá se to řešit.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama