Pocity maminy po císařském řezu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  11.10.03 22:29

Ahojky maminy, které máte po císařském řezu. Zajímalo by mě, jaké máte pocity. Mně porod vyvolávali a i když císař byl nakonec nutný, protože miminko bylo koncem pánevním a porod nepostupoval, mám pocit, že jsem v nějakém smyslu „selhala“, přišla o něco, zkrátka že jsem to dítě „neporodila“, leč bylo mi porozeno. Teď si říkám - co druhý porod - bude „normálně“??

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 12.10.03 10:55

Ahoj.

Já nemám pocit, že jsem selhala. Jinak už to nešlo, museli zachránit mě i miminko. Myslím, že jsem udělala, co jsem mohla.

Ty si taky nic nevyčítej. Porod koncem pánevním se vždy nemusí povést, přeci jen je to složitější.

Já jsem nejvíc trepěla tím, že jsem u zrození Valentýnky nebyla. Už nešel udělat epidurál, musela jsem rychle na sál. Je mi líto, že jsem ji neslyšela poprvé plakat, že jsem neviděla manželovu reakci, že jsem si ji nemohla dát na břicho.

Probudila jsem se za několik hodin na pooperačním a koukala do bílého stropu. Celé těhotenství i při porodu jsem se nejvíc těšila te ten okamžik, až se malá poprvé nadechne a na ty pocity, co u toho budu mít. A teď jsem najednou cítila prázdno, prostě nic :-[

Vůbec jsem necítila mateřské štěstí, jen bolest, únavu… :-[

Teď jsou malé čtyři měsíce a všechno je krásné, nádherné. Malá mi to vynahrazuje :-D

Snažím se na to nemyslet a radovat se ze života, z toho, že mám konečně své malé štěstíčko.

A další mimi? O způsobu dalšího porodu rozhodne moje dr. Jak to jednou bude, to se uvidí. Nějak to dopadne.

Nadějí nám je ED, ta teď porodila normálně druhou holčičku. První taky měla císařem. (viz její deníčky).

Ahoj Zuzka a Valentýnka

Anonymni  12.10.03 11:48

Díky Zuzko za příspěvek,

my jsme na tom byli lépe - císař byl u nás v epidurálu, takže jsem o nic nepřišla, spíš mi do poslední chvíle dávali lékaři naději, že můžu porodit „normálně“, proto ten pocit selhání. Malého i reakci manžela jsem hned viděla, po převozu na JIPku po ukončení operace mi ho přinesli přisát - měla jsem pocit naprostého štěstí. Samozřejmě nyní jsem šťastná, že teď máme zdravého chlapečka, vím, že při poloze koncem pánevním hrozí více komplikací.

Přeji hodně štěstí také Tobě při dalším těhotenství, snad nám to dopadne již „normálně“.

Hezkou neděli

Janina+Dominik

Anonymni  12.10.03 14:07

Ja musela taky na cisar. Mela jsem zdlouhavy porod pred 8.mesici a jeste ted se mi o tom zda. Bohuzel jem byla v celkove narkoze, takze jsem na tom nebyla nejlip. Blahove jsem se domnivala, ze uz nemuze byt nic horsiho, nez bolesti ktere trvaly nekolik hodin, ale cisar byl horsi. Take mam porad pocit, ze jsem udelala neco spatne, ze jsem selhala, ale mam vedle sebe krasnou a zdravou dceru. Stalo to za to. Take doufam, ze priste to snad pujde normalne. Zdrave dite je to nejdulezitejsi, tohle si rikam vzdy, kdyz me prepadnou chmury.

Anonymni  12.10.03 20:29

také jsem po císaři, ale nenapadlo mě nikdy něco jako že bych selhala. V čem? Svou dceru jsem nosila pod srdíčkem 9 měsíců, a to že ji pomohli na svět doktoři a bezemně, mi ani tak nevadí, jsem ráda že je zdravá. Nevím co je horší jestli císař, nebo rodit normálně, ale také jsem měla bolesti a to poporodní, takže proč bych měla mít pocit, že jsem selhala? Také jsem ji neslyšela poprvé plakat, a když se mě někdo zeptá na to když se narodila, tak jeslti hned plakala, tak říkám nevim, a opravdu to nevim, nějak mi to ani nevadí, protože miminka brečí pořád tak mi to takhle vynahradila. Mám ji moc ráda a na věci jako: jak se narodila, mě dá se říci ani nezajímají, hlavní je to, že byla zdravá. Přeji zdravá a hodná mimi Kamila

Anonymni  12.10.03 22:18

Ahoj holky, jsem ráda, že jste otevřely tuhle diskusi. Taky jsem rodila císařem -a vůbec nic si nepamatuju. Dítě se narodilo hodně předčasně, takže po porodu hned šup na JIP, na přístroje, a já taky, ale úplně jinam. Vlastně jsem pak opravdu měla pocit selhání, možná i proto, že jsem dítě nedokázala donosit (i když je to pochopitelně hloupost), že jsem vlastně vůbec nezažila porodní bolesti (i když to taky nebyl med), to vše spojené s hrůzou o miminko. A to jsem se tak těšila, jak vezmu holčičku poprvé do náruče, co jí řeknu, jak se bude tvářit manžel … prostě takové ty plány, které někdy nevyjdou. Místo toho jsem ji první dny viděla jen na fotkách, tchyně mi přišla na pokoj sdělit, jak vypadá moje dítě (to jí nemůžu odpustit, mělo to být, sakra, obráceně …) a do ruky jsem si ji směla od sester půjčit až po strašně dlouhé době. Takže žádné pocity naplnění, štěstí, nebo aspoň úlevy - jen bolest ze strachu o dítě a pak pocit, že se vlastně narodilo někomu jinému, že není skutečné. Zoufalství z toho, že holčičku nesmím vzít do ruky, zatímco sestry ano, nemůžu ji ochránit před bolestí, být s ní … Bylo hrozně těžké potlačit „hlas přírody“ a „neochraňovat“ ji před světem, ale naopak být rozumný, spolupracující ro­dič…

Vlastně dodneška necítím, že jsem porodila. Kéž by to příšte bylo jinak. Takže tolik o císaři - a trochu i o pocitu jedné maminky nedonošeného dítěte.

PS: Holčička je už doma a v pořádku a je s ní veliká legrace. Jen v noci mívá noční můry …

Katka

Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 13.10.03 11:50

Ahoj, i mě se dcera narodila císařským řezem. Důvodem byl nepostupující porod. Dělali mi to v epidurálu, který bohužel nefungoval tak jak měl takže když byla na světě, uspali mě. Její křik jsem ještě slyšela, v té velké bolesti se mi aspoň trochu ulevilo, že je v pořádku když se tak hlasitě projevuje. Jako osobní selhání to neberu, prostě to jinak nešlo. A další porod? Doktor mi vysvětlil, že mám poněkud větší pravděpodobnost, že i další porod bude CŘ. Záleží, z jakého důvodu byl poprvé prováděn. Někdy prý ty děložní stahy nemají sílu potřebnou k vytlačení dítěte což byl asi můj případ. Takže buď se mi další dítě narodí „normálně“ nebo zase CŘ. Rozhodně nebudu mít tak velký strach jako poprvé, když vím, že i tohle jsem zvládla. Hlavní je, že miminko i maminka se nakonec ze všeho dostanou a jsou zdrávi :-)

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 13.10.03 22:43

Ahoj, taky jsem měla císařský řez, bylo to hrozně rychlé asi 5 dní před termínem. Prostě jsem jednoho dne šla na kontrolu do porodnice (byla jsem doma na reverz, když jsem před tím strávila asi 10 dni na rizikovém oddělení), no a domu už jsem se vrátila až po týdnu se synem. Trpěla jsem totiž preeklampsií (i když jsem neměla všechny příznaky, pouze vysoký tlak), takže se muselo jednak rychle, když mi tlak hodně vylítnul. Ještě teď je mi z pomyšlení na porod špatně. Pocity selhání jsem trochu měla, nebo spíš mi bylo líto, že jsem nezažila normální porod, a že nevím, co to je. Nic méně vzpomínky na porodnici jsou ještě teď mojí noční můrou, byla jsem psychicky na dně a mám pocit, že do porodnice už mě nikdy nikdo nedostane! Operace měla být dělaná v epidurále, ale to neklaplo (neměla jsem zmrtvené břicho), tak mě muselu uspat. Manžel ani nevěděl, že jdu rodit, když přijel, malýho už mu dali rovnou do ruky. Vím, že to jinak nešlo, muselo se jednat rychle, všichni byli hodní… ale ten stres. Skutečně jsem přesvědčená, že rodit už nikdy nechci.

katka

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 14.10.03 23:07

Ahoj, taky se řadím mezi ty, které rodily miminko císařem. Chlapeček byl koncem pánevním. MUDr. mi dávali do konce naději, že to půjde normálně. Nejdřív, že se mimi může ještě otočit a pak, že se i koncem pánevním dá porodit normálně. Byla jsem připravená na to, že se možná bude muset udělat císař, ale stejně jsem pořád doufala, že to půjde přirozeně. Většinou se prý miminka koncem pánevním rodí dřív, aby nebyla tak velká a šlo to přirozenou cestou. Když se nic nedělo ani 5 dní po termínu, tak mě poslali na ultrazvuk a zjistili, že mimi je už dost velké a normální porod by byl pro nás oba nebezpečný, zbytečně bych se trápila a nakonec by se stejně nejspíš musel udělat císař. Bylo rozhodnuto, že to bude císař plánovaný. Měla jsem víked na to, abych se z toho vzpamatovala a připravila se na to, že všechno bude jinak než jak si člověk celých 9 měsíců představuje a připravuje se na to. Skoro celý jsem ho probrečela, ale v pondělí jsem nastupovala do porodnice s tím, že je to určitě to nejlepší jak pro mě, tak pro miminko a že MUDr. vědí, co a proč dělají. Rodila jsem v epidurální anestezii a jsem ráda, že aspoň částečně jsem byla u toho. Šimonka jsem hned neviděla, ani neplakal, protože spolykal hodně plodové vody a museli mu ji rychle odsát. Ale přinesli mi ho ukázat ošetřeného a zabaleného a já se s ním mohla pomazlit. Manžel čekal na chodbě a tak viděl miminko taky hned po porodu. Často na to vzpomínám a je mi líto, že jsem neměla šanci rodit normálně a nevím, jak vypadají porodní bolesti. Ale když pak člověk vidí v televizi, jak při porodu přetrhli miminko, tak jsem šťastná, že jsme oba dva v pořádku.

Šárka + Šimonek (zítra 15 týdnů)

Anonymni  21.10.03 20:49

Ahoj první dítě jsem rodila normálně pak uběhlo osm let a ja šla rodit znovu těšila jsem se na to až zase zažiju ten pocit kdy uslyším své dítě poprvé plakat a uvidím ten malý uzlíček ale nebylo mi to přáno začla jsem rodit normálně prožila si bolesti pícly mi i epidurál protože bolesti byly dost silné a pak nastal čas abych začla rodit ,ale lékařum se najednou něco nelíbilo začli kolem pobíhat a najednou slyším že musím okamžitě na sál pak už jsem jenom viděla jak na mně lepí všechny ty hadičky a dávají mi celkovou narkozu připadala jsem si jak ve zlém snu asi po hodině jsem se probrala a manžel mi sdělil že máme krásného zdravého syna a můj pocit nezáleží na tom zda rodíme normálně nebo jdeme císařem záleží jenom na to aby jsme další roky strávili se svými dětmi v pohodě a ve zdraví

Anonymni  19.12.03 13:03

:-) Ahoj mamky,

jsem v 33. tydnu a mam indikovany cisarsky rez. Rodim po 10-ti letech (prvni mimi bylo v 1994) a neskutecne se tesim na to ze si na zacatku unora 2004 proziji porod bez stresu a bolesti ktery u me vyvolava i po tak dlouhe dobe od prvniho porodu slzy a otesny zazitek na cely zivot. Jsem jeste k tomu vsemu byvala detska sestra a vim co muze nastat za komplikace predevsim pro vase mimi behem fiziolog. porodu a taky jak zalezi na pristupu zdrav. personalu. Takze jestli mate nektera z vas pocit selhani ze jste si neprozily bolesti pri kterych se vam nechce skoro ani zit a po nastrizene hrazi se nemuzete pekne dlouho po:,–(it, natoz jit treba na toaletu, tak vam chci vzkazat ze jsou urcite zbytecne a pokud mate doma zdrave krasne detatko, neni duvod byt stresovana.

Preji krasne svatky. :-)

Anonymni  22.12.03 22:01

Ahoj, muj prvni porod byl taky cisarem, po hodinach bolesti se mimi najednou zacalo skrtit na pupecni snure a vse slo rychle raz na raz, celkova narkoza, po porodu jsem vubec nevedela, ze jsem rodila, byla jsem zmatena a myslela si, ze jsem bourala v aute… Manzel tedy malou choval hodiny prede mnou. Taky jsem mela pocity selhani, ze jsem ani nedokazala „normalne porodit“, a mela jsem dojem, ze jsem byla o neco ochuzena, nidky nebyl pouzit fotak a nedoslo na stastne zabery z porodniho salu… Ale! Byly jsme obe zive a zdrave, a bylo mi jasne, ze pred takovymi 50 az 100 lety bychom pri podobnem porodu asi obe zemrely… Po peti letech, prave pred tremi mesici, jsem pak normalne porodila dalsi holcicku. Ten pocit se neda srovnat, a kazde mame po cisarskem rezu bych z celeho srdce prala dalsi porod normalni, protoze je to skutecne krasne, byli jsme oba pri tom a mohli si to vychutnat… Ale myslim si, ze ta skutecnost, ze oba akteri preziji a jsou v poradku je fakt dulezitejsi nez okolnisti prichodu na svet. Presto ti preju pristi porod „normalni“ - boli to jinak, ale stoji to za to!!

Anonymni  26.12.03 19:05

ahojte maminky som rada, ze som mala moznost precitat si o cisarskom reze. Ja za necele dva mesiace porodim takymto sposobom. mam dve maternice a v tomto pripade rodit inac nemozem. Bola by som rada ak mi podrobnejsie vysvetlite Epidural. dakujem

Anonymni  04.01.04 17:56

Ahoj,

mám ještě čerstvé zážitky-30.11.2003. Cí­sařský řez jsem měla naplánovaný předem-těžká oční vada. Těšila jsem se že to bude v epidurálu, že otec bude u porodu a vůbec mě nenapadlo, že budu o něco ochuzena. Na konec jsem opravdu císařem rodila, ale už na konci 7. měsíce těhotenství - praskala mi plodová voda 1,5 dne mě ještě udržovali, aby miminku mohly dozrát plíce. V epidurálu to bylo, takže prcka jsem plakat slyšela. Pak ho ovšem hned šoupli na Jipku. No a nebýt manžela, tak mě nikdo o malém ani pořádně neinformoval. Samotný zákrok nebyl nějak zvlášť bolestivý /před rokem jsem prodělala operaci slep. střeva a to se mi zdálo horší/, už druhý den jsem byla v pohodě. Ovšem ten hrozný pocit, když ležíte na oddělení šestinedělí bez miminka… Po 11 dnech jsme byli spolu a po třech týdnech jsme šli domů. Takže buďme rádi, že máme zdravé děti a neřešme zbytečně, jak přišli na svět.

Anonymni  06.01.04 00:21

Ahoj

jsem taky po císři, rodila jsem ve 34. týdnu bylo to špatný, musela nutně ven. Já musela jen pod epidural protože Kačenka byla moc malinká a plná anestezie by jí mohla ublížit a já k tomu mám alergii na některé léky tak mi doporučili epidural.

Já jí slyšela brečet hned jak na ní šáhli ještě v břiše,když mi řekli že mám holčičku byla jsem hrozně šťastná po pár vteřinách mi jí ukázali já měla slzy na krajíčku byla tak malinká že jsem se bála jí pohladit abych jí neublížila, pak jí hned dali do inkubátotru a dovezli na JIP a mne také,tatínek u porodu nemohl být bylo to rizikové a tak se asi báli. To je jediné co mne mrzí že tam nemohl být s náma.Já jsem ráda že jsem rodila císřem pomohla jsem jí tak aby přežila, ze všeho se nakonec vyhrabala a teď máme doma skoro 5ti měsíční štěstíčko, který se na nás pořád směje. Klidně bych to podstoupila znovu jen abych tomu miminku pomohla. Vůbec neměj výčitky,sice se trochu bojím druhého jestli bude normální porod což bych si přála tak ale nevím vůbec o čem to je a budu jako prvorodička ale co ..... hlavně že jsme v pořádku.

Všem co rodily císařem přeji mnoho zdraví a štěstí z jejich miminka.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když udeří mrtvice, jde o čas. Jak ji poznáte?

Na mozku jsme závislí. To on rozhodne, zda si přečtete tento článek a... číst dále >

Jacksonová: Jsem normální člověk s celulitidou, jizvami a kily navíc

Dcera krále popu Michaela Jacksona se stále častěji objevuje na fotografiích... číst dále >

Reklama