Pocit zborceného spodku po šestinedělí

Anonymní
27.7.21 19:58

Pocit zborceneho spodku po šestinedělí

Ahoj holky, mám menší problém. V sobotu mi skončilo šestinedělí, v neděli mi začala „asi“ menstruace - z níž jsem překvapená, jelikož plně kojím. No a abych se dostala k problému - odpoledne mě začalo bodat v pochvě. Bolest je to šílená, ze zacatku se objevovala jednou každých 15 vteřin, teď už je třeba jen jedna za minutu, tak doufám, že brzy odezní úplně. Bolest cítím asi 5 centimetrů od vchodu dovnitř, tak jsem si řekla, že si tam zkusím sáhnout ve sprše. Ve sprše mě čekal šok, zjistila jsem, že mám vnitřek jakoby zborcený a že se mi tam vejde sotva prst :,( na to místo bolesti samozřejmě tím pádem nedosáhnu. Na kontrolu na gynekologii jsem objednaná, ale vezmou mě až 8.tyden po porodu (lékař má dovolenou), takže musím skoro 2 týdny ještě počkat.. Holky prosím uklidnete mě.. Měla jste některá po šestinedělí taky takové bolesti? Co to bylo? A co ten zborcený spodek, je to normální? :,( jsem z toho hotová. Nechápu, jak se tam za dva týdny dokáže se zrcatky dostat doktorka, když se tam nevejde ani prst.. na internetu jsem našla nějake články o prolapsu dělohy, což mě moc neuklidnilo, spíš naopak… díky za případné odpovědi…a prosím o anonym, nebo smazat

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2142
27.7.21 20:30

Hele, já nevím, ale nelíbí se mi to. Hlavně teda ta bolest… Určitě bych se nechala zkontrolovat v nemocnici. Zavolej si tam, že máš bolesti a domluv se s nimi… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1823
27.7.21 20:31

Zajela bych k jinemu gynekologovi nebo na pohotovost, jestli tě to fakt bolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24560
27.7.21 20:41

Jela bych do nemocnice, ideálně tam, kde si rodila, ať na tebe kouknou. S tim pocitem zkušenost nemám, ale bolest není v pořádku (pokud to nejsou klasické ms bolesti).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
27.7.21 20:47

Ahoj zakladatelko,
nemusí to být prolaps dělohy, ale spíše cystokéla či rektokéla, více info najdeš např. zde:
https://porodnitrauma.cz/prolaps/
Jak velké jsi rodila miminko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 21:05

Kvůli té nemoci bych se nechala zkontrolovat raději jinde dříve. Jinak po prvním porodu jsem měla podobný pocit zborcení a při kýchnutí jsem měla několik týdnů pocit, že mi upadne spodek :lol: Ale na kontrole bylo vše ok a srovnalo se to.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 21:10
@Prosteja144 píše:
Ahoj zakladatelko,
nemusí to být prolaps dělohy, ale spíše cystokéla či rektokéla, více info najdeš např. zde:
https://porodnitrauma.cz/prolaps/
Jak velké jsi rodila miminko?

Děkuji moc, proctu si to. Prcek měl 52 cm a 3670gramu.. Porod trval 3 a půl hodiny.

• Citovat
  • Nahlásit
158
27.7.21 21:16
@Anonymní píše:
Děkuji moc, proctu si to. Prcek měl 52 cm a 3670gramu.. Porod trval 3 a půl hodiny.

Trochu tě uklidním, pokud máš cystokélu, či rektokélu, tak se to do půl roku ještě zlepší, naprostá většina vaginálně porodivších má po porodu stupeň č.1, ale neví o tom, necítí to, někdo má už třeba stupeň 2, který se ale může zlepšit na stupeň č. 1, který už tedy nijak nevadí a není cítit (jen esteticky je to vidět).
Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 21:35
@Prosteja144 píše:
Trochu tě uklidním, pokud máš cystokélu, či rektokélu, tak se to do půl roku ještě zlepší, naprostá většina vaginálně porodivších má po porodu stupeň č.1, ale neví o tom, necítí to, někdo má už třeba stupeň 2, který se ale může zlepšit na stupeň č. 1, který už tedy nijak nevadí a není cítit (jen esteticky je to vidět).
Držím palce :kytka:

Děkuji moc za uklidnění :srdce:.. a děkuji i Vám ostatním za rady :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
177
27.7.21 21:56

Ten pocit chápu, měla jsem po kontrole v šestinedělí i diagnostikovanou cystokélu (ruptura 3.st), a teď po roce je to mnohem lepší. Ale bolesti jsem teda neměla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat