Pocit nespravedlnosti - otec se nestará

Anonymní
16.1.20 20:13

Pocit nespravedlnosti - otec se nestará

Mám takový psychický problém. Mám dítě s chlapem který se vůbec nestará. Neplatí výživné ani na mě, ani na dítě, s ničím nepomáhá. Odešel ode mě ještě než se dítě narodilo. Mně kvůli těhotenství zaměstnavatel neprodloužil smlouvu, přišla jsem o práci, dostala se do potíží, těhotná jsem lepší práci nesehnala. Potrat otec dítěte odmítl, ani já jsem potrat nechtěla, ale uvažovala jsem o tom, on to zavrhl. Ovšem nechal mě na vše samotnou. Výživné vymáhám, ale bezúspěšně, má platit na mě i na dítě, ale neplatí nic. Jednou za půl roku pošle dvě stovky. Jsem na tom finančně špatně a všichni mi za to strašně nadávají, proč máš dítě v takové situaci, proč sis vybrala takového partnera, proč sis s ním pořídila dítě, je to tvoje zodpovědnost jej uživit, tvoje chyba, tvoje vina. Když řeknu že s kojencem a bez hlídání toho moc nezmůžu a že mě i dítě má živit otec který si to dítě se mnou pořídil, každý na mě hledí že to snad nemyslím vážně. Dítě bylo plánované, zvrtlo se to poté, co jsem už těhotná zjistila, že otec dítěte občas bere drogy a pak vyšly najevo další špatnosti. Chtěla jsem aby s tím přestal a dala mu na výběr drogy nebo rodina. Čekala jsem že si vybere rodinu, no vybral si drogy. Je bez práce. Vím že to bude znít zvláštně, ale celé ty tři roky vztahů jsem o tom neměla ponětí. Léčit se nechce, jemu to vyhovuje. Smířila jsem se s tou situací, ale nemůžu se přenést přes to, jak na mě ostatní hází vinu, že já jsem si vybrala jeho, já si pořídila dítě, já ho musím uživit. Copak on si mě nevybral? On si dítě nepořídil? Nemá polovinu povinností, zodpovědnosti? Nevadí že mám finanční problémy protože on neplatí výživné na mě ani na dítě a díky těhotenství s naším společným dítětem jsem já přišla o práci? On dal pak sám výpověď a dělá na černo aby se u soudu vyhl trestu za neplacení výživného. Tvrdí že mu to pomůže. Tento soud ještě nebyl jelikož 2× za rok pošle pár korun a zase se to odloží. Mám pocit že to sbalování viny jen na mámu dítěte není fér. Kamarádky mi říkají že se to tak prostě bere, přitom u těch soudů se stále poukazuje že otec má stejná práva (a povinnosti ne?) :( Prosím jestli se někdo cítí stejně, napište mi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14193
16.1.20 20:18

Tezka situace. Hlavne me zarazi, ze nemas podporu sve rodiny :nevim: Co rodina otce ditete? Prarodice z jeho strany taky nemaji zajem? No, nez nechavat dite s fetakem, radeji at zajem nema. A pokud on neplati, muzes pozadat o stanoveni vyzivneho od jeho rodicu. Treba by to u soudu klaplo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3978
16.1.20 20:19

Vsak ma povinnost ale vybrala sis holt takoveho chlapa od ktereho neuvidis ani korunu je treba se s tim smirit. Chudak dite..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7532
16.1.20 20:20

Musíte mít vůči těmto lidem argumenty. Omlátit jim je o hlavu a o víc se nestarat. Narovinu jim říct, že borec zdrhnul, bere drogy, nepracuje a vy se snažíte vymoct peníze co vám systém dovoluje (netvrďte mi, že když za rok pošle pár korun, tak to nemůžete exekučně vymáhat apod. ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4238
16.1.20 20:23

Přesně stanovit výživné od jeho rodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20751
16.1.20 20:37

Zkus zajít na OSPOD- orgán sociálně- právní ochrany dětí, neboli sociálka.
Tam by Ti měli poradit, na co máš nárok.
Přeji aby se to vše vyřešilo co nejlépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5367
16.1.20 20:39

Jakou má pozici otec a plat? Abychom mohly teoreticky stanovit výši vyživného…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7741
16.1.20 20:42

No strašná situace. Ale když se plánuje dítě tak by si měla počítat s tím, že se s otcem dítěte může cokoliv stát a mít nějakou finanční rezervu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.20 20:46

@Cenarius jemu dali exekuci na plat a on odešel z práce. Teď je na úřadu. Oficiálně bez příjmu a majetku. Být kde bydlí patří jeho otci. Rodina pomáhá, ale hodně vyčítá a svaluje to na mě, nikdo neřekne jemu aby se staral, platil, pomáhal, já musím, já jsem matka. Pro dítě to dělám, nevykašlala bych se na něj, ale je nespravedlivé, že každý si do mě rýpne, že jsem si vybrala špatného chlapa, nemám pro dítě dost peněz, nemám se kam vrátit do práce. Ale že na tom mám úplně stejný, snad i větší podíl viny táta dítěte, to nikdo neřeší.

• Citovat
  • Nahlásit
5367
16.1.20 20:46
@JancaS84 píše:
No strašná situace. Ale když se plánuje dítě tak by si měla počítat s tím, že se s otcem dítěte může cokoliv stát a mít nějakou finanční rezervu.

To je pravda. Znám případ ženy, která chtěla mít dítě až po svatbě, kdyby se s otcem dítěte něco stalo, aby měla nárok na vdovský a sirotčí důchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.20 20:48

@Božislava on teď dělá v nějaké dílně, jenže bez smlouvy. Oficiálně je na úřadu práce a právník mi řekl že se to těžko prokazuje. A dřív jak po čtyřech měsících co nepošle vůbec nic prý nemůžu ani nic dělat. Pak mu pošlu výzvu, on pošle naposled 200kc třeba a zase půl roku nic.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.20 20:51

@Božislava vím že jsem byla asi zamilovaná, zaslepená, málo praktická, připouštím svůj podíl na tom všem, ale vadí mi hrozně, že každý chce ode mě abych nešla zodpovědnost za to jakého jsem já dítěti vybrala otce, přece se dva lidi spolu potkají a spolu si pořídí dítě, na si nekoupila jeho sperma v obchodě. Přijde mi to zkrátka tak že on nic a na mě to má vše padat?

• Citovat
  • Nahlásit
5367
16.1.20 20:54
@Anonymní píše:
@Božislava on teď dělá v nějaké dílně, jenže bez smlouvy. Oficiálně je na úřadu práce a právník mi řekl že se to těžko prokazuje. A dřív jak po čtyřech měsících co nepošle vůbec nic prý nemůžu ani nic dělat. Pak mu pošlu výzvu, on pošle naposled 200kc třeba a zase půl roku nic.

To už je skoro klasika, nejsi jediná. Jeden to taky tak dělal a oficiálně byl bezdomovec a bez práce a dělal na černo a bydlel na černo a to se těžko dokazuje. A on navíc stejně umřel, tak po něm ta žena nemá lautr nic. Přitom ho mohla dokopat aspoň ke svatbě ( 5let žili spolu na psí knížku ), jenže ona řekla, že papír nepotřebuje. Teď by mohla aspoň něco mít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5367
16.1.20 20:57
@Anonymní píše:
@Božislava vím že jsem byla asi zamilovaná, zaslepená, málo praktická, připouštím svůj podíl na tom všem, ale vadí mi hrozně, že každý chce ode mě abych nešla zodpovědnost za to jakého jsem já dítěti vybrala otce, přece se dva lidi spolu potkají a spolu si pořídí dítě, na si nekoupila jeho sperma v obchodě. Přijde mi to zkrátka tak že on nic a na mě to má vše padat?

tvoje logika má opodstatnění, ale co naděláš. Příroda to tak udělala, že rodí žena, je to nespravedlivé, ale prostě to tak je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10570
16.1.20 20:58

Můj ex výživné posílá, ale pocit nespravedlnosti mám taky.
Už několikrát osekal péči, osekal peníze, když se mu nechce, tak se prostě nestará. Všechno musím řešit já.
Teď zrovna aktuálně vzal dítě ze školky bez čepice, pak ho tam zase bez té čepice druhý den dal, a když se ozvu že ji měl hledat už ten první den, kam se ztratila, tak tvrdí, že to má řešit školka nebo já. Je to pitomost, ale krásný obrázek toho, jak to má na háku.
On se starat může, já musím.
Pořád se všude omílá, jak mají otcové práva, ale aby měl povinnost se o dítě taky starat, to ne. Fakt mě to štve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat