Pocity jako při MS 31. týden těhotenství

478
22.7.13 14:49

pocity jako při MS 31. týden těhotenství

Ahoj holky,
jsem v 31. týdnu těh., CS 2. Bříško tvrdne poměrně často už delší dobu, ale řekla bych, že se to momentálně nezhoršuje.

Asi tak 3 dny mám takové zvláštní pocity, přirovnala bych je k tomu, jaké sem mívala při menstruaci, nemyslím tím bolest břicha, ty sem ani většinou nemívala. Mám na mysli pocit žaludku na vodě, pocit nepohody trávení (ne průjem, je tvz. „diskomfort“),lehké pobolívání zad, kyčlí, nohou i svalů a kloubů- prostě přesně jako sem mívala při MS.

Myslíte, že se může něco dít? Jiné potíže, jako bolesti mimo tvrdnutí nemám.

Díky H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2396
22.7.13 14:57

Ahoj, zrovna řeším to samé a jsem v 31 tt jak ty. Akorát mě teda bolí i podbřišek jak při menzesu. Tak doufám, že sem někdo napíše co to může být. Zítra naštěstí jdu k doktorce, tak se snažím nepanikařit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16631
22.7.13 15:00

Bohužel jediná rada je dr. Může to být běžné rozvolňování a taky poč. porod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
478
22.7.13 15:27

@Navli mě to s tím porodem taky napadlo :-/ je to takovej vážně divnej pocit, ale na druhou stranu, já mám klidový režim a tím i víc čas se sledovat, možná by to jiná maminka ani neregistrovala…
je fajn, se někomu svěřit a slyšet názor někoho jiného..

@zuzula.82 já jdu k dr. ve středu… na pohotovost se mi moc nechce, kdyby mi začalo tvrdnout břicho víc než normálně nebo se objevilo ještě něco tak jedu, ale takle sem fakt na rozpacích a taky se snažím nepanikařit. Bolí tě to hodně v tom podbřišku? Prý když je to jen na jedné straně mohly by to být vazy, ale já nemůžu radit, já ani skoro nevím jak bolest podbřišku při MS vypadá… Budu ti držet palce, ať to nic není a poprosím tě, jestli by si sem případně zítra napsala co ti řekla dr…

Taky doufám, že ještě někdo napíše…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9969
22.7.13 16:14

@hanula23 já teda nechci nikoho strašit, je to jen moje zkušenost…obě těhu jsem měla rizikový, ale u toho mladšího dítka jsem měla tvrdutí břicha už od 17tt…takže pobyt v nemocnici, zobala jsem nějaký prášky, magnésko atd. Klidový režim pak i po propuštění domů, i když žádná velká změna k lepšímu nenastala.Ve 31tt břicho stále tvrdlo, ale už jsem byla zvyklá, ovšem co mě znervózňovalo byla ta bolest jako při ms, kterou jsem do tý doby neměla. K tomu malinko bolely i záda a šlo to do nohou.No přesně jako bolesti k začínající ms. Nechtělo se mi hned plašit, nemocnice jsem měla už po krk, protože jsem tam do tý doby ležela už několikrát a byla jsem ráda, že jsem doma. Nechala jsem to být a snažila se na to nemyslet.Po 2 dnech mi to ale nedalo a ráno si zajela do nemocnice, kde už mě znali. Udělali vyšetření a seřvali mě jako malou za to, že se mi začíná rozjíždět porod a já si klidně dovolila vyhledat doktora, až po dvou dnech.Sice se povedlo porod protáhnout na 36 tt, ale už jsem v nemocnici do tý doby musela zůstat s přísným klidovým režimem :roll: takže já už bych asi neriskovala a šla k dr v čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2396
22.7.13 16:54

Přiznám se že mě to drží od čtvrtka, ale dneska to teda dopoledne bylo nejhorší. V nemocnici a nebo u doktorky jsem taky jak doma. @Komteska80 Vím že strašit nechceš, ale máš takovou zkušenost. Do zítra to už přežiju, jdu tam hned ráno, tak uvidím.
@hanula23 Neboj zítra podám hlášení. Taky jsem právě v klidovém režimu, tak člověk pozoruje kde jaké píchnutí. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9969
22.7.13 17:04

@zuzula.82 @hanula23 obou vám holky moc držím palce, ať je to v pohodě :hug: Třeba to opravdu nic není a mimísky v poho do termínu donosíte :) Držte se kočky :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2396
22.7.13 17:12

@Komteska80 děkuji :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4151
22.7.13 17:12

Já nevím, zda vás to děvčata uklidní, ale mě tak od 18tt sem tam tvrdne břicho, jinak teď už je to častější (teď jsem 25tt). A ty pocity jako při MS nebo před MS mám taky. Klidně i když ležím a nic nedělám, tak to začne. Mám je tak od toho 18tt nebo 19tt nevím přesně. Někdy je to OK a mám třeba dva dny klid a někdy to mám několikrát za den. Říkala jsem to dvoum gynekologům a vše je OK, vše je v pořádku. Jinak teda před týdnem mi zjistili, že mám nízko položenou placentu a měla bych jen ležet (což fakt nedám), ale nemyslím si, že by to dělala ta placenta, jelikož i když byla OK, tak jsem ty pocity jako při MS měla. :nevim: A to jsem doma a mám taky klidovej režim. Jinak mi teče i od 20tt to mlíčí a taky to nikdo nehrotil. :)
A to já jsem jinak fakt plašan a na pohotovosti jsem taky jako doma. :mrgreen:
Zajisté nic nechci zanedbávat nebo tak nějak, ale doktorům jsem to říkala a vše OK. A z toho mlíčí či co to je si taky nic nedělám. Na kontrolu jdu v pátek, tak se zase jen o všem zmíním a uvidím, co a jak. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9969
22.7.13 17:27

@Maja25 taky jsem měla níže položenou placentu, ale nebylo to až tak hrozný. A břicho mě z toho nebolelo. A placenta se pak krásně srovnala a v pohodě jsem rodila normálně a bez problémů :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13610
22.7.13 17:50

No, přidám se se svou zkušeností. pocity jako při MS jsem měla u obou dětí v době, kdy se mi rozbíhal porod. já bych teda na tu pohotovost jela… :think: každý den či týden navíc dává dítěti lepší šance na život bez následků…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
478
22.7.13 18:05

@Komteska80 díky moc, snad to bude dobré… :-) @Komteska80 @nozu jinak jste mě holky docela nahlodali… mě právě mate, že mě nebolí břicho ( až na tvrdnutí, ale to je + - v mojí normě), já už sem na pohotovosti taky známá firma tak se mi vážně nechce… no nic proberu to s manželem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9969
22.7.13 18:15

@hanula23 já bych pro klid v duši k dr radši zašla :) Lepší zbytečně plašit, než něco zanedbat. Myslím, že kor v tvým případě, kdy to těhu není kvůli tomu tvrdnutí úplně v pohodě, se ti u dr ani nemůžou divit, že máš strach a proto chceš, aby se radši na tebe koukli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
478
22.7.13 19:00

@Komteska80 tak jsme se s manželem dohodli, že při sebemenším zhoršení jedeme hned, jinak až zítra odpoledne až se vrátí z práce… tak snad to nic neni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9969
22.7.13 19:05

@hanula23 tfuj, tfuj pro štěstí :hug: Je sice pravda, že to nic být nemusí, ale jistota je jistota :) držím všech deset :andel: A dej pak vědět, jak na tom jsi :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama