Počítá se příležitostný příjem do budoucí mateřské?

Anonymní
26.7.20 15:50

Počítá se příležitostný příjem do budoucí mateřské?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se počítá příležitostný příjem do budoucí mateřské dovolené? https://www.businessinfo.cz/…t-z-nakladu/

Celkově to mám teď s další mateřskou dost složité, tak bych se ráda poprala, zda je tu někdo, kdo tomu opravdu rozumí :andel:?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9130
26.7.20 15:53

Nepocitaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.7.20 15:57

@Cenarius A DPP také ne, že?

• Citovat
  • Nahlásit
9428
26.7.20 16:02
@Anonymní píše:

Pokud je z ní odváděno pojistné, tak z ní může vzniknout nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18056
26.7.20 16:05
@Anonymní píše:

Má výdělek nad 10tisic a odvádí se z toho pojistné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2862
26.7.20 16:24

Přidám se k dotazu:
započítává se tam i navýšení za určitě období, kdy je clovek prevelen na jinou práci a má za to (i ve smlouvě) příplatek? U mě to bylo +30 000 Kč. Nyní jsem uz zase zpet na svých penězích. Tahle práce za příplatek byla jen na 8 měsíců. Bylo to v mém zaměstnání, smlouva na neurčito.
Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.7.20 16:25

Já teď licituji s jednou externí firmou, pro kterou jsem dělala nějakou práci, jakou formou mi dají odměnu. Pevnou částku jsme neřešili, ale myslím, že to bude okolo 20 tis. Oni by právě rádi ten příležitostný příjem, který je pro ně výhodný.
No a druhá strana mince je, že mám doma malého sviště (17 m), s ním jsem brala poměrně dost slušnou mateřskou, ale jedna práce na 50 % mi již skončila smlouva ke konci prosince, a do druhé jsem nastoupila rovnou po mateřské (tedy bez rodičovské) na snížený úvazek 20%. (plus ještě v jedné práci jsem vedená na rodičovské dovolené s 20 %.. jsem komplikovaná :andel: ). Další prcek se narodí příští únor (pokud bude vše ready)..pokud správně uvažuji, tak na mateřskou budu mít nárok z těch dvou 20% úvazků, které mám teď „aktivní“ bez ohledu na výši výdělku před první mateřskou v práci, ve které jsem po první mateřské úvazek snížila..je to správně? Pardon, fakt je to zamotané a nevysvětluje se to snadno. :lol:
Suma sumárum teď to nebude žádný výskok, takže i 20 tis navíc by se do výpočtu hodilo :andel:.

• Citovat
  • Nahlásit
48931
26.7.20 16:28
@Rachel_cz píše:
Přidám se k dotazu:
započítává se tam i navýšení za určitě období, kdy je clovek prevelen na jinou práci a má za to (i ve smlouvě) příplatek? U mě to bylo +30 000 Kč. Nyní jsem uz zase zpet na svých penězích. Tahle práce za příplatek byla jen na 8 měsíců. Bylo to v mém zaměstnání, smlouva na neurčito.
Děkuji.

rozhodujici je prumerny prijem 12 mesicu pred nastupem na ppm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48931
26.7.20 16:30
@Anonymní píše:
Já teď licituji s jednou externí firmou, pro kterou jsem dělala nějakou práci, jakou formou mi dají odměnu. Pevnou částku jsme neřešili, ale myslím, že to bude okolo 20 tis. Oni by právě rádi ten příležitostný příjem, který je pro ně výhodný.
No a druhá strana mince je, že mám doma malého sviště (17 m), s ním jsem brala poměrně dost slušnou mateřskou, ale jedna práce na 50 % mi již skončila smlouva ke konci prosince, a do druhé jsem nastoupila rovnou po mateřské (tedy bez rodičovské) na snížený úvazek 20%. (plus ještě v jedné práci jsem vedená na rodičovské dovolené s 20 %.. jsem komplikovaná :andel: ). Další prcek se narodí příští únor (pokud bude vše ready)..pokud správně uvažuji, tak na mateřskou budu mít nárok z těch dvou 20% úvazků, které mám teď „aktivní“ bez ohledu na výši výdělku před první mateřskou v práci, ve které jsem po první mateřské úvazek snížila..je to správně? Pardon, fakt je to zamotané a nevysvětluje se to snadno. :lol:
Suma sumárum teď to nebude žádný výskok, takže i 20 tis navíc by se do výpočtu hodilo :andel:.

pokud se dalsi dite narodi do 4 let veku ditete, budes mit ppm stejne velkou jako u predchazejiciho ditete-tam, kde pracovni smlouva trva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.7.20 16:34

@matkabagristy Fakt? No tak to jsou docela super zprávy! Děkuji! Takže co vydělám teď v té práci nikoho nezajímá oficiálně :nevim:? Zcela nezávisle i na rodičovském příspěvku, který už jsem zcela vybrala?

• Citovat
  • Nahlásit
48931
26.7.20 16:45
@Anonymní píše:
@matkabagristy Fakt? No tak to jsou docela super zprávy! Děkuji! Takže co vydělám teď v té práci nikoho nezajímá oficiálně :nevim:? Zcela nezávisle i na rodičovském příspěvku, který už jsem zcela vybrala?

u druhe ppm, pokud se dite narodi do 4 let veku se prihlizi bud k aktualnimu vydelku, nebo k vydelku pred prvni ppm-co je vyssi. Takze jestli ti porad trva smlouva u firmy, u ktere jsi byla zamestnana pred prvni ppm a ted pro ni delas na nizsim uvazku, bude se ti pocitat ppm z toho vyssiho uvazku. Z praci, ktere delas ted a nebyla u nich prvni ppm se ti bude pocitat ze soucasneho prijmu, je-li z nej odvadeno nemocenske pojisteni. Rodicovky prispevek s tim nema co delat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.7.20 17:04

@matkabagristy Super! Chápu a děkuji!

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie