Počítá se do odpracovaných 270 dní nemocenská?

Anonymní
30.10.19 11:30

Počítá se do odpracovaných 270 dní nemocenska ?

Ahojte holky mám takový dotaz, prosím rypalky atd nepište. Počítá se nemocenská do těch 270 dní abych měla nárok na ten příspěvek který se dostává 8-6 týdnů před porodem a pak po narození ten půlrok? Mám odpracované cca 5 měsíců na poloviční úvazek a 3 měsíce na normální smlouvu a měsíc na dohodu že které se mi ale odváděli daně i sociální a zdravotní, jenže jsem pak otěhotněla a měla problémy tak jsme musela na neschopenku takže těch 270 dní asi nemám tak se ptám jestli se počítá i neschopenka do toho? Snad pochopíte na co se ptám a moc děkuji za odpovedi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15330
30.10.19 11:33

A jsi stále zamestnana? Čili běží ti nějaká pracovní smlouva?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
30.10.19 11:35

Bohužel na to asi nedosáhneš. Musí se za tebe odvádět nemocenská těch 270 dní za poslední dva roky. PN se do toho počítá, případně i ukončené studium, pokud jsi měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.19 11:35

@lachtanice86 Ano stále jsem zaměstnaná jen jsem na neschopence

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.19 11:38

@Martha03 Takže když jsem na neschopence tak se za mě nic nevadí takže na příspěvek nedosahnu? A popřípadě nevíte někdo jak je to s porodným? Jako peníze máme ať někdo nerype že si děláme Mimi ale každá koruna dobrá :potlesk:

• Citovat
  • Nahlásit
15330
30.10.19 11:41

Jestli peníze máte tak se na porodne neptej. Stejně na něj skoro nikdo nemá nárok. A pn se do toho počítá když si stále zamstnana, tak si to spočítej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
30.10.19 11:45
@Anonymní píše:
@Martha03 Takže když jsem na neschopence tak se za mě nic nevadí takže na příspěvek nedosahnu? A popřípadě nevíte někdo jak je to s porodným? Jako peníze máme ať někdo nerype že si děláme Mimi ale každá koruna dobrá :potlesk:

Jak píšu musíš splnit odvod nemocenského pojištění minimálně 270 dní za poslední dva roky. Tvůj popis zaměstnání je matoucí, takže si spocitej, zda ti těch 270 dní vychází do nástupu před porodem nebo ne. PN se do toho počítá, ale musíš mít těch 270 dní. Nevím kdy máš termín porodu takže bohužel nejsem vědma, abych ti to spočítala. Jinak na porodné nedosáhne skutečně téměř nikdo, krom vůbec nevydelavajicich

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.19 11:46

@lachtanice86 Spočítám a počítají se do toho i víkendy protože já chodila do práce i o víkendech takže mám počítat normálně 30-31 dní? Na neschopence jsem měsíc a budu do porodu takže ještě 4-5 mesicu. Ptám se jen tak informativně samozřejmě se ve stravny čas půjdu zeptat na sociálku, jen jsem strašný stresar a furt po tom pátráme a ne a ne na to přijít, moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.19 11:47
@Martha03 píše:
Jak píšu musíš splnit odvod nemocenského pojištění minimálně 270 dní za poslední dva roky. Tvůj popis zaměstnání je matoucí, takže si spocitej, zda ti těch 270 dní vychází do nástupu před porodem nebo ne. PN se do toho počítá, ale musíš mít těch 270 dní. Nevím kdy máš termín porodu takže bohužel nejsem vědma, abych ti to spočítala. Jinak na porodné nedosáhne skutečně téměř nikdo, krom vůbec nevydelavajicich

Termín mám 29.3 2020
Děkuji moc, moc tomu nerozumím :/ jste moc hodná

• Citovat
  • Nahlásit
9107
30.10.19 11:47

Počítají se kalendářní dny trvání pracovního poměru a těch 270 dni musíš splnit k datu nástupu na PPM, což je v rozmezí 6-8 týdnů před porodem, ne k termínu porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5823
30.10.19 11:48
@Anonymní píše:
@lachtanice86 Spočítám a počítají se do toho i víkendy protože já chodila do práce i o víkendech takže mám počítat normálně 30-31 dní? Na neschopence jsem měsíc a budu do porodu takže ještě 4-5 mesicu. Ptám se jen tak informativně samozřejmě se ve stravny čas půjdu zeptat na sociálku, jen jsem strašný stresar a furt po tom pátráme a ne a ne na to přijít, moc děkuji.

Pocita se cela doba trvani pracovniho pomeru od podpisu smlouvy je jedno co je to za den a i zda jsi byla v práci

A jak psali doba trvani je do nastupu na materskou a to je 6-8 tydnu pred porodem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.19 11:53
@Anonymní píše:
Ahojte holky mám takový dotaz, prosím rypalky atd nepište. Počítá se nemocenská do těch 270 dní abych měla nárok na ten příspěvek který se dostává 8-6 týdnů před porodem a pak po narození ten půlrok? Mám odpracované cca 5 měsíců na poloviční úvazek a 3 měsíce na normální smlouvu a měsíc na dohodu že které se mi ale odváděli daně i sociální a zdravotní, jenže jsem pak otěhotněla a měla problémy tak jsme musela na neschopenku takže těch 270 dní asi nemám tak se ptám jestli se počítá i neschopenka do toho? Snad pochopíte na co se ptám a moc děkuji za odpovedi.

Jo, nemocenská se započítava. Zrovna včera jsem si volala na okresní správu a na toto jsem se ptala. Je důležité trvání smlouvy - účasti na pojištění a délka nemocenské nemá vliv. Celkem to musí být cca 9 měsíců - 270 dní a pokud jsi stále zaměstnaná, tak je to v pohodě

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.19 11:57
@Anonymní píše:
Jo, nemocenská se započítava. Zrovna včera jsem si volala na okresní správu a na toto jsem se ptala. Je důležité trvání smlouvy - účasti na pojištění a délka nemocenské nemá vliv. Celkem to musí být cca 9 měsíců - 270 dní a pokud jsi stále zaměstnaná, tak je to v pohodě

Já jsem těch 9 měsíců cca pracovala kdyz to teďka počítám ale jsou tam nějaké dny v mínusu.. takže se do toho nemocenská počítá takže na příspěvek do těch 6-8 týdnů před porodem dosáhnu, tak děkuji moc za vysvětlení hnedka jsem klidnější :) :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
1794
30.10.19 12:01
@Anonymní píše:

Na porodne mrknete zde https://m.penize.cz/…pro-rok-2019 s tou materskou nevim presne, podle toho, co pisete, tak by to mohlo vyjit, ale asi to zjistite, az kdyz zamestnavatel odesle dokumenty na socku, ale kdyztak dostanete rovnou rodicovskou myslim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.19 12:05
@Anonymní píše:
Já jsem těch 9 měsíců cca pracovala kdyz to teďka počítám ale jsou tam nějaké dny v mínusu.. takže se do toho nemocenská počítá takže na příspěvek do těch 6-8 týdnů před porodem dosáhnu, tak děkuji moc za vysvětlení hnedka jsem klidnější :) :oops:

Klidně si ještě pro větší klid zavolej na bezplatnou infolinku okresní správy 800 050 248, zmáčkni dvojku a až tě spojí, tak to tam všechno paní řekni a ona ti řekne úplně přesně a budeš mít jasno ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat