Počítá se cestovné v eurech jako část mzdy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 08:55
Počítá se cestovné v Eurech jako část mzdy?

Ahoj, nevíte někdo, jestli se cestovné počítá jako část mzdy?
Zaměstnavatel tatínkovi už dluží za dva měsíce část cestovních nákladů. Je kamioňák, takže má základní mzdu a k tomu zákonem dané diety. A právě část těch diet v eurech mu zaměstnavatel dluží. Má dostat 940 EUR, dostal 300EUR s tím, že víc nemá.
Může i na toto uplatnit okamžité zrušení pracovního poměru z důvodu neplacení mzdy?

Reakce:
jkra
Nadpozemská drbna 26990 příspěvků 11.11.14 08:57

No to jsou diety a ty vyplatit musi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 09:08

Já vím, že je vyplatit musí, jen mě zajímá, jestli i na část nevyplacených diet můžu uplatnit okamžité zrušení pracovního poměru.

JLP
Závislačka 4665 příspěvků 11.11.14 09:10

Myslím, že nemůže - z diet neodvádí žádné daně ani jiné povinné odvody, takže to není součást mzdy…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 09:11
@JLP píše:
Myslím, že nemůže - z diet neodvádí žádné daně ani jiné povinné odvody, takže to není součást mzdy…

akdyž je dluží a evidentně se je nechystá vyplatit?

JLP
Závislačka 4665 příspěvků 11.11.14 09:12
@Anonymní píše:
akdyž je dluží a evidentně se je nechystá vyplatit?

nárokovat si je může, ale nemůže dát okamžité zrušení pracovního poměru pro nevyplacenou mzdu…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 09:17

Takže jestli tomu dobře rozumím, může jezdit celý měsíc 21 dnů mimo republiku a dostat klidně jen 8000 základ a nic nemůže? Musí dát výpověď a další téměř tři měsíce mu téměř zadarmo sloužit a pak se nějak soudit o diety? Tentokrát ho nechal v zahraničí 5 týdnů, 5 týdnů v kamiónu po Evropě, že nemá cestu, aby ho mohl stáhnout domů, pak mu nezaplatil diety.

JLP
Závislačka 4665 příspěvků 11.11.14 09:20
@Anonymní píše:
Takže jestli tomu dobře rozumím, může jezdit celý měsíc 21 dnů mimo republiku a dostat klidně jen 8000 základ a nic nemůže? Musí dát výpověď a další téměř tři měsíce mu téměř zadarmo sloužit a pak se nějak soudit o diety? Tentokrát ho nechal v zahraničí 5 týdnů, 5 týdnů v kamiónu po Evropě, že nemá cestu, aby ho mohl stáhnout domů, pak mu nezaplatil diety.

nemusí dávat výpověď - zaměstnanec může zaměstnavatele žalovat i v průběhu pracovně-právního vztahu. Jen říkám, že nevyplacení diet není ze zákona důvodem pro okamžité zrušení pracovního poměru ze strany zaměstnance.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65115 příspěvků 11.11.14 09:45

Nevím to jistě, ale myslím, že by si mohl nárokovat diety předem, že prostě nemá svoje prostředky… ale na tohle by se chtělo zeptat právníka.

bubli
Kelišová 5545 příspěvků 11.11.14 09:54

Nahrady za sluzebni cesty se do mzdy nepocitaji.
Jestli se nepletu, tak plati, ze pri ceste do zahranici muze zamestnanec pozadovat cast vyloh dopredu a zamestnavatel je povinnen ji poskytnout. Alespon nez se doresi dluh z minule a pripadne vypoved tak muze tatinek pro pristi cesty zadat zalohu na cestovne predem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 10:40
@bubli píše:
Nahrady za sluzebni cesty se do mzdy nepocitaji.
Jestli se nepletu, tak plati, ze pri ceste do zahranici muze zamestnanec pozadovat cast vyloh dopredu a zamestnavatel je povinnen ji poskytnout. Alespon nez se doresi dluh z minule a pripadne vypoved tak muze tatinek pro pristi cesty zadat zalohu na cestovne predem.

no to on mu nedá. A v podstatě se mu směje do obličeje, když nenastoupí do práce, dá mu zetka a s tím pak vyhazov, že nebude moct na pracák a s dietama se s ním prý může soudit. Má být tři týdny venku a týden doma, teď ho tam nechal 5 týdnů, že nemá vytížené auto zpět do Čech a nedal mu diety, takže pracoval celý měsíc 24 hodin denně v kamionu a dostal 8000 zaplaceno :zed: když dá teď výpověď, poběží od prosince, takže ještě listopad, prosinec, leden bude dělat 24 hodin denně za 8000 měsíčně. A pak soudy :zed:

bubli
Kelišová 5545 příspěvků 11.11.14 10:46

Urcite bych se poradila s pravnikem, ale pokud zalohy dopredu odmita vyplatit, pak by mel mit zamestnanec pravo cestu do zahranici odmitnout. To ale neznamena, ze bude mit Acko. Kazdopadne tyhle veci se musi resit vzdy pisemne, tj. pisemne podlozena zadost o zalohu na vylohy, jinak je to slovo proti slovu. Pravnik v tomhle poradi nejlip.

eumedon
Extra třída :D 14436 příspěvků 12.11.14 18:11

Zakladatelce: http://www.poradna-pracovni-pravo.cz/…travneho.php

Doporučují stížnost na inspektorát práce a soud (spřed podáním žaloby doporučuji konzultaci v bezplatném regionálním poradenském centru ČMKOS pro zaměstnance; je třeba především nejméně týden před žalobou vyzvat dlužníka písemnou předžalobní výzvou).

Zkusím ještě pohledat.

Ale co kdyby mu písemně sdělil, že na další pracovní cestu bohužel nebude moci jet, dokud mu zaměstnavatel nevyplatí dluh na předchozích pracovních cestách, protože nemá na cestu dost prostředků?

Moment! Mám jinou radu!!! Zatím tohle: http://kariera.ihned.cz/…acovni-cesta

Smích? Přejde! :mrgreen:

eumedon
Extra třída :D 14436 příspěvků 12.11.14 18:55
Takže slíbené rady:

Zákoník práce, 183 odst. 1
(1) Zaměstnavatel je povinen poskytnout zaměstnanci zúčtovatelnou zálohu až do předpokládané výše cestovních náhrad, pokud se se zaměstnancem nedohodne, že záloha nebude poskytnuta.

Takže zaměstnavatel je povinen poskytnout zaměstnanci před cestou zúčtovatelnou zálohu, pokud se nedohodne, že nebude poskytnuta. Zakladatelčin otec nemá důvod dohodnout se, že záloha nebude poskytnuta, když mu za předchozí pracovní cesty zaměstnavatel dluží mzdu. Takže co může udělat, když mu zálohu neposkytne? Na pracovní cestu nejet, dokud mu ji neposkytne!

Nesplnění úkolu? Ne! Prodlení věřitele! Oprávněný (zaměstnavatel, který je oprávněn vyslat tatínka na pracovní cestu) sám způsobil, že tatínek na pracovní cestu nejel, protože nesplnil svou zákonnou povinnost vyplývající z toho, že jej na pracovní cestu poslal.

Ať toto tatínek konzultuje raději v bezplatné odborové pracovněprávní poradně, nejsem právník, ale podle mne je to tak: Prodlení věřitele (toho, kdo může po povinném vyžadovat splnění povinnosti) je nevyvinutí dostatečné součinnosti oprávněného ke splnění této povinnosti.

Dál - dlužné zálohy: Panu dlužnému zaměstnavateli naskakují úroku z prodlení 8 % p. a + REPO sazba. Ví to? Ale tatínek mu může dlužné úroky velkoryse odpustit, pokud dlužnou částku zaplatí v dodatečné lhůtě stanovené v písemné předžalobní výzvě.

Pokud se tak nestane, obrátí se tatínek na soud, a pak jeho dlužník zaplatí nejen dluh, ale také zákonné úroky z prodlení, soudní poplatky a náklady právního zastoupení, popřípadě další výdaje, spojené s vymáháním. To mu může napsat.

eumedon
Extra třída :D 14436 příspěvků 12.11.14 18:59
@bubli píše:
Urcite bych se poradila s pravnikem, ale pokud zalohy dopredu odmita vyplatit, pak by mel mit zamestnanec pravo cestu do zahranici odmitnout. To ale neznamena, ze bude mit Acko. Kazdopadne tyhle veci se musi resit vzdy pisemne, tj. pisemne podlozena zadost o zalohu na vylohy, jinak je to slovo proti slovu. Pravnik v tomhle poradi nejlip.

JJ, je to i můj názor: V podstatě je to tzv. prodlení věřitele. Nelze spravedlivě požadovat, aby náklady na služební cesty, které má nést zaměstnavatel, nesl zaměstnanec. To je situace, kdy oprávněný, který vyžaduje splnění nějaké povinnosti (zaměstnavatel vysílající zaměstnance na pracovní cestu) splnění povinnosti znemožní nebo ztíží (tak, že po povinném nelze spravedlivě požadovat, aby ji plnil) tím, že sám nesplní svou vlastní povinnost, spojenou vyžadovaným s plněním druhé strany. V podstatě je to neposkytnutí součinnosti (zde jasně uložené jako zákonná povinnost poskytnout zálohu, pokud si nedohodnou něco jiného).

Ať se poradí s právníkem, nic takového jsem popravdě nevygůglil. Zaměstnavatelé se snaží být kryti a dokonce jsem viděl radu pro zaměstnavatele, aby výslovně uvedli na cesťáku, že se se zaměstnancem dohodli, že záloha nebude vyplacena, a to pro případ, že se zaměstnanec v zahraničí dostane do finančních potíží: To by totiž byl pro ně dost velký průšvih.

Splatnost cestovních náhrad (doplatku i přeplatku případné zálohy) je 10 pracovních dnů od předložení vyúčtování pracovní cesty. Od následujícího dne až do zaplacení naskakuje dlužníkovi úrok 8 % p. a. + REPO, který je nárokový (tedy lze jej vymáhat i tehdy, když dlužník zaplatí dluh bez soudu).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >