Pocity matky po porodu, šestinedělí a návštěvy doma

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.19 11:20
Pocity matky po porodu, šestinedělí a návštěvy doma

Ráda bych se zeptala žen, které už to mají za sebou.. měly jste po porodu chuť příjmat návštěvy rodiny (ze strany partnera vlastně trochu cizí lidi) doma? Mám trochu představu, že budu potřebovat dost času se sžít s miminkem, trénovat kojení, možná budu ve stresu když bude chtít mimčo tahat někdo jiný. Jak jste to řešily případně? Jak si nastavit hranice? Díky :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
zuzikka
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 12 inzerátů 20.02.19 11:25

Pokud jsi z toho nervózní, tak návštěvy začni přijímat až po šestinedělí. To ti nikdo nemůže mít za zlé. Třeba zjistíš i dřív, že už je vše ustálené a občasná návštěva neuškodí.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1945 příspěvků 20.02.19 11:28

Nedělalo mi to problém, přestože jsem taky válčila s kojením. Tak prostě když byl čas na jídlo, šla jsem se synem do jiné místnosti. Nechápu tohle dělení na partnerovu „cizí“ rodinu a tvoji doopravdickou. On je otcem dítěte, tak jako ty matka. Domluvte si pravidla - krátké návštěvy, předem ohlášené, nejlíp s obědem na druhý den v kastrůlku :-). Neříkej mi, že tě tak strašně zatíží hodinové kafe s tchýní. Když bude mimčo nebo ty nespokojené, dá se vždycky omluvit a jít jinam. Uvědom si, že tchýně vychovala Tvého muže a přežil a nehledej problémy tam, kde ještě nenastaly. Všechno se dá řešit slušně a v klidu. Hlavně si promluv s partnerem, abys v něm měla zastání.

Bábrdl
Generální žvanilka 22805 příspěvků 20.02.19 11:28
@zuzikka píše:
Pokud jsi z toho nervózní, tak návštěvy začni přijímat až po šestinedělí. To ti nikdo nemůže mít za zlé. Třeba zjistíš i dřív, že už je vše ustálené a občasná návštěva neuškodí.

Ale pak by to mělo platit pro všechny.
Ne že se její mamka a táta budou těšit s miminkem a druzí prarodiče budou mít zákaz…

To by mohlo pěkně narušit vztah s manželem.

Celeste97
Zasloužilá kecalka 897 příspěvků 20.02.19 11:29

Záleží jak se budeš cítit po porodu, to ti dopředu nikdo neřekne. Mě to třeba bylo úplně jedno kdo přijde na návštěvu. Naopak sem byla ráda že nejsem sama doma, když musel přítel po 3 dnech do práce. ;)

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 12 inzerátů 20.02.19 11:30
@Bábrdl píše:
Ale pak by to mělo platit pro všechny.
Ne že se její mamka a táta budou těšit s miminkem a druzí prarodiče budou mít zákaz…To by mohlo pěkně narušit vztah s manželem.

No tak asi by to bylo fér ;)

tartaletka
Ukecaná baba ;) 1098 příspěvků 20.02.19 11:31

Ne, neměla jsem chuť. Měla jsem první dítě předčasně narozené a každý se hrnul sotva jsme přijely domů, potřebovala jsem se se vším vžít a přišla jsem si jak atrapa v zoo. Takže jsem to rychle zatrhla a i u dalších dětí v šestinedělí dovolila návštěvy jen nejbližší rodině.

Filzefina
Kecalka 165 příspěvků 20.02.19 11:31

Ja na tom byla spatne hlavne zdravotne a opravdu jsem na nikoho nemela naladu. Navic ja mam rada vsude uklizeno a cisto a kdyz prijde navsteva tak tim spis a to teda po porodu podle mych predstav nebylo i kdyz se manzel snazil. Navic treba tchanovci vyzaduji obskakovani a to tedy … ja nemohla pres mesic chodit takze tak. Tchyne prisla koukla a slusne jsme ji pozadali ze potrebujeme klid tak at prijde zase jindy. Ostatni az po sestinedeli

elibro
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 20.02.19 11:32

Podle své chuti a potřeb. Ale rozhodně bez diskriminace příbuzných. Babička je babička, strýc je strýc, bez ohledu na to že které strany. Tvoji tcháni a další nejsou žádní cizí lidé. Odteď patří k nejbližšímu rodinnému kruhu tvého dítěte.

Jinak si ale myslím, že četnost a délka návštěv, i jejich načasování je úplně na šestinedělce. Já s radostí viděla i kamarády a tak, jiní potřebují tiše hnízdit.

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1104 příspěvků 20.02.19 11:34

Já nic neplanovala, všem jsem řekla, že jim dám vědět až podle toho jak se budu cítit. Cítila jsem se skvěle, takže jsem návštěvy prijimala už v nemocnici. Bylo mi fajn. Ale kdybych se na to necítila, rodina by to respektovala. Nedelim rodinu na moji a jeho, máme společné dítě, i rodina je společná…

Jinak všichni jsou nateseny, pokud to zvládneš, tak je na krátkou návštěvu pozvi. Jinak jsi v šestinedělí hajena a nedělej si žádné násilí

biancaa
Stálice 80 příspěvků 20.02.19 11:36

z meho pohledu klidne at prijde kdokoliv z rodiny,ale zdravy,a at necekaji ze bude naklizeno a navareno :) idealne kdyz prijde navsteva a uvari neco i pro tebe :palec: manzelovi rodice za nami byli uz v porodnici,trosku me prekvapilo ze prisli hned 2. den po porodu,ale nakonec prisli jen na chvili,tak mi to tak nevadilo. moji rodice prijeli behem par dni k nam domu a mama navarila,takze takoveto navstevy bych vitala s otevrenou naruci :D a chovat bych dala dite asi nejdriv hodne pod dohledem,abych se presvedcila ze ho nejak spatne nedrzi,ale jinak proc ne

Kriss Tina
Echt Kelišová 8567 příspěvků 20.02.19 11:38

Já měla chuť přijímat návštěvy, vůbec mi nevadilo když přišla mamka, tchýně, ségra nebo nějaká kamarádka. Být doma mě hrozně ubíjelo, sem hodně společenská a ty první týdny jenom sedět a koukat jak malý spí (protože prospal většinu dne) mě vůbec nebavilo a byla sem ráda za každé zpestření dne :lol: jinak teda ze strany partnera neberu jeho rodinu jako trochu cizí lidi, je to prostě moje rodina stejně jako moje máma atd a nevím proč bych měla třeba pozvat svoji mamku ať se jde kouknout na vnuka ale tchyni, která je jeho babička úplně stejně říct ať si počká 6 neděl :nevim: že si malého chtěl pochovat někdo jiný sem taky uvítala, protože byl hodně chovací a ono se to nezdá ale i to 3 kilové dítě držet v náručí půl dne je docela namáhavé, takže jak někdo přišel tak hned vyfás dítě a choval on a já si aspoň na chvíli uvolnila ruce :mrgreen: Ale každý to má jinak, někdo se celé šestinedělí zabarikáduje doma, okolí pro něj přestává existovat, ven nevyleze aby nedej bože miminko nechytlo nějaký bacil jenom co opustí vchodové dveře apod. Uvidíš sama jak to budeš zvládat, můžeš mit miminko nespave, náročné, plačtivé, sama budeš vyřízená a ještě někoho hostit bude nad tvoje síly, ale taky můžeš mít miminko v pohodě, že o něm nebudeš ani vědět, všechno pude jak po másle a po pár dnech se začneš nudit a nějakou společnost uvítáš. To se nedá moc naplánovat ;)

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 20.02.19 11:39

Prvni jsem mela tchyni cele dny uz v porodnici, ja po CS, to jsem si uzila. U druheho jsem proste rekla ne, az do konce sestinedeli. Rodila jsem zase CS a v tech vedrech vloni v lete, byla jsem rada ze ziju. Ale at se clovek snazi jak chce, tak proste mam blizsi vztah se svoji mamou, od ni mi nevadi nic, ale taky nejak lip funguje- do porodnice treba prijela, ale na pul hodiny a neresi treba ze mala breci jen ji vidi tak jako tchyne. Ta se div neurazi, moje mama zasmeje a pocka si pul hodiny az se mala rozkouka a pak uz v pohode.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.19 11:40

Návštěvy v klasickém slova smyslu jsem v první měsíc nepřijímala - tím myšleno ty, co chtěli přijít si poňuňat dítě a ještě očekávali full servis v podobě kafe a občerstvení. Šestinedělí jsem chtěla využít pro sebe a miminko. Ale kdo byl ochotný přijít a přiložit k ruku k dílu (třeba mamka a tchyně nás zásobovali jídlem, pomohli něco málo v domácnosti, kamarádka dovezla nákup, jiná my vyzvedla balíček na poště apod.), tak ten byl vítaný :-) Všem jsem to dopředu hlásila a nikdo s tím neměl problém.
Teď čekám druhé a návštěvy hodlám praktikovat stejně, návštěv teda asi bude i víc, protože bude potřeba pomoct ještě s prvorozenou, vzít ji v těch prvních týdnech na procházku atd.
anonym: těhotenství je v začátku a ještě to uplně nechci roztrubovat do světa.

Silver_Lining
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 20.02.19 11:43

Ani neměla, ale ještě mnohem menší chuť jsem měla kamkoliv jezdit. Návštěvy jsme přijímali v šestinedělí opravdu jen ty nejbližší- rodiče, sourozence- max každého 1× týdně a bohatě to stačilo. Dělej to hlavně tak jak to v dané situaci budeš cítit, nenech se tlačit že je nutné se řídit podle nich. Nechala jsem se pak donutit jet i na návštěvu k nim a byla to totální tragédie, prcek to celé prořval a já z toho byla na prášky ještě dva dny… přitom teď už jsme si na sebe zvykli a už to zvládáme v pohodě (2,5 měsíce)… všechno má svůj čas a doba šestinedělí fakt není žádný výmysl…:)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Adekvátní trest pro Terezu? Státní zástupce říká minimálně 25 let a plánuje odvolání!

Představa, že v pákistánském kriminále stráví následujících osm let života,... číst dále >

Úžasná dvojice Abrhám a Šafránková: Podívejte se, jak jsou si manželé velkou oporou

Na konci letošního roku oslaví osmdesáté narozeniny a zub času se na jeho... číst dále >