Počítá se nemocenská do mateřské dovolené?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bambulina451
Nováček 4 příspěvky 06.08.18 10:23
Pocita se nemocenska do materske dovolene

Ahoj, prosim muzete mi poradite jestli se pocita nebo ne nemocenska do te doby dnu pro narok na matreskou? Cetla jsem tu prispevky a nekde pisou, ze jo a nekde zas ze ne, tak nevim.
Budu nastupovat do prace, ale uz jsem jednou potratila, tak nevim jestli nebudu muset zustat doma. Kdyby se pocitala nemocenska a ja bych pracovala jen tri mesice, staci to na vypocet materske? Pocitaji se posledni tri mesice, ale nemocenska ne, ze jo? Jinak jeste kdyz dostanu smlouvu na dobu urcitou na rok, tak bych kdyz stihnu odejit na materskou dovolenou do roka, tak je to v pohode nebo ne?

Dekuju za rady.

Reakce:

P4ja
Kelišová 6304 příspěvků 06.08.18 10:44

Pro nárok na mateřskou musíš mít odpracováno 270 dní ve dvou letech, resp. mít placené nemocenské pojištění. A současně v práci a nebo být v ochranné lhůtě, která je myslím 180 dní, ale to vše najdeš na googlu.

U tebe, pokud bys pracovala jen 3 měsíce a před tím než, pak nárok nemáš. A ano neschopenka se počítá do dnů, kdy jseš pojištěna

Uživatel je onlinerozand
Závislačka 3107 příspěvků 06.08.18 10:45

@P4ja No ale pokud půjde na neschopenku ve zkušebce, můžou ji vyhodi i tak, ne? A pak se počítat zbytek neschopenky, na které zůstane, nebude, ne?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63306 příspěvků 3 inzeráty 06.08.18 10:45
@P4ja píše:
U tebe, pokud bys pracovala jen 3 měsíce a před tím než, pak nárok nemáš. A ano neschopenka se počítá do dnů, kdy jseš pojištěna

A já jen doplním, že se počítá neschopenka, ale jen po dobu trvání pracovního poměru, tedy pokud někdo na ni půjde ve zkušebce a vyhodí ho, tak se mu pak už počítat nebude.

P4ja
Kelišová 6304 příspěvků 06.08.18 10:47
@rozand píše:
@P4ja No ale pokud půjde na neschopenku ve zkušebce, můžou ji vyhodi i tak, ne? A pak se počítat zbytek neschopenky, na které zůstane, nebude, ne?

Jasný, pokud nebude v pracovním poměru, tak se neschopenka samozřejmě nepočítá.

bambulina451
Nováček 4 příspěvky 06.08.18 13:42

Jo s tim pocitam, ze musim tri mesice vydrzet jinak mne vyhodi. Jsem ted na rodicovsky. Ale pujdu do nove prace. Tak ze zacinam od nuly.
Dekuji za info.

Uživatel je onlinerozand
Závislačka 3107 příspěvků 06.08.18 14:22

@bambulina451 Od nuly nezacinas, rodicovska dovolena (3 roky omluvene absence u zanestnavatele) je normalne taky zapocitana, protoze jsi zamestnana, mas platnou smlouvu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63306 příspěvků 3 inzeráty 06.08.18 15:19

@rozand No, pri tom, jak tu lidi motaji pojmy, tak neni jiste, ze ma zaklafatelka trvajici pracovni pomer. Plus tedy presne kvuli takovym se zamestnavatelum vubec nedivim, ze si radeji vyberou chlapa.

Uživatel je onlinerozand
Závislačka 3107 příspěvků 06.08.18 21:44

@j.a.n.i1 Já jsem na ty nepotřebné PN těhotných už alergická, je to hnus :zed: . Ale holt gynekologové v tom jedou ve velkém :roll: .

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 16:22

Ahoj mám dotaz, jsem od února na neschopence z důvodu IVF od té doby 2× potrat, od října půjdu nejspíš do práce, a po novém roce budu muset zase na neschopenku, krátí se mi nějak částka a nebo dokonce doba po kterou budu moci marodit? Podotýkám, že mám smlouvu na dobu neurčitou a v posledních třech letech jsem nemarodila až teď. Snad mi někdo odpovíte díky.

P4ja
Kelišová 6304 příspěvků 22.08.18 16:41

Ne.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63306 příspěvků 3 inzeráty 22.08.18 17:16
@P4ja píše:
Ne.

No, jak se to vezme, pokud neuplyne 6 mesicu od posledni neschopenky, tak se doba te minule, ci minulych pocita do te maximalni podpurci doby.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >