Reklama

Počítají vaše děti ve druhé třídě také pomocí metru?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tumpach
Kelišová 5868 příspěvků 26.11.17 11:43
Počítají vaše děti ve druhé třídě také pomocí metru?

Ahoj,
nevěděla jsem, jestli mám napsat, ale nyní se chci zeptat, jestli to má také stejně a nebo jak to je v dnešní moderní době :lol:, možná že jsem stará konzerva :mrgreen:, moc se mi nezdá, že moje dcera ve druhé třídě počítá ve škole pomocí metru? :nevim: U nejstarší dcery jsem tuto metodu nezažila.
Tak bych se vás chtěla zeptat, zda počítají vaše děti ve druhé třídě také pomocí metru příklady typu (60+32,40+12,­20+5,30+15, apod.). Niic si neumí spočítat, a počítají jen a jen pomocí metru? Mě to prostě přijde nějaké divné :zed:, tak se právě chci zeptat vás:
Počítají vaše děti ve druhé třídě také pomocí metru??

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

carambol
Echt Kelišová 9450 příspěvků 26.11.17 11:48
@tumpach píše:
Ahoj,
nevěděla jsem, jestli mám napsat, ale nyní se chci zeptat, jestli to má také stejně a nebo jak to je v dnešní moderní době :lol:, možná že jsem stará konzerva :mrgreen:, moc se mi nezdá, že moje dcera ve druhé třídě počítá ve škole pomocí metru? :nevim: U nejstarší dcery jsem tuto metodu nezažila.
Tak bych se vás chtěla zeptat, zda počítají vaše děti ve druhé třídě také pomocí metru příklady typu (60+32,40+12,­20+5,30+15, apod.). Niic si neumí spočítat, a počítají jen a jen pomocí metru? Mě to prostě přijde nějaké divné :zed:, tak se právě chci zeptat vás:
Počítají vaše děti ve druhé třídě také pomocí metru??

Hejný?

Ano i moje druhačka používají krokovací pás.

tumpach
Kelišová 5868 příspěvků 26.11.17 11:52
@carambol píše:
Hejný?Ano i moje druhačka používají krokovací pás.

díky za odpověď, i když nevím, co je hejný? :lol:

Aliik
Echt Kelišová 8271 příspěvků 26.11.17 11:54

U nás se jede klasicky a dcera metr nepoužívá. Učí se posčítat desítky a pak jednotky a říct výsledek ;)

poiuz
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 26.11.17 11:55
@tumpach píše:
díky za odpověď, i když nevím, co je hejný? :lol:

https://www.h-mat.cz/hejneho-metoda

nozu
Extra třída :D 11582 příspěvků 26.11.17 11:55

@tumpach hejný je metoda výuky. Jmenuje se to podle profesora, který ji vyvinul. Zkus na to kouknout na netu. je to poměrně zajímavé, vyhovuje to spíš dětem s logickým uvažováním a prostorovou představivostí. Někteří učitelé učí podle této metody kompletně, někdo si z toho vybírá jen některé prvky na oživení výuky.

warita
Echt Kelišová 7751 příspěvků 26.11.17 11:57

Tak to mi prijde, ze asi nejak nepochopila princip desetinne soustavy. Zkusila bych s ni znova nacvicit, treba i podle metru, jak to funguje.

Taky mi to pripomina, jak jsem se v druhe tride ucila nasobilku. Respektive neucila, protoze mi nikdo nerekl, ze to se clovek musi naucit nazpamet, a ja mela dojem, ze tomu clovek musi nejak rozumet. Rodice si se mnou taky nesedli a nedrtili to se mou, jenom me zkouseli z nejakych nasobku a kriceli na mne, ze to v duchu prepocitavam a nerikam rovnou vysledek. Nakonec me to naucila babicka behem nekolika dnu.

Ci tim chci rict, ze matematika diteti nenaskoci do hlavy tak nejak sama. Pokud se uci scitat 32 plus 60, tak to asi nedela v duchu, ale na papire a na to je prece pocetni metoda. Ovlada to?

Příspěvek upraven 26.11.17 v 11:58

tumpach
Kelišová 5868 příspěvků 26.11.17 11:57

@nozu @poiuz aha děkuji, jsem asi opravdu stará konzerva :mrgreen: určitě si to ráda přečtu

Aliik
Echt Kelišová 8271 příspěvků 26.11.17 12:01

@warita Zmíněných 32 plus 60 se moje druhačka učí stylem sečíst 30 a 60 a přidat 2. Jsou v tom takhle dost cepovaní a dává příklady tohoto typu zhlavy během 1-2 sekund (zatím nepočítají s přechodem, jen takhle jednoduché příklady) :nevim:

tumpach
Kelišová 5868 příspěvků 26.11.17 12:02

@warita no my bojujeme úplně se vším, ona bohužel neovládá ani jednoduché úkony do 20 :(, 6+3 a kolikrát ani neví, kolik to je :,(, přemýšlí i na 5+3 :pocitac: :pocitac:
a o češtině ani nemluvím :oops:, na ní si vytvořila určitý blok, a nenávist, že ji musím už i přemlouvat :(

nozu
Extra třída :D 11582 příspěvků 26.11.17 12:05

@tumpach ve druhé třídě to je docela blbé. a co ti k tomu poradila učitelka?

Lenka_Hal
Závislačka 4823 příspěvků 26.11.17 12:09

Pomoci metru? Myslis tohle?:
http://www.commoncoresheets.com/…nglish/1.pdf

kotyk
Echt Kelišová 7948 příspěvků 26.11.17 12:28

@tumpach Co učitelka, už jste byli v PPP?

Aspera
Generální žvanilka 20536 příspěvků 1 inzerát 26.11.17 12:29

@Lenka_Hal nevíte jestli někde není i tato řada na celá čísla (u se záporem). Za chvíli s tím budu začínat v sedmičce a nechce se mi jí vyrábět.

Kelsey
Hvězda diskuse 44459 příspěvků 26.11.17 12:41

Jako pomucku maji ciselnou osu a muzou i pravitko pouzit. I holcicka, ktere delam asistenta.
Ted scitame a odcitame desitky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >