Pocita se porodne z materske?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Thaliakenn
Kecalka 289 příspěvků 1 inzerát 22.07.19 15:28
Pocita se porodne z materske?

Hezke odpoledne…Jsem s ditetem sama, otec ‚neznamy‘…Nechci jakekoliv narazky na toto tema…Behem tehu jsem z duvodu rizikoveho byla na nemocenske (tu jsem mela cca 12500), rodila jsem 2t po nastupu na materskou…Podle vyse nem. bych narok na porodne mela mit…Ted mi ovsem prislo vyrozumeni, ze muj prijem byl cca 16200 a tudiz narok nemam…Muj dotaz zni: Jak se tedy porodne pocita? Z nemocenske nebo z platu pred nemocenskou? Nebo se nemocenska ‚prevadi‘ do 100%? Velice dekuji za rady a informace

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineka2ka
Neúnavná pisatelka 15960 příspěvků 22.07.19 15:34

@Thaliakenn nic se nepočítá je to pevně dané, měla jsi moc vysoký příjem takže nemáš nárok

blbě jsem to napsala výše porodného se nepočítá,
koukni https://www.skrblik.cz/…ora/porodne/

Příspěvek upraven 22.07.19 v 15:36

Lendeš
Kelišová 6677 příspěvků 22.07.19 15:34

Počítá se ze čtvrtletletí, které předchází čtvrtletí narození dítěte. Takže záleží cos měla v tom čtvrtletí za příjmy. Nemocenská a PPM se započítávají do toho měsíce, ve kterém byly vyplaceny, ne za který náležely.

Thaliakenn
Kecalka 289 příspěvků 1 inzerát 22.07.19 15:47
@ka2ka
@ka2ka píše:
@Thaliakenn nic se nepočítá je to pevně dané, měla jsi moc vysoký příjem takže nemáš nárok

blbě jsem to napsala výše porodného se nepočítá,
koukni https://www.skrblik.cz/…ora/porodne/

Příspěvek upraven 22.07.19 v 15:36

Měla jsem cca 12500, což bych se do toho vešla…Jen právě nevím, kde vzali těch 16500

Šáruší
Závislačka 4474 příspěvků 22.07.19 15:48
@Thaliakenn píše:
@ka2kaMěla jsem cca 12500, což bych se do toho vešla…Jen právě nevím, kde vzali těch 16500

kdy jsi rodila? Teď někdy duben až červen? Pak se počítá příjem za leden až březen, to jsi měla jen tu nemocenskou 12500?

Thaliakenn
Kecalka 289 příspěvků 1 inzerát 22.07.19 15:49
@Lendeš píše:
Počítá se ze čtvrtletletí, které předchází čtvrtletí narození dítěte. Takže záleží cos měla v tom čtvrtletí za příjmy. Nemocenská a PPM se započítávají do toho měsíce, ve kterém byly vyplaceny, ne za který náležely.

Tak to mi PPM bylo vypláceno až někdy v březnu, než jsem se domluvila se zaměstnavatelem, že mě nemohli vyhodit během nemocenské…

Uživatel je onlineka2ka
Neúnavná pisatelka 15960 příspěvků 22.07.19 15:50

@Thaliakenn jak psala @Lendeš počítá se poslední čtvrtletí, takže záleží jaký jsi měla příjem chodila jsi do práce takže asi vyšší

Thaliakenn
Kecalka 289 příspěvků 1 inzerát 22.07.19 15:51

@Šáruší Já rodila loni v říjnu…Nemocenskou jsem měla od března…

Thaliakenn
Kecalka 289 příspěvků 1 inzerát 22.07.19 15:52
@ka2ka píše:
@Thaliakenn jak psala @Lendeš počítá se poslední čtvrtletí, takže záleží jaký jsi měla příjem chodila jsi do práce takže asi vyšší

Přečti si dotaz…Byla jsem na nemocenské…

Lendeš
Kelišová 6677 příspěvků 22.07.19 15:53

Nepřišla ti v jednom měsíci třeba 2× nemocenská (za 2 měsíce)? Neměla jsi tam vratku daní nebo jiný příjem? Nepracovala jsi třeba ještě částečně v tom čtvrtletí?

Uživatel je onlineka2ka
Neúnavná pisatelka 15960 příspěvků 22.07.19 15:54
@Thaliakenn píše:
Přečti si dotaz…Byla jsem na nemocenské…

tak si spočítej příjem za čtvrtletí předtím

Šáruší
Závislačka 4474 příspěvků 22.07.19 15:54
@Thaliakenn píše:
@Šáruší Já rodila loni v říjnu…Nemocenskou jsem měla od března…

rodila jsi v říjnu, rozhodné období je červenec, srpen, září, takže sečti příjem za ty tři měsíce, co jsi fakticky dostala, včetně té PPM, pokud už byla v září a vyděl třema. Máš měsíční příjem. Pokud se ti nezdá, jak to vypočítali, zajdi tam, nech si vysvětlit částky a podej odvolání proti rozhodnutí. Nemohou příjem počítat z ofiko platu, když jsi měla jen nemocenskou.

Thaliakenn
Kecalka 289 příspěvků 1 inzerát 22.07.19 15:56
@Šáruší píše:
rodila jsi v říjnu, rozhodné období je červenec, srpen, září, takže sečti příjem za ty tři měsíce, co jsi fakticky dostala, včetně té PPM, pokud už byla v září a vyděl třema. Máš měsíční příjem. Pokud se ti nezdá, jak to vypočítali, zajdi tam, nech si vysvětlit částky a podej odvolání proti rozhodnutí. Nemohou příjem počítat z ofiko platu, když jsi měla jen nemocenskou.

PPM Mi začala 2t před porodem, takže jsem jí MĚLA DOSTAT v říjnu…To jsem jsem jí dostala až v březnu je věc druhá…Má nemocenská nebyla vyšší než 13 000 ani za jeden měsíc…

Lendeš
Kelišová 6677 příspěvků 22.07.19 15:59
@Thaliakenn píše:
PPM Mi začala 2t před porodem, takže jsem jí MĚLA DOSTAT v říjnu…To jsem jsem jí dostala až v březnu je věc druhá…Má nemocenská nebyla vyšší než 13 000 ani za jeden měsíc…

A nepřišla ti v jednom měsíci nemocenská 2×, že by měla výplata za některý měsíc zpoždění? Pokud ne, tak si to nech vysvětlit na ÚP.

Uživatel je onlineka2ka
Neúnavná pisatelka 15960 příspěvků 22.07.19 15:59

@Thaliakenn a neproplatili ti třeba dovolenou?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama