Počítá se nemoc do nároku na podporu z pracáku?

472
25.4.10 22:23

Počítá se nemoc do nároku na podporu z pracáku?

Známá by potřebovala radu. U jednoho zaměstnavatele pracovala 2,5 měsíce, následně po té nastoupila hned do dalšího zaměstnání, kde byla 3 měsíce a ukončila pracovní poměr ve zkušební době. Jenže prý je podmínka, že aby dostala peníze od pracáku, tak musí být zaměstnaná min. 1/2 roku. Nyní prý čerpá dovolenou, která jí za ty 3 měsíce vznikla. Napadlo ji, že aby splnila tu podmínku 1/2 roku zaměstnání, tak že by šla na těch 12 dnů co jí schází, marodit. Počítá se i nemoc do pracovního poměru pro výpočet podpory v nezaměstnanosti z pracáku nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

68379
25.4.10 23:47

Pokud už je pracovní poměr ukončený, tak se neschopenka nepočítá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bamba
26.4.10 08:25

Je tam 7 dnů ochranná lhůta,takže když omarodí to těch 7mi dnů,tak se to počítá,jako by byla zaměstnaná.

• Nahlásit
  • Citovat
68379
26.4.10 09:56

Nepočítá, tak sice máš nárok nemocenskou, ale jako „odpracované“ dny se to nepočítá, zjišťovala jsem to v souvislosti s odpracovanými dny pro nárok na PPM, je to změna od 1.1.2009.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bamba
26.4.10 11:48

No jo,to je binec,proč taky nějak podpořit pracujícího člověka,že.

• Nahlásit
  • Citovat
68379
26.4.10 12:20

Jaký binec, po ukončení pracovního poměru mi přijde logické, že se to jako odpracované nepočítá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
petr111
29.1.13 01:45

nemoc

Mám prozbu chtěl jsem se zeptat když marodím ajsem v 6 mněsíční skušební době mam odpracováno 4 mněsíce. A budu marodi ještě 2 mněsíce mam nárok na podporu? děkuji

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama