Počítají se dny PN?

Anonymní
23.2.21 14:41

Počítají se dny PN?

Maminky prosím o radu,
od 1.října 2020, jsem začala pracovat pro nemocnici. Včera mi lékař potvrdil, že jsem těhotná a ve zdravotnictví dále pracovat nesmím. Četla jsem, že musím mít odpracovaných 270 dní. Do těch 270 dní se bude počítat i dny z PN? Nebo mám smůlu a jsem bez nároku na mateřskou? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9304
23.2.21 14:45

Počítají se dny PN, pokud trvá pracovní poměr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 14:47

Zakladatelka

@Lendeš ano trvá, smlouva je od 1.10.2020 - 31.10.2021 ale známá mi tvrí, že se nepočítají. Že na úřadě je budou zajímat pouze fyzicky odpracované dny. 😕

• Citovat
  • Nahlásit
760
23.2.21 14:57
@Anonymní píše:
@Lendeš ano trvá, smlouva je od 1.10.2020 - 31.10.2021 ale známá mi tvrí, že se nepočítají. Že na úřadě je budou zajímat pouze fyzicky odpracované dny. 😕

Nárok mít budeš, opravdu se počítá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9304
23.2.21 14:59
@Anonymní píše:

Známá tomu očividně nerozumí. Počítají se kalendářní dny ne pracovní a počítá se trvání pracovního poměru, bez ohledu na to, jestli skutečně konáš práci nebo jsi na PN, MD, RD atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 15:30

Zakladatelka

Všem děkuji za odpovědi! :*

• Citovat
  • Nahlásit
1733
23.2.21 15:31

Proc bys nesmela pracovat ve zdravotnictvi? Mam v nem pulku rodiny a vsechny zeny pracovaly az do MD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 15:50

Zakladatelka

@VitaminC já v něm mám skoro celou rodinu 🙂 Pracuji na covidním oddělení LDN, kde manipuluji s lidmi a jsem v kontaktu s mnoha bakteriemi. 🙂 Jestli u vás ženy ryskovali, že se něčím nakazí, tak já své dítě ohrožovat nebudu.. nesedím na zadku u papírů. 🙂 A v dnešní době, kdy pracuji několik hodin v obleku mi dobře taky nedělá. :wink:

• Citovat
  • Nahlásit
1733
23.2.21 16:26
@Anonymní píše:
@VitaminC já v něm mám skoro celou rodinu 🙂 Pracuji na covidním oddělení LDN, kde manipuluji s lidmi a jsem v kontaktu s mnoha bakteriemi. 🙂 Jestli u vás ženy ryskovali, že se něčím nakazí, tak já své dítě ohrožovat nebudu.. nesedím na zadku u papírů. 🙂 A v dnešní době, kdy pracuji několik hodin v obleku mi dobře taky nedělá. :wink:

Zamestnavatel ma povinnost te preradit na vhodnou pracovni pozici nebo te nechat na 100% platu doma. Nevim, proc to maj platit danovi poplatnici, ze kazda naprcana s jeste mokrym testem lezi doma na kanapi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16424
23.2.21 16:31
@Anonymní píše:
@VitaminC já v něm mám skoro celou rodinu 🙂 Pracuji na covidním oddělení LDN, kde manipuluji s lidmi a jsem v kontaktu s mnoha bakteriemi. 🙂 Jestli u vás ženy ryskovali, že se něčím nakazí, tak já své dítě ohrožovat nebudu.. nesedím na zadku u papírů. 🙂 A v dnešní době, kdy pracuji několik hodin v obleku mi dobře taky nedělá. :wink:

Přijdeš o peníze a vychazky budeš mít omezené. Co požádat o přeřazení na vhodnou pozici?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 18:05

Zakladatelka

@VitaminC tak teď jste nás s manželem pobavila 😂 🤦🏼‍♀️ Já jsem poctivě několik let pracovala a státu daně odváděla, také jsem platila sociální a zdravotní. 🙂 Přeřazení na jinou pozici není možné a těhotenství mám rizikové, takže ani sebe ani miminko ohrožovat nechci a nebudu. 🙂 A ta vaše sprostá věta.. jestli vás v hloubi duše něco trápí nebo vás zřízá závist.. nechte se také naprcat a můžeté též “užívat” Jinak… ve zdravotnictví hledají… tak šup si zažádat o místečko, obléct do ochranných pomůcek a pracovat jako včelička 🐝 A až takhle budete pracovat v rizikovém těhotenství napište mi, nechám vám vyrobit medaili super ženy. Krásný večer 💋

• Citovat
  • Nahlásit
1733
23.2.21 18:09
@Anonymní píše:
@VitaminC tak teď jste nás s manželem pobavila 😂 🤦🏼‍♀️ Já jsem poctivě několik let pracovala a státu daně odváděla, také jsem platila sociální a zdravotní. 🙂 Přeřazení na jinou pozici není možné a těhotenství mám rizikové, takže ani sebe ani miminko ohrožovat nechci a nebudu. 🙂 A ta vaše sprostá věta.. jestli vás v hloubi duše něco trápí nebo vás zřízá závist.. nechte se také naprcat a můžeté též “užívat” Jinak… ve zdravotnictví hledají… tak šup si zažádat o místečko, obléct do ochranných pomůcek a pracovat jako včelička 🐝 A až takhle budete pracovat v rizikovém těhotenství napište mi, nechám vám vyrobit medaili super ženy. Krásný večer 💋

Takze kvuli tomu, zes par let pracovala, tak ted muzes zneuzivat socialni system?
Nenech se vysmat. Pokud jina pozice „nejde“, je povinnosti zamestnavatele nechat te doma za plnou mzdu.
Ale jo, jen si to uzij, dostanes vychazky dve hodiny rano a dve odpoledne a pred nami je krasne jaro a leto…
A jo, mas tam malo smajliku, takhle to nebude brat nikdo vazne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 18:13

Zakladatelka

@VitaminC Krásný zbytek večera 💋 🍷 🍾 🍹 🍻 🐮 🐒 🐔 🐽 😀 😊 🐭

• Citovat
  • Nahlásit
77
23.2.21 22:18
@VitaminC píše:
Takze kvuli tomu, zes par let pracovala, tak ted muzes zneuzivat socialni system?
Nenech se vysmat. Pokud jina pozice „nejde“, je povinnosti zamestnavatele nechat te doma za plnou mzdu.
Ale jo, jen si to uzij, dostanes vychazky dve hodiny rano a dve odpoledne a pred nami je krasne jaro a leto…
A jo, mas tam malo smajliku, takhle to nebude brat nikdo vazne.

Co ty jsi za krávu s prominutím 8o Jde vidět že o práci ve zdravotnictví ani o rizikovém těhotenství nevíš ani ň :pocitac: Nevím proč se sakra vyjadřujou ženský který si ničím podobným neprošly tudíž o tom ví s prominutím velký kulový!!! :pocitac: :pocitac: :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1733
24.2.21 08:16

@Zanet98 Jinak je ti dobre?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu