Pocit, že nic neumím a nepamatuji si

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marcela 812
Povídálka 26 příspěvků 09.01.19 09:06
Pocit, že nic neumím a nepamatuji si

Zdravím,
jsem v maturitním ročníku a mám takový problém. Nejdou mi se učit otázky z biologie… Biologie me baví, ale nevím, jka se učit rychle a efektivně takove.. Celky. Například na zítra máme na zkoušení 8 otázek a každá má v průměru cca 8 stran. Kdyz si to ctu6, mám pocit, že to přece vím, ale celkově btu otázku neovládám. Nedělají mi problémy úvodní informace třeba o obojzivelnich, ale následný system a zařazování. Nevím, jak se učit tyhle otázky rychle a efektivně. Na zítřek si otázky po pár otázkách čtu už od pondělí a včera jsem měla stále pocit, že nestíhám. Nějaké tipy? Co třeba pomáhá vám u větších celku? :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Heivka
Závislačka 3477 příspěvků 09.01.19 09:14

@Marcela 812 Sednout si s tím v klidu a tichu ke stolu a opisovat to, dělat si zkratkovité výpisky (takovou osnovu látky) a někomu to vysvětlit. To jsou nejúčinnější metody učení, jen to chce opravdu klid aby při tom nehrála hudba nebo televize, mít vypnutý mobil a hlavně pořádně spát a jíst a hodně pít. A každý den se aspoň na půl hodiny jít projít na čerstvý vzduch a vyčistit si hlavu (ideálně taky bez mobilu).

Waterfall
Kecalka 485 příspěvků 09.01.19 09:16

Mně pomáhá fakt to chápat, také mám obor kde jsou slova a zdánlivě nemají logiku. Ale dokud se to učím jako básničku, v hlavě to nemám. Takže pod tím opravdu něco musím mít nebo si pod nějakou kategorii musím uvědomit souvislost a dokázat je dát dohromady, popřípadě si ta slova třeba v duchu spojím čárou. Hlavně ne jen nazpaměť.

Marcela 812
Povídálka 26 příspěvků 09.01.19 09:20

@Waterfall právě se to čj I učit ne nazpaměť, ale ten systém se třeba u druhoústych živočichů hledá blbě no… :lol: :nevim:

Waterfall
Kecalka 485 příspěvků 09.01.19 09:23
@Marcela 812 píše:
@Waterfall právě se to čj I učit ne nazpaměť, ale ten systém se třeba u druhoústych živočichů hledá blbě no… :lol: :nevim:

Ale on tam být vůbec nemusí, důležité je, aby jsi si ho vytvořila ty sama ;)
Jak říkám, já mám obor kde je spoustě věcí je spousta výroků a ani když se nad nimi pracně zamýšlíš, smysl prostě nemají.

Marcela 812
Povídálka 26 příspěvků 09.01.19 09:27

@Waterfall právě se to čj I učit ne nazpaměť, ale ten systém se třeba u druhoústych živočichů hledá blbě no… :lol: :nevim: @Waterfall tak snad jo ještě nějak najdu… Dneska nechci celou noc posedět u učení. Snad při opakování systém najdu. A vy si děláte system na základě nějaké podobnosti? Nebo jak v odborném oboru? :lol:

Marcela 812
Povídálka 26 příspěvků 09.01.19 09:31

@Heivka ven chodím každý den se psem do přírody na cca 45 minut. Ty výpisky ne vždy stíhám

joli31
Kecalka 330 příspěvků 09.01.19 09:34

Tak mě pomáhaly jedině ty výpisky. Mám logickou pamět, co si neodvodím, těžko si pamatuju. takže jsem si musela napsat a třeba barevně zvýraznit to řazení. Navíc to co mi nešlo, jsem měla na stěně naproti stolu, takže jsem na to každou chvilku koukala a opakovala.

Waterfall
Kecalka 485 příspěvků 09.01.19 09:36
@Marcela 812 píše:
@Waterfall právě se to čj I učit ne nazpaměť, ale ten systém se třeba u druhoústych živočichů hledá blbě no… :lol: :nevim: @Waterfall tak snad jo ještě nějak najdu… Dneska nechci celou noc posedět u učení. Snad při opakování systém najdu. A vy si děláte system na základě nějaké podobnosti? Nebo jak v odborném oboru? :lol:

Na netu se tyká.

Nedělám, ten systém je takový imaginární, prostě dokud to tam nezapadne, najednou dává smysl, že neco podle takového kritéria jsou ty a ty, že pod tu kategorii patří to a to. To je důležité pro paměť, že to jen nefotím očima, ale snažím se tomu dát ten smysl aby to zacvaklo.

Proste mi absolutně nefunguje že pod rokem x je tohle, potřebuji tam něco dodat, pochopit a zařadit.
A věř, že na paměť toho bude ještě mnohem více, než maturitní otázky ;) Hlavně klid.

Russet
Extra třída :D 13231 příspěvků 09.01.19 09:40

Já si nejvíc zapamatuju, když to říkám nahlas. Učila jsem se loni (ne teda bižuli) a měla jsem barevné zápisky, hodně jsem podtrhávala důležité věci. Takže kolikrát jsem si i pamatovala, jak to na té stránce mám napsané. Ale učím se nerada. A na zkoušce mám pocit prázdné hlavy :mrgreen:

Russet
Extra třída :D 13231 příspěvků 09.01.19 09:42
@Waterfall píše:
Na netu se tyká.

Nedělám, ten systém je takový imaginární, prostě dokud to tam nezapadne, najednou dává smysl, že neco podle takového kritéria jsou ty a ty, že pod tu kategorii patří to a to. To je důležité pro paměť, že to jen nefotím očima, ale snažím se tomu dát ten smysl aby to zacvaklo.

Proste mi absolutně nefunguje že pod rokem x je tohle, potřebuji tam něco dodat, pochopit a zařadit.
A věř, že na paměť toho bude ještě mnohem více, než maturitní otázky ;) Hlavně klid.

Mně děla problém i zapomenutý nákupní seznam, hlavně že jsem schopná v půlnoci odrecitovat kdejakou básničku.

Marcela 812
Povídálka 26 příspěvků 09.01.19 09:42

@Russet taky zvyznuji a čtu nahlas, ale mám problém hlavně se systémy těch živočichů aby věděla, co ksm patří.. Že to souvisí.

Russet
Extra třída :D 13231 příspěvků 09.01.19 09:44
@Marcela 812 píše:
@Russet taky zvyznuji a čtu nahlas, ale mám problém hlavně se systémy těch živočichů aby věděla, co ksm patří.. Že to souvisí.

A nějaký strom - graf nejde na velký papír udělat?

Waterfall
Kecalka 485 příspěvků 09.01.19 09:48
@Russet píše:
Mně děla problém i zapomenutý nákupní seznam, hlavně že jsem schopná v půlnoci odrecitovat kdejakou básničku.

Na tohle mám paměť dobrou, nějak vše zvládám organizovat bez poznámek, skoro si ani nic nepíšu do diáře, stejně tak si pamatuji co teď chci v IKEA, co v Hornbachu, co chybí za suroviny doma. V kolik kam koho, kdy co vyřídit. To je zrovna to co mi do sebe pasuje a dává smysl, takže netřeba psát :lol:

Heivka
Závislačka 3477 příspěvků 09.01.19 09:50

@Marcela 812 Ty jsou právě pro dlouhodobou paměť zásadní, ony bohužel u učení zkratky nepomůžou protože si to uložíte do krátkodobé paměti a za dva dny tam nic není. Já před každou zkouškou měla až mozoly z opisování a vypisování.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zpověď vdovy po Brabcovi Šárky Rezkové: Deprese a myšlenky na smrt

Zpěvačka Šárka Rezková (49), která se proslavila hitem Borůvková, si v životě... číst dále >

Svědek promluvil o muži, který se pokusil upálit: Muselo to mít souvislost s Palachem

V pátek odpoledne se na Václavském náměstí pokusil o sebevraždu starší muž,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >