Počítání kalorického deficitu

Anonymní
9.3.21 09:36

Počítání kalorického deficitu

Ahoj, zdravím Vás všechny, holky i kluky :mavam:

Mám tu takový nešvar.. bazální metabolismus mi vyšel okolo 1450 kcal, tudíž když přijmu 1600 kcal a cca 500 kcal spálím cvičením, budu tedy v deficitu nebo je to hodně či málo? Mám 171 cm, 70 kg, postava typ hruška (problémová partie: spodní bříško, boky, stehna) - sedavá práce + cvičení 4-5× týdně. Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10533
9.3.21 09:38

Pod basalni metabolismus by ses po odečtu toho, co spálíš, dostat neměla. Jinak tělo začne ukládat do zásob i když budeš cvičit a jíst. U mě je to vždycky tak, že sice na začátku hubnu a pak se to zastaví a nemůžu s tím hnout. Musím si pak dát pauzu a nastartovat metabolismus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1320
9.3.21 09:44

Takže Ty jen cvičíš a nebo ležíš na gauči? Další kalorie spálíš i běžným pohybem.
1600 kcal je při bazálu 1450 a toliko cvičení hrozně málo.
Já mám 170/64-65 a udržovací příjem při sportu 3× týdně plus každodenních procházkách mám kolem 2000-2100 kcal… Kdybych sportovala 5× týdně, budu s takovým příjmem hubnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 09:50
@Freeandwild píše:
Takže Ty jen cvičíš a nebo ležíš na gauči? Další kalorie spálíš i běžným pohybem.
1600 kcal je při bazálu 1450 a toliko cvičení hrozně málo.
Já mám 170/64-65 a udržovací příjem při sportu 3× týdně plus každodenních procházkách mám kolem 2000-2100 kcal… Kdybych sportovala 5× týdně, budu s takovým příjmem hubnout.

Sedavé zaměstnání u PC, ale dalo by se to přirovnat k 8hodinovému ležení na gauči, opravdu minimální pohyb.
Takže podle toho, co popisujete mám přijmout alespoň 1900 kcal - 500 kcal cvičení = 1400 kcal? Chápu to tedy už dobře?

• Citovat
  • Nahlásit
26
9.3.21 12:24
@Anonymní píše:
Sedavé zaměstnání u PC, ale dalo by se to přirovnat k 8hodinovému ležení na gauči, opravdu minimální pohyb.
Takže podle toho, co popisujete mám přijmout alespoň 1900 kcal - 500 kcal cvičení = 1400 kcal? Chápu to tedy už dobře?

Bazální metabolismus je vlastně klidový energetický výdej, tedy energie, kterou vaše tělo potřebuje pro chod úplně základních funkcí. K tomu musíte přičíst energii, kterou vydáte na každodenní běžnou činnost vč. cílených pohybových aktivit. Tím pak dostanete váš celkový energetický výdej… pokud chcete redukovat tělesnou hmotnost tak je pak nutné z této hodnoty nastavit rozumný kalorický deficit. Těžko ale poradím, kolik přesně spálíte tou činností a sportem, k tomu bych potřebovala vás znát více :) Pokud chcete, klidně mi kdyžtak napište do zpráv, ráda pomohu ;)
Jinak nevím jestli chápu to vaší poslední větu dobře, ale pokud je váš bazál 1450 kcal, tak určitě nejezte pouze 1400 kcal, bylo by to pod hodnotou vašeho bazálního metabolismu a tam byste se opravdu dostat neměla!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 16:07
@fitbyes píše:
Bazální metabolismus je vlastně klidový energetický výdej, tedy energie, kterou vaše tělo potřebuje pro chod úplně základních funkcí. K tomu musíte přičíst energii, kterou vydáte na každodenní běžnou činnost vč. cílených pohybových aktivit. Tím pak dostanete váš celkový energetický výdej… pokud chcete redukovat tělesnou hmotnost tak je pak nutné z této hodnoty nastavit rozumný kalorický deficit. Těžko ale poradím, kolik přesně spálíte tou činností a sportem, k tomu bych potřebovala vás znát více :) Pokud chcete, klidně mi kdyžtak napište do zpráv, ráda pomohu ;)
Jinak nevím jestli chápu to vaší poslední větu dobře, ale pokud je váš bazál 1450 kcal, tak určitě nejezte pouze 1400 kcal, bylo by to pod hodnotou vašeho bazálního metabolismu a tam byste se opravdu dostat neměla!

Nenene, myslela jsem to tak, že bych teda podle aktivity měla přijmout alespoň 1900 kcal z toho jsem odečetla aktivitu (500 kcal) a došla jsem na 1400 kcal = jako výsledek. Tudíž nevím, jestli jsem v deficitu. Každý mi to řekne úplně jinak, napřed, že musím přijmout jen 1500 kcal a 1700 kcal spálit cvičením, anebo že musím přijmout 1600 kcal a 500 kcal spálit. Vůbec se v tom nevyznám, každý mi to podá v úplně jiném znění a podání, tudíž jsem tam, kde jsem.
Jinak: 20 let, 171 cm, 70 kg, sedavá práce + cvičení nebo procházka. A dá se řict, že jsem v dlouhodobějším stresu, ale to tu nechci rozebírat. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
26
9.3.21 17:05
@Anonymní píše:
Nenene, myslela jsem to tak, že bych teda podle aktivity měla přijmout alespoň 1900 kcal z toho jsem odečetla aktivitu (500 kcal) a došla jsem na 1400 kcal = jako výsledek. Tudíž nevím, jestli jsem v deficitu. Každý mi to řekne úplně jinak, napřed, že musím přijmout jen 1500 kcal a 1700 kcal spálit cvičením, anebo že musím přijmout 1600 kcal a 500 kcal spálit. Vůbec se v tom nevyznám, každý mi to podá v úplně jiném znění a podání, tudíž jsem tam, kde jsem.
Jinak: 20 let, 171 cm, 70 kg, sedavá práce + cvičení nebo procházka. A dá se řict, že jsem v dlouhodobějším stresu, ale to tu nechci rozebírat. :think:

No já jen pořád moc nechápu, proč z toho chcete odečítat tu aktivitu. Pokud znáte přibližně váš bazál tak byste si pak měla spočítat celkový denní energetický výdej, který zahrnuje bazální metabolismus + energii potřebou pro veškeré aktivity. Tím pak získáte přibližné množství energie, kterou byste za den měla přijmout - v případě, že byste chtěla svou váhu jen udržovat, bylo by to pro vás už konečné číslo. Pokud chcete hubnout, musíte z toho dát dolů např. 15% a vytvořit tak kalorický deficit. Snad je to srozumitelné. Kdyžtak mi napište soukromou zprávu, kde to můžeme detailně rozebrat ;). Jinak z toho, kdo vám co říkal, že musíte přijmout a spálit tedy také nejsem moc moudrá…jestli vám někdo řekl, že máte přijmout 1500 kcal a 1700 spálit cvičením, tak to teda potěš pánbůh! 8o :roll: to snad nee :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 18:04

Takže můj bazál je 1450 kcal, má aktivita většinou kolem 500 kcal. To dá dohromady 1950 kcal - 15% = 1658 kcal. Je to tak správně?

• Citovat
  • Nahlásit
532
9.3.21 18:09

Doporucuji precist. Je tam i vypocet.

https://fitnessrevolution.cz/…cky-deficit/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu