Počítá se i sleva na daních na manželku do porodného?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lufiik
Zasloužilá kecalka 643 příspěvků 10.05.18 11:11
Počítá se i sleva na daních na manželku do porodného???

Maminky S. O. S. byla jsem na uřádě, nevěděli, volala jsem na ministerstvo, tam si tím taky nebyli jistí.

Započítává se do porodného sleva daních na manželku?? Měl s tím někdo zkušenost? Potřebujeme vypsat doklad o výši čtvrtletního příjmu a učetní neví zdali slevu připočítat či nikoli k platu?

A bohužel to teda asi ani neví na uřadě ve něstě :srdce: a generálním uřadě v Praze jak to má být :cert: :cert: :cert:

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 10.05.18 11:15

@Lufiik nepočítat, počítá se příjem, nikoliv slevy

mall1976
Kecalka 342 příspěvků 10.05.18 11:16

Pokud to bylo v rámci RZD, tak podle mne počítá. Nepočítá se bonus na děti.

Lufiik
Zasloužilá kecalka 643 příspěvků 10.05.18 11:18
@martina.se píše:
@Lufiik nepočítat, počítá se příjem, nikoliv slevy

A víte to z vlastní zkušenosti? Ať z toho ještě není problém, že učetní k platu slevu nepřipočítala :(

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 10.05.18 11:22
@Lufiik píše:
A víte to z vlastní zkušenosti? Ať z toho ještě není problém, že učetní k platu slevu nepřipočítala :(

sleva na manželku je roční bonus, nemá v čtvrtetním potvrzení co dělat :nevim:

Annci
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 10.05.18 11:30

@martina.se A není to tak, že manželovi v práci teď slevu uplatnili za minulý rok, mu vyběhla vratka, protože se mu snížila daň a oni teď řeší, co teď s tím? Já bych ji do příjmů asi dala.

mall1976
Kecalka 342 příspěvků 10.05.18 11:35

Zákon č. 117/1995 Sb, §5, odst. 2

Byla-li poplatníkovi daně z příjmů zvýšena, popřípadě snížena daň z příjmů podle zákona o daních z příjmů, příjem uvedený v odstavci 1 se o toto zvýšení snižuje, popřípadě se o toto snížení zvyšuje v tom kalendářním roce, zjišťuje-li se rozhodný příjem za kalendářní rok, nebo v tom kalendářním čtvrtletí, zjišťuje-li se rozhodný příjem za kalendářní čtvrtletí, v němž došlo k takovému zaúčtování.

zrcadlo
Kelišová 6472 příspěvků 10.05.18 11:38
@martina.se píše:
sleva na manželku je roční bonus, nemá v čtvrtetním potvrzení co dělat :nevim:

A jsi si jistá? Já nejsem účetní, ale myslím, že u nás účetní vždycky říkaly, že vratka daní je příjem, pouze daňový bonus na děti se do příjmu nebere. Možná to dělaly špatně nebo jsem to špatně pochopila, ty přímo mzdy a daně děláš?
Určitě se vyzná @Hanula1212

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 10.05.18 11:43

No, já myslím, že se to počítá… Ale jistá si nejsem, chci si tu jen povzdechnout nad vědomostní úrovní našich úředníků. To je tam paní první den? :zed:

Hanula1212
Závislačka 4992 příspěvků 10.05.18 15:17

Sleva na manželku není příjem, je to sleva. Pokud se díky této slevě vrátí manželovi něco ze záloh na daň, pak je to příjem a do příjmů pro porodné se započítává. Nezapočítává se bonus na děti. Osobní zkušenost teda nemám, ale zákon říká jasně to, co napsala @mall1976 .

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama