Počítají se alimenty do příjmu při žádosti o hypotéku?

366
25.2.16 14:32

Pocitaji se alimenty do prijmu pri zadosti o hypoteku?

Ahoj vsem, mate nekdo zkusenosti nebo overene informace, zda mi banka uzna do prijmu i alimenty? zvysi mi to bonitu? dekuju za odpovedi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58662
25.2.16 14:38

@softee ne, alimenty jsou peníze pro dítě, nikoliv pro Tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6000
25.2.16 14:43

To se zkus poptat v bance, kde budeš o hypotéku žádat.. Já jsem se setkala s tím, že by mohlo mít vliv na bonitu u půjčky (ale soudně), v bance by Ti měli říct podrobnosti, co má či nemá vliv na bonitu (v té které bance je to různé)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6000
25.2.16 14:46

@martina.se To ano, ale banka bere dítě jako „výdaj“, který bonuti sníží.. a pokud s dítětem třebas sama, tak prostě ovlivní.. proto mně přijdou alimenty jako logický příjem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
25.2.16 14:48

@Magdaleeena jasné, brala jsem dotaz zakladatelky, jako jeslti je to plus, jestli je bráno jako příjem. Což není. Ale snižují se o to „nároky“ banky :think: či jak to líp napsat…nám díky tomu dítě vyloučili z posuzovaných osob (má svůj příjem) :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
25.2.16 14:52

@softee při koupi auta na 100% úvěr se ně na alimenty extra ptali a dali je mezi mé ostatní příjmy. Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
366
25.2.16 15:00
@martina.se píše:
@softee ne, alimenty jsou peníze pro dítě, nikoliv pro Tebe.

jiste, ze jsou alimenty urcene pro dite, o tom zadna. na druhou stranu chci koupit misto garsonky dvoupokojak, kde syn bude take bydlet.

a ted teda jedna otazka…nevyplatilo by se mi vice, kdyz bych tedy uvedla sve prijmy a nenahlasila bance, ze mam dite? dite hodne snizuje bonitu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71452
25.2.16 15:00
@Magdaleeena píše:
@martina.se To ano, ale banka bere dítě jako „výdaj“, který bonuti sníží.. a pokud s dítětem třebas sama, tak prostě ovlivní.. proto mně přijdou alimenty jako logický příjem.

No, to sice jo, ale ty výdaje mají oba rodiče, takže není úplně logické brát alimenty jako příjem matky, když je to ve skutečnosti výdaj otce na dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
366
25.2.16 15:01

Ja platim najem ted 12 500, hypoteky by byla splatka urcite nizzsi, i o polovic, takze ve vysledku, i kdyby mi zapocetli alimenty do prijmu, ktere jsou urcene diteti, tak bych na bydleni usetrila nejakou tisicovku, ktera by byla k dobru pro dite. kdyz to vezmu kolem a kolem, jestli mi rozumite:-)pisu v rychlosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71452
25.2.16 15:01
@softee píše:
a ted teda jedna otazka…nevyplatilo by se mi vice, kdyz bych tedy uvedla sve prijmy a nenahlasila bance, ze mam dite? dite hodne snizuje bonitu.

Až na to banka náhodně přijde a zesplatní ti celou hypotéku a podá trestní oznámení za úvěrový podvod, tak rozhodně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
366
25.2.16 15:04
@j.a.n.i1 píše:
Až na to banka náhodně přijde a zesplatní ti celou hypotéku a podá trestní oznámení za úvěrový podvod, tak rozhodně…

jj, nemela bych nato nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6000
25.2.16 15:10

Nerozumím, jak to myslíš.. Mně bylo řečeno pracovníkem banky, jestli mohu doložit alimenty. Dítě se rovná výdaj xxxx, alimenty xxxx příjem na straně druhé.
U mě nevyužito mimo jiné z důvodů alimentů, které nebyly stanovené soudem.

@j.a.n.i1 píše:
No, to sice jo, ale ty výdaje mají oba rodiče, takže není úplně logické brát alimenty jako příjem matky, když je to ve skutečnosti výdaj otce na dítě.

@j.a.n.i1

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5983
25.2.16 15:15

No, nepřiznat dítě = úvěrový podvod (nebo jak se tomu ofiko říká).
Alimenty jsou pojímány různě dle banky.
OK je, pokud jsou soudně nařízeny a chodí na účet (jsou vidět). Dohoda a vyplácení jen tak na ruku úplně moc nepomůže. Logicky- tohle se dá dobře manipulovat. Dá se přistoupit na to, že budou vydávány příjmové doklady. Ale pokud by díky alimentům měla/neměla projít hypotéka, tak je to špatně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6000
25.2.16 15:19

Mno, ale pokud by i nebyly stanoveny soudem, ještě je tu možnost (asi jak ve které bance) brát ohled na příjmy na účtu.. :nevim:

@Ivan PPZ píše:
OK je, pokud jsou soudně nařízeny a chodí na účet (jsou vidět). Dohoda a vyplácení jen tak na ruku úplně moc nepomůže. Logicky- tohle se dá dobře manipulovat. Dá se přistoupit na to, že budou vydávány příjmové doklady. Ale pokud by díky alimentům měla/neměla projít hypotéka, tak je to špatně…

@Ivan PPZ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
366
25.2.16 15:24
@Ivan PPZ píše:

ano, jsou vydany soudne, chodi presne v dany termin na ucet a jsou pomerne vysoke. takze proto me zajimaji zkusenosti, zda mi to nejak pomuze v hypo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama