Pocit zadní rýmy a bolesti hlavy

Anonymní
12.1.21 11:22

Pocit zadní rýmy a bolesti hlavy

Dobrý den, hledám někoho, kdo by mi dokázal poradit.
Už asi 3 roky trpím na pocit zadní rýmy, postupem času už je to k nevydržení. Ráno vstanu a mám hned ucpaný nos- nejde nic vysmrkat, celý den mám pocit stíkajícího hlenu krkem a doprovází to hrozný tlak za okem a tepání ve spánku, bolesti hlavy. Byla jsem už u několika doktorů, pokaždé mi je řečeno, že to nic není, že to bylo těhotenstvím, že to je alergie- nemám na nic alergii, že si to vymýšlím a bůh ví co ještě. Vyzkoušela jsem různé kapky, prášky na alergii, výplachy konvičkou, inhalování, nic mi nezabírá. Potřebuju fungovat, chci si užívat každý den naplno, chci být zdravá, místo toho vše dělám s tímto pocitem už na “umření”. Prošel si tímto problémem někdo, kdo by mi dokázal poradit co s tím?
Prosím anonym skrz zdravotní informace.
Děkuju moc!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14921
12.1.21 11:40

U jakých doktorů si byla?

Tedy - co ti řekli konkrétně na alergologii, co ti řekli na ORl (dělali ti výtěry a kultivace) a viděl tě neurolog?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 11:51

@Ou Byla jsem pouze u obvodní a u několika doktorů ORL, jelikož je doba jaká je a jsem na mateřské a předtím jsem byla furt v práci, nešlo/nejde všechno obíhat. Nikdy mě nikam neposlali, pokaždé mám na doktory smůlu a udělají semnou rychlý proces. Vloni jsem byla na krvi a na rtg dutin, prý nic. Naposledy mi bylo řečeno reflux jícnu, po léčbě se žádná změna nedostavila. Alergii jsem na nic nikdy neměla, po vyzkoušení kapek, které by pomohly, kdyby to byla alergie také nic.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 11:58

Určitě musís k neurologovi, můžeš mít Clastrový bolesti hlavy. Tlak za okem a tepání ve spánku důvěrně znám. Manžel si tímto martíriem prošel 3,5 roku. Nakonec vybojoval injekci, kterou ale strašně nerada hradí VZP. Takže určitě potřebuješ neurologa, který na základě vyšetření udělá buď CT mozku nebo magnet. rezonanci. Držím palce :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
12904
12.1.21 11:59

Prvni me napadly dutiny, ale pises, ze ty jsou OK. Pokud neustale strikas do nosu spreje, muzes mit uz chronicke potize.

Hlava by mohla byt i od hormonalni nerovnovahy :nevim: Ale k tomu nesedi ten pocit zdurenych dutin.

Zkusila bych pozadat praktika o CT hlavy a dutin :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1575
12.1.21 12:30

Zkusila si Sinupret? Na zadní rýmu to nejlepší ;). Každopádně vydupala bych si pořádné vyšetření, jak píšou výše - CT, magnetickou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14921
12.1.21 12:37
@Anonymní píše:
@Ou Byla jsem pouze u obvodní a u několika doktorů ORL, jelikož je doba jaká je a jsem na mateřské a předtím jsem byla furt v práci, nešlo/nejde všechno obíhat. Nikdy mě nikam neposlali, pokaždé mám na doktory smůlu a udělají semnou rychlý proces. Vloni jsem byla na krvi a na rtg dutin, prý nic. Naposledy mi bylo řečeno reflux jícnu, po léčbě se žádná změna nedostavila. Alergii jsem na nic nikdy neměla, po vyzkoušení kapek, které by pomohly, kdyby to byla alergie také nic.

Blbý no.

hele na tu alergologii se objednej + se vnuť na neurologii. Oboje ambulantně, ne do nemocnic kde jsou omezené služby. ona to může být třeba jinak nepříznaková intolerance na nějaké potraviny atp.

jinak teda určitě neuškodí upravit prostředí doma.

pokud máte vlhčí barák, tak je potřeba důkladně zkontrolvoat jestli tam někde nejsou plísně.
Pokud máš spíše sušší vzduch doma (panelák/činžák) tak určitě chceš zvlhčovač vzduchu a vlhčit, aby se lépe dýchalo.

pokud to ráno je horší než jindy, tak taky vyměń matrace, lůžkoviny a ložní prádo za hypoalergenické a alesoń do ložnie pořiď čističku vzduchu s hepafiltrem.

Zkus jesti se ti nebude spát lépe s vyššími polštáři pod hlavou.

To proplachování konvičkou se slanou vodou ráno a večer, dlouhodoběji nepomáhá? Případně třeba slaným šalvějovým odvarem. Chce to vydržet alespoň měsíc.

Až to půjde, tak bych taky chodila do sauny - ideálně do parní, tak jednou týdně.

Medicínské zdroje uvádí úlevu u chornické zadní rýmy při dlouhodobém užívání vyšších dávek guaifenesinu, s tím že uvádí 1200-1800 mg - to by znamenalo koupit guajacuran a 3 denně brát 3 tabletky a to alepsoń 3 týdny. Maximální dávka je 12 tablet denně. Pokud by tě moc tlumil, tak užívej méně přes den a víc před spaním.

K tomu přidat 200 mg hořčíku ráno a večer denně. A hlídat si pitný režim, chceš opravdu postupně během dne vypít okolo 2.5 tekutin. Ideálně aby z toho byl velký hrnek bezového čaje ráno a večer - dá pít dlouhodově a klidně si do něj můžeš přidat med a citron.

Během toho pokusu to chce omezit alkohol a pokud bereš nějaké léky na bolest, uklidnění či spánek, nebo máš nějaké trable s ledvinami a nebo autoimunitnámi poruchami, tak to žádném případě nezkoušet bez konzultace s lékařem. Ono teda i tak by to chtělo probrat s praktikem, ne užívat volně prodejné přípravky ve vyšším množství podle rad z internetu…

Jo - nedělej to pokud kojíš a nebo jsi těhotná.

V případě že po třech, čtyřech týdnek pokusů s guajacuranem se budeš cítit lépe, prober to s praktickým lékařem, jestli a jak máš pokračovat. Ale nejdřív to chce mít vyoučeno z alergologie a neurologie jiné příčiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 12:41
@Anonymní píše:
Dobrý den, hledám někoho, kdo by mi dokázal poradit.
Už asi 3 roky trpím na pocit zadní rýmy, postupem času už je to k nevydržení. Ráno vstanu a mám hned ucpaný nos- nejde nic vysmrkat, celý den mám pocit stíkajícího hlenu krkem a doprovází to hrozný tlak za okem a tepání ve spánku, bolesti hlavy. Byla jsem už u několika doktorů, pokaždé mi je řečeno, že to nic není, že to bylo těhotenstvím, že to je alergie- nemám na nic alergii, že si to vymýšlím a bůh ví co ještě. Vyzkoušela jsem různé kapky, prášky na alergii, výplachy konvičkou, inhalování, nic mi nezabírá. Potřebuju fungovat, chci si užívat každý den naplno, chci být zdravá, místo toho vše dělám s tímto pocitem už na “umření”. Prošel si tímto problémem někdo, kdo by mi dokázal poradit co s tím?
Prosím anonym skrz zdravotní informace.
Děkuju moc!

Kočko, potřebuješ hlavně na neurologii, věř mi.

• Citovat
  • Nahlásit
6
12.1.21 12:48

Moji pětiletou dceru trápí to samé. Každé ráno se probouzí s ucpaným nosem, neustále jakoby pokašlává, ale není to typický kašel, jen jako by ji v krku něco vadilo. Doktorka říkala že je to přes zimu '' normální ''. Jak se teď hodně topí, tak je suchý vzduch a to dráždí sliznici. Dcera je i alergik a ekzematik. Co jí pomohlo tak byl dithiaden, ale ten nelze užívat dlouhodobě. Měla i aurius (nebo tak něco), ale ten nepomohl vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
12.1.21 12:57

Také mám dlouhodobě problémy se zadní rýmou a bolestí za okem. Zrovna dnes mi přišel guajacuran, tak vyzkouším. Jinak proplachuji konvičkou, používám obličejovou saunu, křen, med se skořicí, ráno vodu s citronem, křemelinu a další věci a stejně nic. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12904
12.1.21 13:10

@maky 1993 A vysetreni v pohode? Protoze ja vim, ze mam chronicke zmeny v dutinach, polyp a posunutou nosni prepazku :? Operativnimu zakroku odolavam, i kdyz pres zimu me vice dnu z toho hlava boli nez neboli :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
12.1.21 13:23

@cecetka Já mám právě přepážku taky křivou, kdysi se jen na Orl doktor ptal, zda to mám po úrazu nebo od narození a dál to neřešil. :nevim: Potom jsem byla jinde na Orl a tam mi dělala doktorka stěr, ale bylo to v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 16:01

Dnes podle CT dutin zjistili, ze ty mám úplně čisté a průchozí, ze prý to je na neurologii nebo na oční skrz ten tlak jen za jedním okem. Ale i tak jsem tam byla 2 hodiny a opět vlastně nevím, co mi je. Na neurologii to nikdo nebral a musela jsem domu skrz miminko. Děkuji všem za reakce, snad se z toho brzo nezblázním. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 16:11
@Anonymní píše:
Určitě musís k neurologovi, můžeš mít Clastrový bolesti hlavy. Tlak za okem a tepání ve spánku důvěrně znám. Manžel si tímto martíriem prošel 3,5 roku. Nakonec vybojoval injekci, kterou ale strašně nerada hradí VZP. Takže určitě potřebuješ neurologa, který na základě vyšetření udělá buď CT mozku nebo magnet. rezonanci. Držím palce :andel:

A ta injekce udělala prosím co? Je to něco vážného? No pro mě bude těžší, že ta rezonance nebo CT mozku se dělá s kontrastní látkou, je lepší mít pak klid a být s doprovodem, neřídit atd. Skrz manželovu práci a miminko to nebude jen tak rychle. :/ děkuju moc za reakci! :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 16:36
@Anonymní píše:
A ta injekce udělala prosím co? Je to něco vážného? No pro mě bude těžší, že ta rezonance nebo CT mozku se dělá s kontrastní látkou, je lepší mít pak klid a být s doprovodem, neřídit atd. Skrz manželovu práci a miminko to nebude jen tak rychle. :/ děkuju moc za reakci! :)

Klastrový bolesti jsou vlastně silnější migrény. Ano injekce pomohla a tlak za okem plus bolest hlavy má maximálně 5krát v měsíci. Předtím měl bolest každý den.. Hrozný to bylo. Jenže tu injekci nedostaneš jen tak :-( musíš splňovat podmínky, tzn. Brát nejdříve léky, který předepíšou a když pak žádná změna, tak pak no, ale je to teda na dlouho. Manžel ji dostal po roce;-( Bylo to hrozný období pro nás pro všechny. Držím palce.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat