Pocit, že jsem špatná matka. Nic nezvládám...

Anonymní
17.8.20 15:38

pocit, že jsem špatná matka.. nic nezvládám

Zdravím. Za dva týdny bude synovi 9 měsíců a vše začíná být náročnější. Od syna se nemůžu ani hnout, protože je velmi akční. Máme obrovský dům, který jsme před porodem zdědili a hodně oprav před sebou. A nějak nedokážu vše skloubit. Když syn usne, tak se snažím uklízet a vařit, ale ne vždy to stihnu a prostě připadám si hrozně, ale kolikrát se těším až malý usne a já vypnu aspon u toho úklidu. Prostě někdy jsem už z toho kolotoče unavená natolik, že mně nebaví ani si s ním hrát. Připadám si prostě hrozně. Hlídání máme jen ze strany mé maminky. A nejhorší je, že nemám podporu v manželovi. Manžel si totiž nepotrpí na uklizený dům. Spíš chce večer, abych se mu „věnovala“. Ale nechápe, že když syn usne, že chci vše rozházené uklfdit a mít občas i čas pro sebe

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3269
17.8.20 15:47

Já už to mám u zadku. Taky nic nestíhám a je mi to jedno. Ono totiž nic neuteče. Bohužel. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14254
17.8.20 15:48

Zkus uklízet i s dítětem, eliminovat vaření a když dítě usne, odpočívej také. A večer se sem tam místo úklidu věnuj manželovi. To je také dost důležité. Důležitější než nablýskaný dům…
S manželem se zkuste domluvit, že si o víkendu vezme dítě ven a ty budeš mít prostor pro sebe. Já měla u prvního dítěte také pocit, že musím mít vše doma dokonalé a dost dlouho mi trvalo to v hlavě přepnout na režim, že se to také občas nezblázní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
874
17.8.20 15:49

Tak buď partner pochopí, že se celý den opravdu neválíš a péče o dítě není dovolená a zapojí se do chodu domácnosti i jinak než penězi a nebo by měl být ochotný někoho na péči o společný domov zaplatit. Pokud nechce ani jedno, tak si musí zvyknout na to, že ho nebudeš mít čas a chuť každý večer opečovávat. Je to jednoduché. Otázka je také, jaké jsou Tvoje a jeho představy o úklidu. Není třeba některé úklidové práce dělat denně. Naopak dítěti drobná nečistota prospěje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5634
17.8.20 15:55

Minimalizovala bych úklid na nutné minimum, případně si dala dítě do nosítka, nebo ho dala do ohrádky, a u toho uklizela/vařila atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
17.8.20 15:55

Myslím, že takhle si připadá polovina ženských včetně mě. Já to taky dřív hrozně hrotila a vše dodělávala po nocích i za cenu, že jsem pak spala 3 hodiny. Teď bude mimi rok a dost jsem polevila. Hlídání taky moc nemáme. Miminu je stejně jedno jestli je doma naklizeno, takže spíš zatím dělám to nejnutnější, přes den se snažím věnovat dítěti a večer mít klid pro sebe nebo i pro přítele. V noci se samozřejmě vyspat. Ten čas sama se sebou fakt potřebuju a čas s manželem je taky důležitější než vyžehleno a vyluxovano. Já pořád doufám že až bude mimi větší, bude to lepší :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8898
17.8.20 15:57

S dítětem NIKDY nebudeš mít uklizeno precizně a hlavně to nemá cenu. Marná práce. Vzdala jsem to a pořádný úklid dělám jednou za čas a běžně denně z toho nejhoršího a i tak děti dost peskuju. Vzdala jsem to částečně a říkám si, že tam za 10let to bude lepší nebo mi to už bude úplně buřt. Když dítě spí, jdi si odpočinout nebo číst. Vař jednoduše a na víc dní i s dítětem a nech ho samostatně pohybovat se v bezpečném prostředí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7366
17.8.20 16:02
@Anonymní píše:
Zdravím. Za dva týdny bude synovi 9 měsíců a vše začíná být náročnější. Od syna se nemůžu ani hnout, protože je velmi akční. Máme obrovský dům, který jsme před porodem zdědili a hodně oprav před sebou. A nějak nedokážu vše skloubit. Když syn usne, tak se snažím uklízet a vařit, ale ne vždy to stihnu a prostě připadám si hrozně, ale kolikrát se těším až malý usne a já vypnu aspon u toho úklidu. Prostě někdy jsem už z toho kolotoče unavená natolik, že mně nebaví ani si s ním hrát. Připadám si prostě hrozně. Hlídání máme jen ze strany mé maminky. A nejhorší je, že nemám podporu v manželovi. Manžel si totiž nepotrpí na uklizený dům. Spíš chce večer, abych se mu „věnovala“. Ale nechápe, že když syn usne, že chci vše rozházené uklfdit a mít občas i čas pro sebe

Když si potrpí manžel na úklid at pridá ruku k dílu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
17.8.20 16:05

Mám taky náročnější dítě co neumí moc být samo. A to jí budou brzo 2 roky. Ale naučila jsem se to nehrotit. Obědy nám vozí, úklid jenom to základní a velký o víkendu, kdy je přítel doma a za chvíli budu mít konečně i myčku :D. Ze začátku jsem si taky přišla neschopná, že nic nestíhám. Ale pak mi došlo, že mi uklizenej barák nestojí za řvoucí dítě vyžadující pozornost. Teď jsem ve stadiu, kdy si s ní kolikrát jdu odpoledne i lehnout. Však úklid neuteče :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
17.8.20 16:08
@Annabela11 píše:
Když si potrpí manžel na úklid at pridá ruku k dílu…

Píše, že právě nepotrpí, proto asi moc nepomáhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8038
17.8.20 16:09

A tatínek „hlídá“ kdy…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9741
17.8.20 16:10

@Annabela11
Ona píše, že si manžel nepotrpí na uklizený dům, a chtěl by aby byla večer s ním :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
17.8.20 16:12

Ano ať pomáhá i manžel trochu polevit nehrotit to uklidit jen to potřebné a raz za čas pořádně hlavně si nechat prostor pro odpočinek protože ten kolotoč je hrozný znám to taky.. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9741
17.8.20 16:13
@Anonymní píše:
Zdravím. Za dva týdny bude synovi 9 měsíců a vše začíná být náročnější. Od syna se nemůžu ani hnout, protože je velmi akční. Máme obrovský dům, který jsme před porodem zdědili a hodně oprav před sebou. A nějak nedokážu vše skloubit. Když syn usne, tak se snažím uklízet a vařit, ale ne vždy to stihnu a prostě připadám si hrozně, ale kolikrát se těším až malý usne a já vypnu aspon u toho úklidu. Prostě někdy jsem už z toho kolotoče unavená natolik, že mně nebaví ani si s ním hrát. Připadám si prostě hrozně. Hlídání máme jen ze strany mé maminky. A nejhorší je, že nemám podporu v manželovi. Manžel si totiž nepotrpí na uklizený dům. Spíš chce večer, abych se mu „věnovala“. Ale nechápe, že když syn usne, že chci vše rozházené uklfdit a mít občas i čas pro sebe

No, asi se snažíš být ve vešem perfektní a ono to prostě nevychází :mrgreen: Trošku zvolni, jeden večer věnuj manželovi, druhý sobě. Vždyť život přece není jen o naklizeném baráku, to s malým dítětem ani nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
17.8.20 16:16
@arinecka píše:
@Annabela11
Ona píše, že si manžel nepotrpí na uklizený dům, a chtěl by aby byla večer s ním :think:

No jo ale to je taky potřeba. Pak se ti dva odcizí. A k čemu jí bude naklizený dům, když bude chlap hledat pozornost jinde. Neříkám kolem něj lítat, ale třeba si sednout spolu k filmu nebo může chlap jednou donést jídlo z venku a dát si spolu dobrou večeři…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama